Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 04.07.2022 - 08:37:50   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - DVB-T | Články
 

CRA spouští dokrývače v DVB-T2 síti České televize, zlepšují pokrytí

  Autor: České Radiokomunikace , e-mail: info@radiokomunikace.cz Přidané: 24.07.2018


České Radiokomunikace (CRA) zahajují v těchto dnech pilotní vysílání z dokrývačů přechodové sítě DVB-T2 České televize (přechodová síť 11). V současné etapě bude spuštěno přechodové DVB-T2 vysílání z devíti dokrývačů v rámci celé ČR. Přechodová síť 11 v DVB-T2 má pokrytí 99,6 % obyvatelstva. Na konci roku 2018 pak dosáhne pokrytí 99,9 % obyvatelstva ČR. Na příjem nového standardu vysílání je již nyní připraveno více než 20 % domácností.


CRA pokračují v rozšiřování pokrytí přechodových sítí DVB-T2. V současné době zahajují výstavbu a spouštění tzv. dokrývačů, jejichž cílem je doručit televizní signál do míst, kde je z různých důvodů základní televizní signál oslabený. Aktuálně CRA zahajují pilotní provoz dokrývačů v síti České televize (ČT). Jde o oblasti: Karlovy Vary – Tři kříže, Děčín – Popovický vrch, Ústí nad Labem – Vaňov, Rakovník – Okružní ulice, Valašské Meziříčí – Radhošť, Vsetín – Bečevná, Žďár nad Sázavou – Harusův kopec, Velké Meziříčí – Fajtův vrch a Boskovice – Čížovky. Tyto dokrývače byly spuštěny 17. a 18 července. Následovat bude i spuštění dokrývačů v síti CRA (přechodová síť 12).

V rámci veřejnoprávní přechodové sítě České televize mají diváci k dispozici kompletní programovou nabídku ČT – 11 programů v té nejvyšší možné HD kvalitě. Dále mohou diváci pozemního televizního vysílání, které je jako jediné bez poplatku, naladit také 18 televizních programů v qHD rozlišení v přechodové síti CRA. Přechodem na DVB-T2 divák získá širokou programovou nabídku nejsledovanějších TV programů, možnost přístupu ke kvalitním a inovativním službám, vysokou obrazovou kvalitu, prostorový zvuk a interaktivní služby prostřednictvím HbbTV (time shift, catch up, VoD a další).

Detailní informace k přechodu na DVB-T2, dostupnosti televizních přijímačů a parametrům ladění DVB-T2 najdete na www.dvbt2overeno.cz.


České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.


Petra Miterová, Tisková mluvčí, Neopublic Porter Novelli
Anna Tůmová, Manažerka marketingu a komunikace, České Radiokomunikace  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.07.2018 • DVB-T2 v Itálii: 15 plánovaných multiplexů
17.07.2018 • Plustelka a Plustelka VIAC bude dostupná v nových lokalitách
05.07.2018 • DVB-T v Portugalsku: změna spektra od roku 2019
17.06.2018 • Už 22 % domácností je připraveno na sledování ve standardu DVB-T2. Zahájení finálního přechodu je naplánováno na konec roku 2019
25.05.2018 • Plustelka ponúkne viac kanálov
05.05.2018 • Česká televize s předstihem spustila všechny vysílače pro příjem DVB-T2

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist