Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 16:19:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Národnú cenu FILM EUROPE AWARD získala herečka Gabriela Marcinková

  Autor: PR Press Film Europe/MARCUS PR , e-mail: info@filmeurope.eu Přidané: 17.11.2012


Mediálna spoločnosť Film Europe a Medzinárodný filmový festival Bratislava na záver 14. ročníka MFF udelili národnú cenu FILM EUROPE AWARD za výraznú reprezentáciu slovenského filmového umenia v zahraničí. Laureátkou FILM EUROPE AWARD sa stala herečka Gabriela Marcinková.


Týmto ocenením spoločnosť Film Europe uzavrela tretí ročník udeľovania národných cien FILM EUROPE AWARDS. Cenu v podobe pozlátenej sošky s vizuálom spoločnosti odovzdal generálny riaditeľ Film Europe Ivan Hronec: „Gabriela Marcinková je nepochybne jednou z najtalentovanejších mladých slovenských herečiek nastupujúcej generácie. Máloktorá mladá slovenská herečka sa môže pochváliť spoluprácou s oceňovanými režisérmi ako Neil Jordan alebo Fernando Meirelles. Zahrala si so svetovými hereckými hviezdami ako Jud Law či Mads Mikkelsen. Pre Slovensko je dobrou správou, že sa tu stále rodia nové herecké talenty a som rád, že takýmto spôsobom môžeme na ne zamerať pozornosť odbornej i širokej verejnosti.“

Gabriela Marcinková (24) pochádza z Prešova. Účinkovala v českých filmoch – v rozprávkach Sofie a ukradený poklad, Fišpánská jablíčka a spolupracovala s významnými českými režisérmi Dušanom Kleinom na TV filme Zakázaný člověk a legendárnym režisérom Jiřím Krejčíkom na filme Osudové peníze. V roku 2010 vyhrala konkurz na postavu Slovenky Anny vo filme 360 oceňovaného režiséra Fernanda Meirellesa, kde si zahrala po boku hviezdneho Juda Lawa. Tento film jej otvoril možnosti na ďalšie medzinárodné spolupráce a prišla nová herecká úloha vo filme uznávaného európskeho režiséra Neila Jordana Byzantium, ktorý mal svetovú premiéru na nedávnom MFF v Toronte. V súčasnosti dosiahla ďalší výrazný medzinárodný úspech, kedy bola obsadená do hlavnej ženskej úlohy veľkého filmového projektu – road movie Move on, kde hrá po boku známeho Madsa Mikkelsena. Na Slovensku ju môžu diváci vidieť v seriáli Horúca krv aj vo viacerých slovenských divadlách.

Film Europe Media Company je mediálna spoločnosť s tímami a kanceláriami v Prahe, Bratislave, Londýne a v Cannes. Film Europe nakupuje, koprodukuje, v kinách a na DVD distribuuje a vo vlastných televíziách vysiela - európsky film. Od roku 2010 prevádzkuje tri vlastné národné tematické televízne kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roku 2011 spustila vysielanie Film Europe Channel – prvého európskeho filmového kanála, ktorý uvádza výhradne európsku kinematografiu zo všetkých 50 krajín geografickej Európy. Film Europe Channel je dnes dostupný v Skylinku, TV Magio, Satro, Orange, Moravianet, v najbližšej dobe sa rozšíri o ďalších operátorov v Česku a na Slovensku. Mediálna spoločnosť spolupracuje s filmovými spoločnosťami a festivalmi v Európe a v Ázii.


PhDr. Ivan Hronec, CEO, Film Europe
Mgr. Adriana Bednárová, mediálny poradca, MARCUS PR  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.11.2012 • Nový programový riaditeľ televízie DAJTO
30.10.2012 • RTVS si z festivalu Etnofilm Čadca 2012 odniesla dve ceny
25.10.2012 • Česká televize představí v Jihlavě dokumentární projekty tvůrčích producentských skupin
14.10.2012 • Regionalnitelevize.cz zahajuje spolupráci s vysokou a střední školou
08.10.2012 • Česká televize hledá kreativního producenta pro dětskou tvorbu
02.10.2012 • Václavák dnes večer uvítá zástupy kytaristů – zahrají za zákaz jaderných zbraní

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist