Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.11.2017 - 01:03:49     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Skončilo natáčení filmu o Miladě Horákové – do českých kin vstoupí 2. listopadu

  Autor: 2media.cz , e-mail: info@2media.cz Přidané: 13.05.2017


Poslední klapka prvního celovečerního filmu o Miladě Horákové Milada režiséra, scenáristy a producenta Davida Mrnky padla 7. května v Praze po celkem 31 natáčecích dnech. V současné době se rozbíhají práce ve střižně, film čeká dabing do češtiny z původní anglické verze. Slavnostní premiéra je ohlášena na 31. října, s nasazením do kinodistribuce se počítá od 2. listopadu.


Štáb ještě před koncem natáčení zamířil na Šumavu, kde se 2. a 3. května točily scény s rodinou Horákových z let 1940 a 1949. Dále šestidenní dotáčky pokračovaly na Sázavě a poslední tři dny v Praze, kde vznikaly chybějící záběry z různých období. Například 6. května se před hlavním vchodem do budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě před kamerami odehrála jedna z úvodních scén filmu, situovaná do roku 1935, kdy Bohuslav Horák pracoval pro Radiožurnál a Milada byla právničkou v Úřadu sociálních věcí na pražském magistrátu.

„Díky velmi talentovanému štábu a hereckému obsazení jsem si moji první režisérskou zkušenost nesmírně užil. Přítomnost dcery Milady Horákové během natáčení tento pocit ještě umocnila a potvrdila smysluplnost našeho záměru. Jsem vděčný všem, kteří do filmu vložili mnoho obětavé práce a úsilí, a doufám, že tento příběh při svém uvedení koncem letošního roku bude rezonovat v divácích po celém světě,“ říká David Mrnka.

Miladu Horákovou, ženu, která se stala symbolem odvážného boje za svobodu, ztvárnila izraelská hvězda se slovenskými kořeny Ayelet Zurer, jejího manžela Bohuslava si zahrál známý americký herec Robert Gant. Součástí mezinárodního obsazení jsou Aňa Geislerová, Vica Kerekes, Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Alena Mihulová, Marián Mitaš, Tatjana Medvecká, Hana Vagnerová a další. V menší roli se objeví i Jan Přeučil, jehož otec byl souzen ve stejném procesu jako Milada Horáková.

David Mrnka film Milada připravoval deset let, spolupracoval nejen s historiky, ale i s jedinou dcerou Horákových Janou Kánskou, která se na natáčení přiletěla podívat z Washingtonu, kde žije. Jana Kánská tvůrcům zpřístupnila dosud nezveřejněné podklady a materiály, např. osobní dopisy, rodinné fotografie, paměti svého otce. Na plátna kin se tak vůbec poprvé dostane dramatický osud Milady Horákové, který ve své době otřásl světem.

Scénář Davida Mrnky není založen na popisu tehdejší politické situace v Československu, ale na základě skutečných událostí, bez zbytečného patosu vypráví osobní příběh hlavní protagonistky. Zaznamenává Miladiny ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině, odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením.

Kameramanem filmu Milada je Martin Štrba, architektem Milan Býček, kostýmní výtvarnicí Simona Rybáková, autorem hudby Aleš Březina. Distributorem je společnost Bohemia Motion Pictures. Na financování náročného koprodukčního projektu se podílí globální videotéka Netflix, která zakoupila práva na streamování po celém světě a snímek zařadí do své nabídky.

www.facebook.com/miladafilm
www.bohemiamp.cz
www.2media.cz
www.facebook.com/2media.cz
www.instagram.com/2mediacz


Simona Andělová, Account manager, 2media.cz


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.05.2017 • El Cachivache Quinteto: Do Prahy míří tango punkoví kočovníci z Argentiny
12.05.2017 • Skupina Slovak Telekom odštartovala rok 2017 rekordným rastom digitálnej TV
11.05.2017 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR dňa 10. 5. 2017
11.05.2017 • Tisková zpráva z 9. zasedání RRTV, konaného dne 9. 5. 2017
11.05.2017 • Herečka Andrea Hoffmannová ztvární hlavní roli v pohádce Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky
11.05.2017 • Kosmo i Svět pod hlavou mohou na vlastní kůži zažít návštěvníci dne otevřených dveří v České televizi

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist