Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 06.06.2023 - 09:09:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
Bleskovky
 

Majitel Novy má zájem o Telecom s Eurotelem

05.11.2003 zdroj: MF DnesNejbohatší Čech Petr Kellner dostal chuť na zatím největší sousto ve svém životě. Kellnerova PPF letos ovládla televizi Nova a vlastní také Českou pojišťovnu, největšího hráče na trhu. Do říše PPF spadá i eBanka. Nyní se Kellner začal zajímat o možnost investovat do Českého Telecomu, který poskytuje telefonní spojení téměř čtyřem milionům obyvatel Česka. Telecomu bude od konce listopadu také jediným majitelem největšího operátora mobilních telefonů Eurotel. "Zkoumáme společnosti, které pro nás představují možnost investice. Takto je nahlíženo i na Český Telecom," řekl mluvčí PPF Ivan Lackovič. Cena přibližně za třetinu podílu v Telecomu, který prodávají jeho zahraniční majitelé, se odhaduje na téměř 25 miliard korun. To je více než desetkrát tolik, než kolik Kellner investoval do ovládnutí televize Nova. A je to více než polovina jeho zhruba čtyřicetimiliardového majetku. Na burze by se měla brzy objevit nabídka na 27 procent akcií Telecomu, které prodává skupina strategických investorů TelSource. Prodávat svoji většinu ve firmě chce i vláda. Ministr informatiky Vladimír Mlynář však již dříve řekl, že dává přednost strategickým investorům před finančními, jako je PPF.

Český finanční magnát Petr Kellner objevil nové pole svého zájmu: telekomunikace. Jeho PPF začal zkoumat možnost investice do Českého Telecomu. "Skupina PPF jako finanční investor vyhledává nové investiční příležitosti na českém trhu," řekl mluvčí PPF Ivan Lackovič s tím, že právě Telecom považují za jednu ze zajímavých investic. Téměř třetinový vlastník Telecomu, strategické konsorcium TelSource, nyní prodává svůj podíl na burze. Stát zvažuje, že by příští rok rozjel prodej svého 51procentního podílu v Telecomu. "Už jsem taky něco o zájmu PPF slyšel, ale s námi o tom nikdo nejednal," řekl zdroj ze státního Fondu národního majetku. O plánech PPF ví také ministr informatiky Vladimír Mlynář, uvedl zdroj blízký jednomu z ministrů. PPF by mohl koupit i část balíku TelSource. Ten se však bude nabízet investorům z řad investičních fondů. "Bude to velmi roztříštěné do balíčků po půl až jednom procentu, možná o malinko víc," řekl zdroj z investiční banky, která se podílí na nabídce na burze. PPF by měl šanci skoupit větší balík akcií Telecomu, jen kdyby se žádní zájemci neobjevili, což je nepravděpodobné. Druhou možností je následné skupování akcií od fondů. PPF si však stěží troufne na celý Telecom. Cena za jeho majoritu poté, co tento měsíc plně ovládne mobilní jedničku Eurotel, asi významně přesáhne téměř dvě miliardy dolarů (tj. asi 55 miliard korun), které nabízeli kupci loni. Kromě České pojišťovny a TV Nova se PPF zajímal o možnost odkoupit dluhy největší cestovní kanceláře Fischer, což se nakonec neuskutečnilo. Ucházel se také o koupi Severomoravských vodovodů a kanalizací. Čekala se také účast PPF v probíhající privatizaci hnědouhelných společností, firma se nakonec neobjevila.

Zdroj: Hana Lešenarová, MF Dnes, 5.1.2003


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k této zprávě: 0   ¤

Verze pro tisk


Další Bleskovky:
06.11.2003 • TV RRTV zamítla žádost Telecomu o experimentální digitální vysílání
06.11.2003 • TV Novým šéfem televizní firmy BSkyB James Murdoch
06.11.2003 • TV RRTV udělila ČT pokutu za překročení limitu reklamy
06.11.2003 • TV Satro začne v Bratislave v digitále už pred Vianocami! [ 1 ]
05.11.2003 • TV Společnost Mafra chce koupit rozhlasovou stanici Classic FM
05.11.2003 • TV Sledovanost Nemocnice klesla, stále je však nadprůměrná
05.11.2003 • TV Thomson slučuje TV a DVD výrobu do TCL - Thomson Electronic
05.11.2003 • TV Televízia Markíza dostane pokutu za 121. časť telenovely Cesty lásky
05.11.2003 • TV Riaditeľom kancelárie RVR bude exriaditeľ Fun rádia Peter Abrahám
04.11.2003 • TV Kódování TV JOJ působí problémy kabelovkám

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.


Přihlašte se: Přihlášení.V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google.


Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.
zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist