Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.10.2018 - 18:53:43     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Česká televize spouští Adventní kalendář 2017

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 29.11.2017Uplést si ovečku, sjet sjezdovku se Špunty a zahrát si novou hru k pohádce Anděl Páně 2. Česká televize spouští Adventní kalendář. Průvodci kalendáře se pro letošní rok staly postavy ze štědrovečerní pohádky Anděl Páně 2 – čert Uriáš a anděl Petronel.


Česká televize vytvořila hru k pohádce Anděl Páně 2. Děti ji najdou v novém webovém Adventním kalendáři, který se spustí v pátek 1. prosince. Až do Štědrého dne se v něm každý den otevře jedno okénko s překvapením.

„Kouzlo našeho kalendáře tkví v tom, že se může hýbat, mluvit, hrát a především v něm, na rozdíl od kalendáře papírového, překvapení a radosti s blížícím se Štědrým dnem přibývají. K rozbaleným překvapením se navíc děti mohou libovolně vracet,“ přibližuje kreativní producentka a manažerka vývoje Štěpánka Sunková a dodává: „Děti si v kalendáři vyzkouší znalosti historie a vánočních tradic, vyrobí si podle něj adventní ovečku v barvách Déčka nebo si zahrají nové hry k premiérovým pohádkám Nejlepší přítel i Anděl Páně 2.“

Mezi již tradiční součásti adventního kalendáře patří přehrávač vánočních písniček a koled, tradičník s informacemi o vánočních zvycích a galerie obrazů, kde se děti mohou seznámit s díly světových umělců. Nově letos nabídne skládání virtuálního betlému, vánoční AZ-kvíz nebo zábavné sjíždění sjezdovky se Špunty z letní soutěže.

Grafiku kalendáře vytvořila výtvarnice Lucie Lomová, která se této role ujala již popáté. Letos rozpracovala motivy divácky nejúspěšnějšího filmu roku 2016 a zároveň nadcházející štědrovečerní pohádky České televize Anděl Páně 2, ke které vznikla i nová hra „Jablko padání“. Kromě Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka, jež se ujali rolí hlavních průvodců kalendářem, se na jeho přípravě podílela i řada dalších známých herců, třeba Bolek Bolívka, Jiří Batoška, Igor Bareš, Pavel Soukup, Jan Šťastný či Apolena Veldová.

Česká televize připravuje svůj Adventní kalendář pravidelně již od roku 2011. Každoročně si jej prohlédne na milion uživatelů. Na stránce www.decko.cz/advent se ten letošní otevře 1. prosince. Přístupný bude až do 31. ledna 2018, soutěžit o ceny mohou děti do Tří králů, tedy do 6. ledna.


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.11.2017 • Prima Partička 14. díl - 30. 11.
28.11.2017 • Všetko alebo nič doposiaľ najsledovanejším tohtoročným programom Markízy!
28.11.2017 • Skupina Nova minulý týden zaujala téměř 41 % diváků
26.11.2017 • Jiří Kajínek exkluzivně o největších vrazích Česka!
25.11.2017 • Show Jana Krause – 29. 11. 2017
25.11.2017 • Nejvtipnější videa v jednom pořadu - Prima Comedy Central přináší nový pořad „Tos neviděl!“

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist