Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.04.2024 - 22:34:39   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
Bleskovky
 

Bertelsmann a Sony by měly fúzovat

10.11.2003 zdroj: HNSituace (rozložení sil) na hudebním trhu se dostává do pohybu. Společnosti Bertelsmann a Sony totiž chtějí spojit své hudební dceřiné společnosti. Potvrdili to zástupci firem. Jednání o možné fúzi přitom také probíhají mezi koncerny Warner Music a EMI. Sony Music a BMG, současná dvojka a pětka na trhu, by se tak dostali do těsné konkurence se stávající jedničkou Universal. Dceřiná společnost japonského výrobce má smlouvy uzavřené například s Michaelem Jacksonem, Celine Dionovou či Oasis. BMG pak spolupracuje s Britney Spearsovou, Santanou či Erosem Ramazottim. Konečná smlouva by podle zástupců firem měla být podepsána do dvou měsíců. Koncerny by se na nové společnosti měly podílet každý padesáti procenty. Rolf Schmidt-Holtz, dosud výkonný ředitel BMG, by měl v nové firmě zastávat pozici předsedy správní rady. Andrew Lack, výkonný ředitel Sony Music, bude mít v novém koncernu stejnou pozici. F

úzi ale ještě musí schválit úřady na ochranu hospodářské soutěže ve Washingtonu a Bruselu. BMG přitom o sloučení usilovalo již několikrát předtím, ale zatím vždy marně. Naposledy jednání ztroskotala s Warner Music. K fúzi společnosti donutila situace na trhu. Pět největších firem v oblasti Universal Music, Sony Music, Emi, Warner Music a BMG se již několik let musí vypořádávat s klesajícími obraty. Na vině je především nelegální stahování hudby z internetu. Vzhledem k tomu, že prodej CD za posledních pět let klesl ze 40 na 32 miliard dolarů, považují odborníci pročištění trhu například formou slučování za nevyhnutelné. "Poznali jsme, že na tomto těžkém trhu nemůžeme zůstat sami," řekl včera předseda představenstva Bertelsmannu Gunter Thielen. BMG se s obratem ve výši 2,714 miliardy eur dostalo do zisku teprve v roce loňském. Na obratu největšího evropského mediálního koncernu se ale divize podílela jen 14 procenty. Také deficitní Sony se sloučení hodí. Firma v loňském roce dosáhla obratu 5,2 miliardy eur a provozní ztráty ve výši 72 miliónů eur. Mateřský koncern Sony, který minulý týden musel oznámit drastický úsporný program, hledá partnery i pro jiné své divize.

Bertelsmann a Sony spolu jednali od konce září. Podle deníku New York Post šéfové obou společností jednali pod velkým tlakem, protože chtěli předběhnout Warner Music a EMI. Tyto dva koncerny spolu jednají nyní také. Včera byl proto na návštěvě v New Yorku Alain Levy, šéf EMI, což odborníci považují za důkaz blížící se dohody obou firem. "Jsou optimističtí, že se jim to podaří," říkají zdroje z okolí EMI. Pro Warner by byla fúze přínosem, firma se totiž potýká s velkými dluhy. Podle odborníků by proto v novém koncernu měla mít hlavní slovo EMI. To podle jejich informací byla k jednání. "Nenecháme se převzít," zněly hlasy v londýnské centrále EMI.


Zdroj: Hans-Peter Sibenhaar, Handelsblatt, Hospodářské noviny, 7.11.2003


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k této zprávě: 0   ¤

Verze pro tisk


Další Bleskovky:
12.11.2003 • TV Čtvrtý díl Nemocnice na ČT vidělo 3,17 milionu lidí, třetí 2,95
11.11.2003 • TV Placené porno na startu
10.11.2003 • TV TV JOJ sprevádzkovala vysielač v Uhrovci
10.11.2003 • TV Žebráci a modelky v dokumentech České televize
10.11.2003 • TV Vdova po zakladateli McDonald's dala rádiu NPR 200 milionů
08.11.2003 • TV V politike na TA3
08.11.2003 • TV Čtvrtletní tržby Vivendi kvůli majetkovým změnám prudce klesly
08.11.2003 • TV Vyhlášení výročních cen Anděl 2003 bude přenášet Česká televize
07.11.2003 • TV Televizní diváci zvolili Titanik nejhorším filmem všech dob
07.11.2003 • TV Festival MEZIPATRA 2003

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.


Přihlašte se: Přihlášení.V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google.


Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.
zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist