Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.11.2017 - 20:18:40     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - DVB-T | Články
 

DVB-T2 v Rakousku: další fáze přechodu ve Štýrsku, Horním Rakousku a Salzburgu

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 20.04.2017


Včera, ve středu 19. 4. 2017 ve Štýrsku a dnes, ve čtvrtek 20. 4. 2017 v Horním Rakousku a Salzburgu probíhá další fáze přechodu na DVB-T2. Rakouští diváci získají nabídku DVB-T2/simpliTV ve vysokém rozlišení, a to i ORF eins, ORF 2, ORF III, ORF Sport+. Ve stejné době dojde i k ukončení vysílání ve dřívějším standardu DVB-T.


Přechod probíhá na základě aktuální strategie digitalizace regulačního úřadu KommAustria, která předpokládá v celém Rakousku přechod na platformu DVB-T2/simpliTV. Zatímco ve Vídni, Dolním Rakousku, Burgenlansku a ve Štýrsku už přechod na DVB-T2 proběhl, diváci v Horním Rakousku a Salzburgu dnes musí pro další příjem pozemních programů provést jejich naladění na svém set-top-boxu simpliTV.

S přechodem na DVB-T2 se změní i příjem rakouských programů ORF 1 a ORF 2 pro diváky mimo rakouské území, např. v jižním Bavorsku z vysílače Gaisberg u Salzburgu. Stanice ve vysokém rozlišení budou vysílány v tzv. základním kódování, pro příjem bude nutný zvláštní receiver SimpliTV, dostupný jen v Rakousku nebo modul se společným rozhraním SimpliTV (Common Interface Modul). Alespoň v příštím roce bude možný i nekódovaný příjem ORF eins a ORF 2 ve standardní kvalitě (SD) a tím i mimo území Rakouska. Je potřeba jen přijímač DVB-T2 (televizor nebo receiver).

"Kvalita obrazu programů SD je bohužel horší než dosud. Ani u ORF 2 už není regionální zpravodajství ze Salzburgu, nýbrž už jen vídeňská varianta", uvedl pan Stefan Hofmeir, vydavatel německého časopisu Digital Fernsehen (Digitální televize). Přechod na DVB-T2 se dotkne i bavorských kabelových sítí. "Jestliže však nový rakouský terestrický signál na přijímacím bodě bude příliš slabý, může to být definitivní konec místní kabelové distribuce v Německu", uvedl dále pan Hofmeir.

Všeobecné základní kódování terestrického signálu DVB-T2 v Rakousku je z čistě komerčních důvodů a nebylo nezbytné z důvodů (vysílacích) práv. Provozovatel platformy ORS, dceřinná společnost ORF, by chtěl mít celé rakouské terestrické vysílání připravené na placenou televizi (Pay-TV-ready), aby bylo možné objednávat dodatečné programy jako placené. Oficiální dekódování programů mimo rakouské území (např. v německém pohraničí) se nepředpokládá.

Receiver nebo modul potřebný pro příjem lze zakoupit např. v salcburském obchodě s elektronikou. Pro aktivaci musí být uvedena jen rakouská adresa bydliště, což obchodník dále neprověřuje.


S využitím zdrojů: nis a sh, Digitalfernsehen.de, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.04.2017 • České Radiokomunikace spustily další části přechodové DVB-T2 sítě na Moravě
19.04.2017 • Téma DVB-T2: Vyjádření ČASO po jednání hospodářského výboru
10.04.2017 • Prieskum dostupnosti TV prijímačov s DVB-T2 HEVC/H.265
14.03.2017 • Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Praha/Žižkov
01.03.2017 • Televizní vysílání udělalo další krok v digitálním světě! České Radiokomunikace spustily vysílání v první části přechodové sítě DVB-T2
22.02.2017 • RTVS pokračuje v technologickom rozvoji: Rádio Patria už aj v digitálnej kvalite

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist