Škola
1.třída (4.hodina)
Platená televízia: HRT (Chorvátsko)

Názov paketu: HRT
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: Chorvátsko
Kódovací systém: Viaccess 2

Obr.1 - HRT-TV1
HRT, to je chorvátsky digitálny paket, v ktorom sú dostupné štátne televízne stanice HRT (Croatian Radio Television) a niekoľko rozhlasových kanálov. Od 26. februára 2002 sa vysiela z družice Hot Bird 6 (13 st. vých.). Ako kódovací systém sa používa VIACCESS, do polovice decembra 2003 sa používal Viaccess 1, teraz už len Viaccess 2. Niektoré programy televíznych staníc sú dostupné voľne, no filmy, seriály, dokumenty, športové zápasy sú kódované. Všeobecne možno povedať, že stanica HRT-TV1 vysiela väčšinu vysielacej doby nekódovane, zatiaľ čo stanice HRT-TV2 a HRT-TV3 sú počas celej vysielacej doby zvyčajne zakódované. Stanica HRT-TV1 je vo vysielacom čase 00:00 - 06:45 hod. a počas programov, ktoré spadajú do vlastnej produkcie stanice, vždy vysielaná nekódovane.

Obr.2 - HRT-TV3
Televízna stanica HRT-TV1 je prvý štátny kanál, vysiela hlavne spravodajstvo a dokumenty, no niekedy sú tu vysielané i kvalitné zahraničné filmy a seriály. HRT-TV2 vysiela takmer výlučne filmy a seriály zahraničnej produkcie, HRT-TV3 prináša cez víkendy športové zápasy, mimo toho sú tu tiež vysielané seriály a filmy. HRT-TV2 a HRT-TV3 nie sú samozrejme žiadne filmové či seriálové kanály, počas dňa sa tu vysielajú kontaktné relácie, magazíny a relácie a programy rôzneho zamerania. Pre zahraničných televíznych divákov, ktorí nemajú k dispozícii prístupovú kartu, je pripravovaný kanál HRT Satelitski Program, ktorý je vysielaný kompletne nekódovane.


Programová skladba paketu (*) kódované vysielanie:
  fr. 12,520 GHz/V (SR 27500, FEC 3/4)
 • HRT-TV1 (*) - prvý štátny kanál
 • HRT-TV2 (*) - druhý štátny kanál
 • HRT-TV3 (*) - tretí štátny kanál (10 - 02 hod.)
 • HRT Satelitski Program - vysielanie do zahraničia (02 - 10 hod.)
 • ® rádio stanice:
  HR 1, HR 2, HR 3, Glas Hrvatske, Otvoreni Radio, Mediaservis (*), Narodni Radio (*), Radio KoprivnicaČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 2 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess 2 (nová karta)

  Viaccess 1

  Poplatky:

  Pri zaobstarávaní karty, obyvateľ Chorvátska zaplatí jednorázový poplatok 165 kuna (22 Euro). Aktivácia je viazaná na platenie si koncesionárskeho poplatku vo výške 53 kuna (7 Euro) mesačne. Ročné náklady sú cca 801 kuna (106 Euro).

  Záujemca zo zahraničia platí "len" ročný poplatok vo výške 1000 kuna (130 Euro).


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.hrt.hr - oficiálne stránky HRT  © satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
  http://www.satcentrum.cz/skola/