Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 09.03.2021 - 02:18:46   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
Bleskovky
 

ČT klesají šance na získání více reklamy

02.10.2003 zdroj: Josef Kopecký, HNPlán ministra kultury Pavla Dostála, že by veřejnoprávní Česká televize měla kromě zvýšení koncesionářského poplatku ze současných 75 na 95 korun dostat i více reklamy, se začíná hroutit.
Zvýšení objemu reklamy v ČT z jednoho na tři procenta totiž narazilo u jednoho z koaličních partnerů. "Je dobře, aby ČT zůstalo jedno procento reklamy. Když se navýší koncesionářský poplatek a zůstane stávající procento reklamy, tak bude tlak na efektivitu, ekonomiku televize vyšší, než kdybychom jim ještě zvýšili reklamu," řekl včera po jednání mediálního podvýboru sněmovny šéf poslaneckého výboru KDU-ČSL Jaromír Talíř.Přidat reklamu ČT nechce ani opoziční ODS. "Úvahy o navyšování či nenavyšování reklamy v ČT jsou spojeny s další podobou fungování televize," řekl místopředseda sněmovny a mediální expert ODS Ivan Langer.Občanští demokraté očekávají, že před schvalováním objemu reklamy a poplatků pro ČT předloží nový generální ředitel Jiří Janeček plán restrukturalizace televize.

ODS bude ale prosazovat, aby se v průběhu dalších let zvýšily koncesionářské poplatky ještě výš než na 95 korun, ale s tím, že ČT postupně zcela přijde o reklamu. "Pro nás je zase vzhledem k našim voličům problém zvyšování poplatku," uvedla včera poslankyně za KSČM Ivana Levá. Sociální demokraté podporují navýšení reklamy, a jak uvedla poslankyně Eva Nováková, s lidovci bude třeba o reklamě v ČT vést koaliční jednání. "Ještě nebyla uzavřena," uvedla včera Nováková. "Rozhodně nesmí reklama z ČT zmizet, spíše by měla vzrůst anebo alespoň zůstat na stejné úrovni," konstatovala i poslankyně za US-DEU v kulturním výboru a v mediální komisi Táňa Fischerová.

"Zatím věříme, že bychom mohli dostat více reklamy, mohlo by nám to přinést navíc 250 miliónů korun," řekl včera HN generální ředitel ČT Jiří Janeček. Zatím má televize z reklamy ročně okolo jedné miliardy korun a zhruba tři miliardy vybere na poplatcích. Variantu, že by televize přišla zcela o reklamu, ale kompenzoval by to vyšší růst koncesionářských poplatků, Janeček nepreferuje.
"Je to prostě o tom, že se část poplatníků odhlásí, nebude to platit, když to pro ně bude hodně," míní Janeček. ČT se podle něj chystá oslovit televizní diváky právě kvůli tomu, aby se snížil počet neplatičů a aby se neodhlašovali další diváci, pokud by poplatky vzrostly. "Nebudou to žádné billboardy, na to nemáme peníze, ale prostě budeme divákům říkat, že tři koruny denně se ČT vyplatí," uvedl Janeček.

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k této zprávě: 0   ¤

Verze pro tisk


Další Bleskovky:
03.10.2003 • TV EK se zajímá o práva na televizní přenos britské Premier League
03.10.2003 • TV Nevěrné hry oceněny ve Španělsku
03.10.2003 • TV Za rok zahájí vysílání kutilská stanice Hobby TV
03.10.2003 • TV Sympozium "Co dalo rádio Svobodná Evropa národu"
02.10.2003 • TV Berlusconi neuspěl při hlasování o reformě audiovizuální sféry
02.10.2003 • TV ZDF chce spolupracovat s NYT
02.10.2003 • TV Mediální podvýbor Sněmovny jednal o ČT
02.10.2003 • TV Murdoch zamítl Německo
02.10.2003 • TV Krajský úřad v Plzni přispěje na seriál o regionu
01.10.2003 • TV Freeview - brzy dva milióny domácností

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.


Přihlašte se: Přihlášení.V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google.


Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.
zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist