Škola
1.třída (3.hodina)
Platená televízia: RTV International (Rusko)

Názov paketu: RTV International
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: Rusko
Kódovací systém: Viaccess 2

Obr.1 - RTV International
Paket RTV International bol do roku 2003 známy pod názvom NTV International. Cieľovou skupinou televíznych divákov tohto paketu majú byť Rusi žijúci v zahraničí. RTV International vysiela pre Ameriku, Európu, Blízky východ, severnú Afriku a Austráliu. V Európe je paket dostupný z pozície Hot Bird (13 st. vých.) a ako kódovací systém sa používa Viaccess. Programová skladba paketu sa obmieňa (vznikom či zánikom staníc), v roku 2002 tu vysielali stanice: NTV International, NTV Plus Nashe Kino, NTV Plus Detski Mir, NTV International USA a NTV Plus. Dnes tu vysielajú televízne stanice: RTV International, Nase kino, Detski Mir, TeleKlub a Perviy kanal Vsemirnaya setj.

Obr.2 - Detski Mir
RTV International - televízny kanál v ruskom jazyku pre zahraničných divákov. Vysiela spravodajstvo prevažne z Ruska a Európy, vysielacia štruktúra je doplnená kontaktnými reláciami, vysielaním pre deti, muzikálmi a filmami (prevažne americkej produkcie). Nase kino vysiela filmy ruskej produkcie, ktoré zaznamenali úspech v hodnoteniach kritikov alebo sa stali obľúbené u televíznych divákov. Okrem toho sa tu vysielajú najnovšie filmy známych ruských režisérov. Detski Mir je prvou ruskou stanicou žánrovo zameranou len na detské programy. Programová štruktúra je postavená tak, aby oslovila nielen najmenších televíznych divákov, ale zaujímavým filmom i samotných rodičov. Vysielajú sa tu filmy zlatého fondu ruskej kinematografie, rozprávky, detské seriály. TeleKlub, zdieľa vysielací čas so stanicou Detski Mir, vysiela vo večerných a nočných hodinách. Žánrovo je orientovaný na vysielanie telenoviel a romantických seriálov. Všetko domáca ruská produkcia, žiadna latinskoamerická!

Obr.3 - TeleKlub
V pakete je zatiaľ v nekódovanej podobe dostupný tv kanál Perviy kanal Vsemirnaya setj. Ten bol do septembra 2002 známy pod názvom ORT. Rovnako ako kanál RTV International, i tento sa snaží osloviť svojim vysielaním po rusky hovoriacich televíznych divákov mimo územia Ruska. Programová štruktúra je postavená tak aby akceptovala časové pásma všetkých územií kde je stanica zachytiteľná.


Programová skladba paketu (*) kódované vysielanie:
  fr. 11,938 GHz/H (SR 27500, FEC 3/4)
 • RTV International (*) - vysielanie do zahraničia
 • Nashe Kino (*) - filmový kanál
 • Detski Mir (*) - kanál pre deti (07 - 20 hod.)
 • TeleKlub (*) - seriály (20 - 07 hod.)
 • Perviy kanal Vsemirnaya setj - vysielanie do zahraničiaČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 2 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess 2 (nová karta)

  Viaccess 1

  Poplatky:

  Za prístupovú kartu sa platí polročný poplatok vo výške (150 Euro). Karta má platnosť 180 dní.


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.rtvi.ru - oficiálne stránky RTV International  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/