Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 22:10:13   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Súťaž pre mladých hudobníkov Jazz START UP mieri do éteru

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 17.05.2013


Hudobná súťaž Jazz START UP určená mladým talentom rozširuje svoje pôsobisko a z internetového priestoru sa presunie aj na rozhlasové vlny. Pôvodný virtuálny koncept podujatia sa tak obohatí o štúdiové rozhovory či koncerty nádejných interpretov, vysielané v rozhlasovej relácii. Partnerom realizátora súťaže, portálu Jazz.sk sa stalo Rádio Devín, ktorého programová štruktúra má k džezovému žánru veľmi blízko.


Raz mesačne dostanú vo vysielaní Rádia Devín priestor dve súťažiace skupiny, ktoré v dvojhodinovej relácii predstavia poslucháčom svoju tvorbu. Ku kvalitnej prezentácii budú mať interpreti k dispozícii profesionálne nahrávacie štúdio Slovenského rozhlasu, kde vznikne súťažný song. Obe skupiny sa budú uchádzať o priazeň poslucháčov formou hlasovania. To prebehne na stránkach Jazz.sk a víťaz kola bude mať príležitosť ukázať svoje koncertné umenie naživo, v koncertných priestoroch Slovenského rozhlasu. Záznam z koncertu bude súčasťou relácie.

Šesť súťažných kôl bude v priebehu polroka sledovať aj odborná porota pozostávajúca z profesionálnych hudobníkov džezového žánru. Tá následne vyberie absolútneho víťaza súťaže a odovzdá mu hlavnú cenu. Start-up balíček pre nádejnú skupinu obsahuje napríklad dva dni strávené v profesionálnom štúdiu, vytvorenie profesionálneho DVD záznamu v prestížnom klube Blue Note či otvárací koncert festivalu Open Jazz Fest 2014.

Autorom myšlienky súťaže pre skupiny menšinových žánrov je hudobník Boris Čellár: „Sám si spomínam na hudobnícke začiatky, na skúsenosti s amatérskymi nahrávacími štúdiami, či na nekonečné hľadanie koncertov pre začínajúci band. V projekte Jazz START UP chceme ponúknuť nováčikom na scéne všetky potrebné nástroje na dobrý štart. Priestor na prezentáciu, profi nahrávku, kvalitné video a uvedenie sa na jednom z najväčších slovenských festivalov. Čo viac si môže začínajúca skupina priať?"

Cieľom projektu Jazz START UP Challenge je podať pomocnú ruku jednej zo súťažiacich skupín formou mediálnej prezentácie a motivačného Start-Up balíčka.

„Rádio Devín má ambíciu podporiť slovenskú džezovú tvorbu a interpretačnú scénu. V participácii na súťaži Jazz Start Up chceme ponúknuť príležitosť a priestor, ktoré sú pri menšinových žánroch tak potrebné. Vysielanie Rádia Devín je do veľkej miery orientované na džezovú hudbu, venuje sa jej v reláciách koncertného charakteru, kde ponúka záznamy koncertov zo svetových džezových pódií alebo tiež formou relácie Jazzového klubu, či špecializovaných hudobno-slovných programov,“ doplnil za Rádio Devín riaditeľ umeleckých programových služieb RTVS Rastislav Andris.

Do projektu sa môže zapojiť akékoľvek hudobné zoskupenie žánrovo zapadajúce do konceptu súťaže (jazz, latin, groove, soul, fusion, nu jazz a pod.). Podmienkou účasti je jednoduchá zvuková nahrávka a skutočnosť, že súťažiaci dosiaľ nevydali oficiálny album. Zo všetkých prihlásených bude odbornou porotou vybraných 12 najlepších kapiel, ktoré postúpia do ďalších kôl.

Uzávierka prihlášok do súťaže je 31. mája, prihlášky môžu hudobníci posielať na adresu startup@jazz.sk.


Mgr. Richard Šümeghy, Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.05.2013 • NEWS Telekom vytvoril v Bratislave Múzeum Depeche Mode
16.05.2013 • 90 rokov rozhlasového vysielania v éteri Rádia Slovensko a Rádia Regina
13.05.2013 • Legendární "zpívající bubeník" Vítězslav Vávra se s novou kapelou vrací na pódia
10.05.2013 • Predseda Fondu na rozvoj ruskej kinematografie odovzdá ceny tvorcom seriálu Kriminálka Staré Mesto
10.05.2013 • Na Grand Prix Circom Regional získala zimní pohádka Zvláštní cenu poroty
04.05.2013 • Slovensko ožije hokejom s RTVS

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist