Naše ikonky pro Vaše stránky

SAT info - Program | Články

Na Trojke Liga majstrov, Európska liga aj argentínsky futbal

Autor: PR Press STV , e-mail: info@stv.sk Přidané: 25.08.2010

Ani po priamom prenose úspešného vystúpenia nášho futbalového majstra z minulej sezóny na pražskej Letnej nezanevrela STV na špičkový futbal. Vysielanie atraktívnych zápasov verejnoprávnou televíziou pokračuje - už dnes!

V stredu 25. augusta v priamom prenose odvysiela STV na Jednotke aj na Trojke odvetné stretnutie medzi mužstvami MŠK Žilina a Sparta Praha; 26. augusta sa hrá odveta Európskej ligy medzi VfB Stuttgart a Slovanom Bratislava, a deň nato, vo štvrtok 27. augusta odvysiela Trojka v priamom prenose z monackého Fontvieille duel o Superpohár UEFA medzi šampiónmi dvoch najvyšších európskych futbalových súťaží Interom Miláno (víťaz LM 2010) a Atléticom Madrid (víťaz EL UEFA).

Medzitým začne pre futbalových fanúšikov Trojka vysielať exkluzívne tretiu najprestížnejšiu ligu sveta, argentínsku Primera División. Prvý prenos odvysielala Trojka v nedeľu 22. augusta z veľkého derby tradičných súperov River Plate – Independiente. Argentínska liga je v aktuálnom rebríčku Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku (IFFHS) na treťom mieste, hneď po španielskej a brazílskej, ale pred talianskou Seria A, anglickou Premier League či nemeckou Bundesligou. Spolu prinesie STV na jeseň naživo 17 zápasov argentínskej ligy a na jar 2011 na ne nadviaže priamymi prenosmi zo všetkých 19 kôl. Okrem toho Trojka zaradí do vysielania pravidelne každý týždeň 56-minútové zostrihy všetkých zápasov daného kola. O presných termínoch zápasov a jednotlivých futbalových duelov budeme divákov včas informovať.

Víťazný polčas so sumárnym podielom na trhu až 31 % a Trojka v hlavnom vysielacom čase štvrtou najsledovanejšou televíziou – to je vynikajúca bilancia vysielania 1. zápasu play off Ligy majstrov. Priamy prenos atraktívneho duelu mužstiev Sparta Praha a MŠK Žilina mohli futbaloví priaznivci na Slovensku sledovať v utorok 17. augusta 2010 exkluzívne na STV.

Výborné výkony zverencov Pavla Hapalu videlo v prvom polčase 134-tisíc divákov na Trojke a 301-tisíc fanúšikov futbalu na Jednotke. Sumárny podiel oboch programových okruhov Slovenskej televízie predstavoval nadpriemerných 24,2 %; pričom Trojka mala 7,4 % a Jednotka 16,8 %. Druhá polovica stretnutia bola ešte sledovanejšia: Trojku pozeralo 150-tisíc a Jednotku 321-tisíc divákov. Trojka v tom čase dosiahla trhový podiel 9,9 %; Jednotka 21,2 %; dovedna teda 31 %. V čase od 20.30 h do 21.30 h bola Jednotka druhou najsledovanejšou televíziou.