Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 28.02.2024 - 05:10:29   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Music City 2013 – Telekom prinesie hudbu do slovenských miest opäť pre všetkých zadarmo

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@st.sk Přidané: 29.04.2013


Telekom prináša do slovenských miest pod hlavičkou Music City aj tento rok sériu koncertov kapiel najrôznejších žánrov. Vstup na všetky koncerty bude už tradične voľný. To najlepšie z rôznych žánrov od hip-hopu, cez jazz, funky, alternatívu až po rock a pop v dramaturgií Martina Valihoru. Postupne v štyroch slovenských mestách – Spišská Nová Ves, Žilina, Košice a Banská Bystrica. Zio bar v Spišskej Novej Vsi už 11. mája ožije v hip-hopovom štýle...


„Music City má viac ako 5-ročnú tradíciu a jeho pokračovaním chceme potvrdiť orientáciu našej značky na hudbu. V tomto roku sme sa rozhodli zmeniť koncept projektu tak, aby bol ešte pútavejší, po hudobnej stránke kvalitnejší a odrážal aktuálne trendy. Práve s ohľadom na zvýšenie kvality ho prinášame na klubovú scénu, teda náročnejšej a užšej cieľovej skupine,“ povedala o projekte Drahomíra Juríková, šéfka marketingovej komunikácie Telekomu.

Základným motívom Music City budú tento rok netradičné hudobné spojenia, garantom ktorých je známy slovenský hudobník Martin Valihora, dramaturg projektu: „Našim cieľom nie je prepierať pojmy ako komercia či alternatíva, ale skôr objavovať, spájať a dávať priestor, pričom hlavným menovateľom všetkých podujatí je kvalita a hudobný odkaz. Sme presvedčení, že vytváranie neobvyklých hudobných spojení môže roztočiť špirálu vývoja slovenskej hudobnej scény a posunúť ju o niečo ďalej. Čo je ale najlepšie, fanúšikovia môžu byť pri tom a unikátnu atmosféru zažiť spolu s nami,“ povedal o projekte Valihora.


Mestá a termíny Music City 2013:

11.5. (sobota) - Spišská Nová Ves
13.6. (štvrtok) - Žilina
27.9. (piatok) - Košice
3.10. (štvrtok) - Banská Bystrica

Partnerom projektu je spoločnosť Sony Mobile Communications, ktorá pre návštevníkov Music City pripravuje rôzne sprievodné aktivity. Mediálnymi partnermi projektu sú Rádio_FM a Hudba.sk.

Prvým Music City v tomto roku bude Spišská Nová Ves. Hip-hopová nádielka od rešpektovaných zástupcov tohto hudobného žánru zaznie v Zio Bare v sobotu 11. mája 2013 a prinesie niekoľko netradičných hudobných spojení. Postupne sa predstavia:

20:30 - DJ Janko Syky
22:00 - Plexo
22:45 - Moja reč + Komplot
23:45 - Vec + Martin Valihora
00:30 - Názov stavby
01:30 - DJ Janko Syky

Legendárne petržalské zoskupenie kapiel L.U.Z.A (Čistychov, Slipo, DJ Hajtkovič) a Drvivá Menšina (Bacil, DNA, Šegy 100) pod názvom Názov stavby nedávno po desiatich rokoch ohlásilo koniec spolupráce. Kapely sa stretli už v roku 1996 ale prvý a zároveň aj jediný spoločný album Reč naša vydali v roku 2003. Album sa dnes považuje za slovenskú hip-hopovú klasiku. Odvtedy sa v tomto zoskupení venovali prevažne spoločnému živému vystupovaniu. Lúčia sa skladbou Posledný výstrel a rozlúčkovým tour po Čechách a Slovensku. Jedinečnú príležitosť vidieť ich naživo budú mať práve návštevníci Music City v Spišskej Novej Vsi.

Vystúpeniu Názvu stavby bude predchádzať slovenský veterán rapu, dídžej, moderátor a hudobný producent Vec. V decembri vydal už tretí sólový album Stereo farbo slepo, ocenený cenou album roka na Radio_Head Awards Rádia_FM. Veca bude na Music City sprevádzať pravdepodobne najlepší slovenský bubeník Martin Valihora.
Pred Vecom si zahrá slovenské hip-hopové duo Moja Reč, ktoré rovnako patrí už ku klasikom. Ich prvý oficiálny nosič pod názvom Dobrí chlapci 1. vyšiel v roku 2006, odvtedy nahrali ďalšie tri a podobne ako Vec sa podieľali na množstve iných projektov. Prvé demo nahrali ešte o dva roky skôr s kapelou Komplot, s ktorou vystúpia aj na Music City.

Okrem legiend na Music City v Zio Bare vystúpi aj vychádzajúca hviezda, raper Plexo z bratislavskej Petržalky.
Viac na www.t-musiccity.sk.


Martin Vidan, hovorca pre korporátne záležitosti, Slovak Telekom

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.04.2013 • Redaktori RTVS ocenení za kvalitnú novinársku tvorbu
17.04.2013 • Mika podpísal dohodu o spolupráci s verejnoprávnym médiom vo Vojvodine
16.04.2013 • Do vedení PR oddělení v FTV Prima nastupuje David Vaníček
19.02.2013 • Babovřesky pokořily rekord v návštěvnosti v kinech během prvního víkendu
05.02.2013 • Výstava Eva Kostolányiová v čase v Galérii Slovenského rozhlasu
31.01.2013 • Novou hovorkyňou a šéfkou PR v TV Markíza bude Tatiana Tóthová

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist