Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.10.2018 - 19:11:31     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Rada RTVS považuje Koncepciu riadenia a rozvoja RTVS za ambicióznu

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 01.12.2017


Vedenie verejnoprávneho média chce do roku 2022 udržať vyrovnaný a rozvojový rozpočet a otvoriť racionálnu odbornú diskusiu o benefitoch a rizikách spojených s možnými budúcimi spôsobmi jeho financovania. Rovnako sa bude snažiť o posilnenie vlastnej identity STV a SRo pod jednou korporátnou značkou. Jednou z najdôležitejších úloh je vybudovanie moderného verejnoprávneho webu a úseku nových médií na platformách sociálnych sietí.


„Koncepcia má za cieľ plynulý a systematický ďalší rozvoj verejnoprávnej inštitúcie v rozhlasovej, televíznej, ale aj v online oblasti. Rovnako, ako sa budeme musieť vyrovnávať s príležitosťami, tak sa budeme musieť vyrovnávať aj s rizikami. Verím, že v roku 2022 budeme odovzdávať RTVS v takej kondícii, aby bola dominantným lídrom na trhu slovenských médií," poznamenal generálny riaditeľ Jaroslav Rezník.

V budúcnosti má byť program Dvojky cez deň zameraný na deti a večerný a nočný čas na kultúru a artového diváka. Pribudnúť má aj športovo-publicistická Trojka. Bude väčšia snaha posilniť autonómiu regionálnych štúdií v Banskej Bystrici a Košiciach tak, aby vyrábali programy, v ktorých sú tradične silné.

K ďalším prioritám patrí výrazné zlepšenie pokrytia územia Slovenska rozhlasovým signálom v pásme stredných vĺn a opätovné spustenie vysielača v Rimavskej Sobote v kombinácii so sieťou T-DAB+ pre programový okruh Rádio Patria. A v neposlednom rade sa na Rádio Slovensko vrátia programové vlajkové lode Pozor, zákruta! a Nedeľná rozprávka pre deti.

Predseda Rady RTVS Igor Gallo označil koncepciu za ambicióznu, ktorá hľadá možnosti ďalšieho rozvoja inštitúcie. Za kľúčové, tak ako sa uvádza aj v koncepcii, považuje dosiahnutie spoločenskej zhody na systémovom spôsobe financovania RTVS do konca roku 2019.

„Chápem túto ambíciu generálneho riaditeľa a chcem veriť, že to rovnako vnímajú aj zákonodarcovia, ktorí Jaroslava Rezníka zvolili na základe projektu. Jeho naplnenie si bude vyžadovať okamžitú zmenu financovania RTVS, na čo Rada upozorňuje už niekoľko rokov," podčiarkol Ivan Gallo, ktorý ocenil ambíciu vybudovania moderného verejnoprávneho webu a úseku nových médií.


Rozhlas a televízia Slovenska  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.11.2017 • Docu-fiction Bo Hai o dvou generacích Vietnamců žijících v České republice uspěla na FAMUFESTU – 29. 11. bude k vidění v Kině Pilotů
25.11.2017 • PechaKucha Night Prague tentokrát nabídne dvakrát více!
25.11.2017 • První číslo Prima ZOOM přináší exkluzivní rozhovor s Miroslavem Zikmundem
24.11.2017 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 22. 11. 2017
24.11.2017 • Tisková zpráva z 20. zasedání RRTV, konaného dne 21. 11. 2017
23.11.2017 • Dobročinný Ples v opere si programom uctí storočnicu vzniku Československa

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist