Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 18.06.2019 - 04:45:56     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Rádio Devín pripravilo k 100. výročiu ČSR sériu verejných podujatí

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 12.10.2018Rádio Devín pripravilo pri príležitosti osláv 100. výročia vzniku Československa sériu špeciálnych verejných podujatí pod názvom Československé dni v Rádiu Devín. Prvé z nich začína v nedeľu 14. októbra v Štátnej filharmónii v Košiciach.


„Vznik Československa v roku 1918 môžeme vnímať nielen ako významnú politickú, ale aj ako kultúrnu udalosť a 100. výročie je preto príležitosťou pripomenúť si prieniky tvorby renomovaných českých a slovenských osobností v oblasti kultúry a umenia," priblížil šéfdramaturg Rádia Devín Peter Janků.

Verejnosť sa v nedeľu 14. októbra o 19:00 môže zúčastniť na nahrávke programu Rádio Devín na cestách, ktorý pripravuje v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice. Koncert pozostáva z diela Eugena Suchoňa, Otakara Ostrčila a Zdeňka Fibicha. Počas večera odznejú aj ukážky z tvorby českých a slovenských poetov, prozaikov a dramatikov v interpretácii hercov východoslovenských divadiel.

Milovníci folku sa môžu v stredu 17. októbra o 18:00 tešiť na koncert legiend československej folkovej scény, ktorý je venovaný aj 70. narodeninám prvej dámy slovenského folku Zuzany Homolovej. Okrem oslávenkyne na ňom vystúpia Vladimír Merta, Dagmar Andrtová Voňková a Edo Klena. Československé Folklórum live - koncert pre Zuzanu sa uskutoční v Malom koncertom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Veľké koncertné štúdio bude v stredu 17. októbra o 19:00 miestom verejného koncertu rezidenčného súboru Rádia Devín - Quasars Ensemble.

Vo štvrtok 18. októbra sa v Komornom štúdiu SRo od 19:00 stretnú českí a slovenskí laureáti prestížnych literárnych súťaží.

Slovenská dirigentská legenda Ondrej Lenárd otvorí v piatok 19. októbra jubilejnú sezónu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Koncert pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej Česko-Slovenskej republiky začína o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo. Program je zostavený z diel Bedřicha Smetanu, Eugena Suchoňa a Antonína Dvořáka. Rádio Devín ho bude vysielať v priamom prenose.

Ďalšou verejnou aktivitou je improvizovaná rozhlasová hra, ktorú v sobotu 20. októbra o 19:00 v Komornom štúdiu SRo spoločne naživo nahrávajú české Rádio IVO a slovenské divadlo Gasparego.

Československé dni v Rádiu Devín ukončí vo štvrtok 25. októbra o 17:00 podujatie Osmičková pyramída. Pre návštevníkov je pripravené premietanie historického dokumentu aj výstava o kontextoch vzniku Československa. Moderátori Soňa Gyarfášová a Štefan Chrapa budú na túto tému diskutovať s pozvanými historikmi a odborníkmi.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.10.2018 • Horná Dolná a Televízne noviny najsledovanejšími programami dňa
11.10.2018 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 10. 10. 2018
11.10.2018 • Česko Slovensko má talent se řítí dál a Marta Jandová vydává autorské CD
11.10.2018 • Oteckovia s ďalším rekordom, Sestričky jasným víťazom večera!
10.10.2018 • Česká televize připravila ke sto letům státnosti desítky nových pořadů
09.10.2018 • Událost roku české taneční scény - Jiří Kylián v přímém přenosu ČT

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist