Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 18.10.2017 - 14:48:48     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Program druhého ročníku Vary ve vašem kině

  Autor: Aerofilms , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 10.06.2017


Tři filmové novinky z programu 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary letos už podruhé společně vstoupí do kin bezprostředně po skončení tohoto největšího filmového svátku. Stane se tak pod hlavičkou labelu KVIFF Distribution, ve kterém se spojují aktivity MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.


Druhý ročník Varů ve vašem kině začne v pondělí 10. července. Kousek festivalové atmosféry a pestrého karlovarského programu divákům po celé republice zprostředkují tři různorodí zástupci letošního nesoutěžního programu: chytrá americká romantická komedie Pěkně blbě (The Big Sick, USA 2017), německý svěží debut Axolotl Overkill (Německo 2017) a francouzský psychoerotický thriller Françoise Ozona Dvojitý milenec (L’amant double, Francie 2017).

Vary ve vašem kině plynule navážou na karlovarský festival a ve více než 30 kinech budou probíhat až do konce července. I po jejich skončení se však filmy z přehlídky objeví samostatně v programech kin.


Největším diváckým lákadlem celých „ozvěn“ bude chytrá americká komedie Pěkně blbě (The Big Sick, USA 2017). Film z produkce zavedeného komediálního režiséra a producenta Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá) se začátkem letošního roku stal obrovským překvapením na festivalu v Sundance a kritici mu předpovídají osud nejúspěšnější romantické komedie letošního roku. „Vtipná a něžná love story ze života,“ shrnuje v recenzi The Hollywood Reporter. Skutečný příběh jednoho nesmírně sympatického páru vypráví o tom, že opravdová láska dokáže překonat všechny překážky. Fakt, že předobraz a současně i představitel hlavní role, je populární americký stand-up komik slibuje opravdu zábavnou letní podívanou.

Na mladší publikum zaútočí film mladé německé režisérky a spisovatelky Helene Hegemann, který ve svých teprve 24 letech natočila podle vlastního knižního bestselleru. Axolotl Overkill (Německo 2017) je divokou a stylovou sondou do světa berlínského nočního života a nitra šestnáctileté Mifti, která vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Je mladá, divoká, smutná a zamilovaná a všichni dospělí kolem ní jí přijdou zoufalí. Stejně jako vodní dráček axolotl ale přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým. Axolotl Overkill byl stejně jako komedie Pěkně blbě s velkým úspěchem uveden na letošním ročníku festivalu Sundance, kde získal cenu za nejlepší kameru.

Trojici filmů pak završí novinka výrazné režisérské osobnosti současného francouzského filmu Françoise Ozona. Erotikou prosycený thriller Dvojitý milenec (L’amant double, Francie 2017) sleduje křehkou Chloé, která se zaplete s vlastním psychoterapeutem. Ten však není tím, kým se na první pohled zdál být, a Chloé zjišťuje, že před ní skrývá nejen existenci vlastního jednovaječného dvojčete, ale i temnou minulost. Filmařská pocta legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt byla ve světové premiéře uvedena v hlavní soutěži letošního ročníku festivalu v Cannes. „Má to styl, sex appeal a jemné problesky solidního úletu, které letošní hlavní soutěž opravdu potřebovala,“ reagoval v recenzi The Hollywood Reporter.


Vary ve vašem kině

Akce Vary ve vašem kině si klade za cíl přenést kousek festivalové atmosféry i do ostatních měst po celé České republice a představit v kinech rozmanitost karlovarského programu. Každý rok zástupci labelu KVIFF Distribution pečlivě vybírají výrazné filmy daného ročníku a posílají je bezprostředně po skončení festivalu do všech kin.

První ročník akce Vary ve vašem kině proběhl v roce 2016 s filmy Tohle je náš svět (Captain Fantastic, USA 2016), Líná zátoka (Ma Loute, Francie 2016) a Neonový býk (Boi Neon, Brazílie 2015) a setkal se s velkým zájmem kinařů i diváků. Během léta vidělo vybrané filmy ve více než 40 kinech téměř 60 000 diváků. Internet: www.kviffdistribution.com a www.aerofilms.cz


Za KVIFF Distribution Radka Urbancová, Aerofilms, obr.: Kumail Nanjiani a Zoe Kazan v komedii Pěkně blbě


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.06.2017 • Tisková zpráva z 10. zasedání RRTV, konaného dne 6. 6. 2017
08.06.2017 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR dňa 7. 6. 2017
06.06.2017 • Nezabudnuteľný Deň detí pre takmer 150 detí s Nadáciou Markíza a televíziou Markíza
05.06.2017 • RTVS prináša unikátnu službu v podobe rozhlasového archívu
05.06.2017 • Legendární Kinoautomat v kině Světozor oslaví padesát let od svého památného uvedení
04.06.2017 • Česká televize má zástupce ve vedení Televizní komise EBU

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist