Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 08:59:33   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

Česká televize spustila službu Panorama pro televize s podporou HbbTV

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 19.12.2013


Česká televize opět rozšiřuje nabídku služeb hybridní televize. Majitelé přijímačů s podporou HbbTV nově najdou v nabídce ČT aplikaci Panorama, která přináší na televizní obrazovky podrobný informační servis z lyžařských středisek v České republice. Kromě záběrů z panoramatických kamer, které diváci znají z pořadu Panorama, obsahuje celou řadu dalších doplňkových informací o provozu a podmínkách v areálech.


„Aplikace Panorama je členěna do tří hlavních kategorií, v kterých se uživatel pohybuje jednoduše, pouze kurzorovými tlačítky na dálkovém ovladači a tlačítkem OK. V první záložce se nachází hlavní seznam publikovaných pohoří a následně výpis konkrétních středisek v dané lokalitě. Součástí detailu každého střediska jsou další dvě záložky s přehledem sjezdových a běžeckých tratí a s panoramatickou mapou. Nechybí ani celá řada dalších nezbytných informací o výšce sněhu, teplotě či třeba provozu střediska. V aplikaci lze také vyhledávat lyžařské areály podle abecedy, záložka „Oblíbené“ umožňuje individuální výběr středisek podle preferencí uživatele,“ vysvětluje vedoucí Teletextu ČT, v jehož působnosti je i projekt HbbTV, Jan Zeman. Česká televize tak ve spolupráci se společností Sitour přináší podrobný informační servis z lyžařských středisek v celé České republice.

Služby hybridní televize na platformě HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) se aktivují jednoduše, pouze stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Uživatel však musí mít k dispozici televizní přijímač s podporou HbbTV. HbbTV je však univerzální platforma, takže tuto funkcionalitu zahrnuje většina nových přijímačů, bez ohledu na výrobce. Dnes je hybridní vysílání standardní doplňkovou službou u celé řady zahraničních televizních společností, včetně České televize.

„Služby HbbTV, které jsou vhodným doplňkem televizního vysílání, budeme nadále rozvíjet. Zejména chceme pracovat na aplikacích, které umožní divákům souběžné sledování pořadu a doplňkových informací k němu“, doplňuje vedoucí Nových médií ČT Pavel Kohout.

Služba HbbTV je dostupná u všech programů ČT, a to jak v pozemní distribuci, tak prostřednictvím satelitního vysílání. Základní výhodou HbbTV je jednoduchost obsluhy a synergie s televizním vysíláním. Vše lze ovládat jednoduše, pouze dálkovým ovladačem. V současnosti ČT nabízí šest aplikací. Jedná se o tzv. superteletext, tedy teletext s moderní grafikou, dále aplikaci TV program obohacenou o video ukázky pořadů. Aplikace „iVysílání“ umožňuje přístup ke kompletní databázi videí publikovaných na webu ČT. Nejužívanější internetová služba ČT je tak dostupná nejen majitelům PC, ale i na obrazovkách přijímačů s podporou HbbTV.

V nabídce hybridní televize ČT je i zpravodajská lišta v podobě známé z vysílání kanálu ČT24. Nad rámec standardního zobrazení lze obsah lišty rozbalit, takže celý přehled zpráv je k dispozici přehledně vcelku. V nabídce je i aplikace Taneční škola StarDance. Jedná se o výukové video kurzy společenského tance. Poslední aplikací je zmiňovaná Panorama.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.12.2013 • Novinka u Skylinku - neomezený přístup k filmům s HBO GO
29.11.2013 • Ukončení možnosti registrace dekódovacích karet Skylink starého typu
22.11.2013 • Odpojování programů od systémů CryptoWorks! [ 1 ]
12.11.2013 • Nabídka HBO GO dostupná i abonentům platformy Skylink
05.11.2013 • Skylink spúšťa plnohodnotnú ponuku pre maďarsky hovoriacich divákov [ 3 ]
21.10.2013 • Ochutnejte filmový program HBO a HBO HD na 3 dny zdarma!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist