Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 12.04.2024 - 20:15:56   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Dosud volné německé TV programy mohou být zpoplatněny

  Autor: Zdeněk Duspiva , e-mail: zdenek.duspiva@post.cz Přidané: 06.03.2006


Podle informací týdeníku Trend s odkazem na francouzskou tiskovou agenturu AFP není vyloučeno, že v souvislosti se změnami v satelitní distribuci digitálních televizních kanálů budou v Německu v nadcházející fázi pravděpodobně zpoplatněny dosud volně distribuované programy (například RTL, Pro Sieben, Sat 1 atd.). V rámci úprav na straně provozovatele satelitního přenosu SES ASTRA by podle uvedených zdrojů mělo dojít k přechodu na kódované (a tím i alespoň z části zpoplatněné) vysílání i u programů, které dosud byly šířeny volně. Tyto programy zároveň obsahují běžnou televizní reklamu, kterou by si měly zachovat i nadále.

Změny jsou předběžně plánovány na začátek příštího roku, ale nelze vyloučit jejich spuštění o mnoho dříve. Satelitní digitální programy v Německu nyní přijímá okolo 6ti miliónů domácností. V rámci plánovaných technických a obchodních změn by si nejméně 2 milióny z těchto domácností měly pořídit nové dekodéry (v mimořádných případech i celé satelitní přijímače).

AFP uvádí i vyjádření zástupců provozovatelů vysílání, kteří se zpoplatněním vysílání svých programů souhlasí. Z vybraných poplatků by část z nich měla být určena právě provozovatelům vysílání. (P.S. Skupina RTL po dohodě s největšími německými kabelovými operátory (po dohodě z prosince 2005 s Kabel Deutschland a Kabel BW byla v lednu uzavřena dohoda s Unity Media) rozšiřuje také možnosti distribuce digitálního vysílání svých programů v DVB-C, pravděpodobně jako pay-TV).

V případě změn v satelitním příjmu se zatím neplánuje žádná dotace na pořízení nových dekodérů (karty Smartcard). Nový měsíční poplatek by se měl pohybovat do výše 5 Euro. Předpokládá se i výběr jednorázového vstupního pořizovacího poplatku. Veřejnoprávní média ARD a ZDF se zakódováním programů nesouhlasí.

Společnost SES ASTRA ve svém tiskovém prohlášení jen obecně uvedla, že vytváří platformu pro digitální vysílání. Dále se ve zprávě píše o zvýšení hodnoty digitálních služeb… Satelitní systém ASTRA je dnes jedním z nejvýznamnějších satelitních systémů v Evropě, umožňující satelitní příjem pro více než 100 miliónů domácností. K tomu nyní SES ASTRA využívá 13 satelitů, které přenášejí téměř 1400 televizních i rozhlasových programů a multimediálních služeb. Kromě evropské skupiny SES ASTRA provozuje mateřská skupina SES Global také skupinu firem amerického operátora SES Americon, spolu s dílčími podíly v dalších asijských a jihoamerických firmách.

Záměrem změnit obchodní podmínky satelitní distribuce v Německu by se podle německých médií měl v nejbližší době zabývat i antimonopolní regulační orgán.


Ing.Zdeněk Duspiva, publicista, 5.3.2006


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 10   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
22.02.2006 • SES GLOBAL AFRICA dovršila první úspěšný rok v africkém podnikání
20.02.2006 • Eutelsat Communications bilancoval pololetí 2005/2006
14.02.2006 • Akcionáři New Skies Satellites Holdings drtivou většinou schválili fúzi SES Global
10.02.2006 • O čem se píše: DVB-T v kvalitě obrazu a zvuku s DVB-S prohrává [ 21 ]
09.02.2006 • V dalších letech vzroste počet kódovaných programů
08.02.2006 • Eutelsat si nechá postavit satelit W od společností EADS/ISRO

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  no nemes,svycar, rakusan atd s ... 

26.03.2006 03:17 • Tompr
no nemes,svycar, rakusan atd si to zaplati Pro7, Sat....to jim bude treba stcit nepotrebuji cesi,slovaky a dalsi...bohuzel pro nas...no holt se pootoci parabolou na hotbird a bude klid :)
 
 
  KRAVINA !!! 

24.03.2006 13:03 • KOTULO
UŽ NAM ZOSTANÚ LEN TIE UBOHÉ SLOVENSKÉ A ČESKÉ PROGEAMY ! ĎAKUJEME !!!
 
 
  Kdo si koupi karticky ?????? 

14.03.2006 12:23 • Svycarsko
At to zakoduji. Chci videt kdo si bude kupovat karticku na PRO7 apod.
Anglicani zrusili kodovani na Astre 2D (V Cechach ale prijem neni). Cely BBC a ITV jde bez kodu! Muzu se koukat tez na programy v Anglictine a procvicim se v Anglictine.
 
 
  ad Durex 

13.03.2006 21:46 • anonym
Samozřejmě, že věc zakódování jakékoli TV stanice je na základě ekonomické rozvahy toho kdo ji vlastní nebo provozuje. Nicméně podotýkám, že bez možnosti koupit si legálně příjem, se ze zakódování jakékoli stanice může radovat pitomec a magor !!!
 
 
  Tak to je šok 

13.03.2006 11:13 • palo
Tak sa mi zdá, že týmto krokom už nebude Astra najsledovanejšou družicou a tak im aj za tento čin treba. Myslíte, že budú kódovať aj RTL na satelite Hotbird?
 
 
  Pro Durex 

07.03.2006 06:15 • anonym
Obdivuji Vaše nadšení pro digitální vysílání, měl jsem ho taky do doby, než jsem zjistil, že všechny u nás legálně příjmatelné stanice kromě Primy v Czechlinku při rychlých scénách kostičkují (týká se DVB-S i DVB-T). Kupte si příjmač DVB-S nebo DVB-T a uvidíte. Nechci tím říct, že DVB je špatné, jen tady v Česku se na kvalitu moc nehledí (možná se to zlepší právě dnes v Czechlinku). Nejkvalitnější se mi zdají právě zahraniční ORF, Premiere, ale zrovna i Pro7, RTL a SAT1. Nechápu proto Vaši radost z jejich zakódování, nebude je totiž možné u nás legálně příjmat. Tuto Vaši radost si vysvětluji pouze tím, že nejste schopen zahraniční stanice sledovat, protože rozumíte pouze česky. Proto to chcete znemožnit i ostatním. A ten pozdrav socky s tímhle moc nesouvisí, protože jestli to dopadne tak, jak Vy si přejete, tak to nebudou legálně příjmat ani nesocky. Já například nejsem žádný boháč, ale Pay-TV nemám proto, že bych na ni neměl, ale proto, že Premiere mít legálně nemůžu a UPC mi nevyhovuje nabídkou ani kvalitou. Možná, pokud se začnete o DVB hlouběji zajímat, tak za několik let dojdete ke stejnému závěru jako já.
 
 
  dejve, dejve 

06.03.2006 18:55 • marcel
je vidět, že si trénuješ hlavně tělo, a na to co máš nahoře už Ti čas nezbývá.Ten svůj veb zruš a věnuje se místo toho sebevzdělání. Klidně začni od základní školy. Získáš mnoho nových poznatků.
 
 
  No to ma podrž 

06.03.2006 18:12 • Stano
Tak to ma dorazilo. Ako blbec som si nedávno kúpil digitálny satelitný komplet, aby som mohol sledovať nemecké programy a oni to teraz zakódujú. Tomuto hovorím globalizácia. Všetci si zakódujme svoje programy aby nikto nevedel o tej druhej krajine, ani toľko čo ešte teraz. Ako mladý chlapec som sa naučil nemčinu z telky, keď ešte tieto programy boli u nás na káblovke. Teraz môžem sledovať maximálne tak Macochu na Markíze, keď prídem z práce domov...
 
 
  moje řeč.. ... 

06.03.2006 16:30 • anonym
moje řeč..
 
 
  Pay-TV 

06.03.2006 12:09 • durex
Je to spravné je to ekonomický stav TV trhu budou se plati práva je pro daný regin a ušetři se miliony.. a kvalita produkce filmu a t vt stanic pujde nahoru
No už aby VŠEM odebrali licenci na analogové vysílaní už aby jel jen digital, koneckonců analog by měly upnlě vynout..A ten kdo memá DVB-T či DVB-S by měl být zavřený jako za trestný čin či aby si vzal kocový uživatel multisrvis či něco podobného.. Měly byl to zakázat jako TRABANTY a staré vraky na silnici!!!
http://dejv.webz.cz
Nazdar socky
 
 
Celkový počet komentářů: 10 / zobrazují se: 1 ... 10

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist