Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 16.12.2018 - 23:14:42     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Šou Zem spieva spozná semifinalistov, rozhodnutie je v rukách divákov

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 02.03.2018


Veľkolepú šou Zem spieva čakajú semifinálové kolá. Folklórom nabité sobotné večery ukázali, aké neuveriteľné talenty Slovensko ukrýva. Výber tých najlepších sa predstaví naživo v priamych prenosoch. Rozhodnutie o tom, kto sa stane absolútnym víťazom aktuálnej série, majú odteraz v rukách televízni diváci.


V predchádzajúcich štúdiových kolách sa na obrazovkách RTVS postupne predstavili desiatky jedinečných folklórnych speváckych, tanečných, či hudobníckych talentov z rôznych kútov Slovenska. Odborná porota hlasovaním vyselektovala 21 postupujúcich a jednému folklórnemu súboru udelila v poslednom štúdiovom kole „divoké srdce“, čím získal možnosť vystúpiť v semifinále. Súťažiaci si zmerajú sily v semifinálových kolách, ktoré odvysiela Jednotka v priamom prenose v sobotu 3. a 10. marca o 20:30.

V každom z nich sa objaví jedenásť účinkujúcich, ktorých čaká vystúpenie naživo. Hodnotenie prechádza z rúk odbornej poroty na patriotov, ktorých diváci poznajú už z prvého ročníka súťaže. Operného speváka Petra Dvorského, choreografa Jána Ďurovčíka a skladateľku Ľubicu Čekovskú tentokrát doplní aj dlhoročný folklorista a bývalý člen Lúčnice, finančník Imrich Béreš, ktorého mali diváci možnosť vidieť ako lokálpatriota zahraničných Slovákov. Patrioti budú mať okrem poradného hlasu aj možnosť poslať do finále po jednom zo semifinalistov.

O štyroch postupujúcich do veľkého finále z každého semifinálového kola rozhodnú televízni diváci prostredníctvom SMS hlasovania. Cena SMS hlasu je 50 centov. Všetky esemesky budú zaradené do žrebovania o LCD televízory. Vo finále, ktoré v priamom prenose odvysiela RTVS 24. marca, svoje umenie predvedie 10 finalistov a absolútneho víťaza si diváci zvolia v SMS hlasovaní.

V prvom semifinále sa predstavia Martina Ťasková Kanošová, Peter Dančo, Goralská muzika z Hladovky, Ľudová hudba DFS Prvosienka, Folklórny súbor Vranovčan, Folklórna skupina Poľana Jarabina, tanečná skupinu BARDFA, Folklórne združenie Stráne z Važca, mužská spevácka skupina KÚCANÉ, Folklórny súbor Jelenčan a Slovenský kultúrno-osvetový spolok Detvan zo Srbska. V druhom semifinále sa budú o priazeň divákov uchádzať: Ľudová hudba Michala Pagáča, Martin Repáň, Stolyčnoho džyvky, Anna Berédiová, Alfréd Lincke a Martina Kupcová, Folklórny súbor Nadšenci, Mária Brdárska – Janoška, Detský folklórny súbor Jadlovček, Folklórna skupina Podžiaran, Folklórny súbor Borievka a Folklórna skupina Škvarkare.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.03.2018 • Oscaři v ČT - opět živě
03.03.2018 • Oteckovia s ďalším rekordom, víťazný štart novej série Hornej Dolnej!
02.03.2018 • Skupina Markíza bola vo februári 2018 jednoznačnou jednotkou na trhu celodenne aj v prime-time!
01.03.2018 • Šťastný domov sa rozlúčil s absolútnym rekordom!
28.02.2018 • Post-punk, hiphop a začátky videoklipů aneb osmdesátky v ČT
28.02.2018 • Susedia, Televízne noviny a Oteckovia na čele rebríčka sledovanosti!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist