Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.01.2019 - 04:06:02     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Žižkovské kino Aero slaví dvacetiny

  Autor: Aerofilms , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 05.02.2018


Od 1. do 7. února slaví žižkovské kino Aero dvacet let své novodobé existence. Na diváky během oslav čeká průřez toho nejlepšího z jeho dramaturgie. Těšit se tak mohou na filmové projekce nových i archivních snímků, cyklokoncert skupiny Tata Bojs nebo na výběr toho nejzajímavějšího z Festivalu otrlého diváka.


„Během dvaceti let existence Aera se svět kolem nás hodně proměnil. Když jsme začínali, byli jsme jediný artový filmový klub na území hlavního města. Jezdili k nám lidé z celé Prahy a Žižkov byl v té době něco jako pražský Montmarter,“ vysvětluje Pavel Rajčan, spoluzakladatel kina Aero.

„Dnes je funkce kina jiná, než tomu bylo. Začínali jsme v době, kdy většina městských částí malá kina uzavírala. Naštěstí byli na Žižkově osvícení radní, kteří chtěli kino zachránit. Vypsali konkurz a my jej vyhráli. Mám za to, že nejdůležitější bylo to, že jsme k celému kinu přistoupili komplexně. Zrekonstruovali jsme bar, pořádáme výstavy, přímé přenosy z Metropolitní opery i známých zahraničních divadel nebo prohlídky světových galerií. Pro děti i dospělé organizujeme filmové vzdělávání v podobě Aeroškoly. To všechno by se neudálo bez digitalizace, která nám hodně pomohla,“ dodává Rajčan.

Během oslav budou moci diváci zhlédnout kinařskou „bibli“ v podobě italského snímku Bio Ráj (2. února), poslechnout si přednášky Tomáše Šebka z Lékařů bez hranic (6. února), zajít na den věnovaný Aeroškole (3. února), cyklokoncert Tata Bojs (5. února) nebo zhlédnout filmy Monthy Python a Svatý Grál (3. února), Mafiány režiséra Martina Scorseseho nebo U konce s dechem s Jean-Paulem Belmondem (obojí 7. února).

První filmová projekce v „novodobém“ Aeru proběhla 6. února 1998. Za dvacet let existence kina do něj zavítalo přes jeden milion a tři sta tisíc diváků. Za posledních pět let to bylo skoro tři sta padesát tisíc a v posledním roce sedmdesát tři tisíc. Během jednoho roku kino odehraje cca tisíc filmových projekcí a nabídne kolem stovky akcí, jako jsou přednášky, přenosy oper, divadel a výstav nebo různé tematické přehlídky. Dvě přehlídky během roku Aero pravidelně věnuje slavným tvůrcům či hercům a herečkám.

„Mezi divácky nejúspěšnější akce posledních let se řadí přehlídky Alfreda Hitchcocka, Stanley Kubricka a Woody Allena. V letošním roce chystáme na jaro přehlídku Jean-Paul Belmonda a na podzim Martina Scorseseho,“ dodává ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková.

Kompletní program oslav najdete webu Aera a na Facebooku.

Mediálním partnerem oslav dvaceti let je Rádio 1, Rádio Wave, Moviezone.cz, ČSFD.cz a Totalfim.cz. Partnerem oslav je nakladatelství Paseka. Kino Aero dlouhodobě podporují hlavní město Praha, Městská část Praha 3 a Europa Cinemas.


Jakub Fürst, Sales Content PR


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.02.2018 • RTVS sa ostro ohradzuje voči nepravdivým tvrdeniam o 18-miliónovej pokute pre spor s PSMA
01.02.2018 • Tata Bojs nechají diváky šlápnout do pedálů - v pražském Aeru se chystá speciální cyklokoncert
31.01.2018 • Mikolas Josef zvítězil v národním kole Eurovize a bude Českou republiku reprezentovat v Lisabonu
30.01.2018 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 24. 1. 2018
30.01.2018 • RTVS je opätovne Najzamestnávateľom roka v kategórii médiá
27.01.2018 • Tisková zpráva z 2. zasedání RRTV, konaného dne 23. 1. 2018

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist