Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 27.05.2019 - 10:48:05     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Špeciálne volebné vysielanie v RTVS si zaplo takmer milión divákov

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 14.11.2018


Predvolebné diskusie s kandidátmi na primátorov krajských miest a mimoriadne správy RTVS ku komunálnym voľbám si zaplo 964.000 divákov, čo predstavuje 20,7% z populácie 12+. Priestor na prezentovanie svojho programu voličom využilo v televíznych a rozhlasových debatách 165 kandidátov.


Dvojka odvysielala medzi 22. októbrom a 5. novembrom osem predvolebných diskusných relácií, ktoré si celkovo pozrelo 528.000 divákov. Ich priemerná sledovanosť dosiahla hodnotu 25.000 divákov. Najsledovanejšou bola debata kandidátov na primátora Trnavy, ktorú si zaplo 34.000 ľudí. Všetky diskusie, okrem trenčianskej, dosiahli najvyšší výkon sledovanosti vo svojom kraji. Zaujímavým momentom bol fakt, že relácia s kandidátmi na trenčianskeho primátora najviac zaujala obyvateľov Prešovského kraja.

„Na diskusné relácie, mimoriadne správy v deň komunálnych volieb aj povolebné štúdiá sme zaznamenali množstvo pozitívnych ohlasov. Veríme, že takýto záujem vyvolalo nielen nové svieže grafické stvárnenie projektu RTVS Komunálne voľby 2018, ale aj enormné nasadenie všetkých redaktorov, technických a výrobných pracovníkov, ktorí zabezpečili ich mapovanie zo všetkých regiónov Slovenska," uviedol riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

Komunálnym voľbám sa intenzívne venovalo i rozhlasové vysielanie. Rádio Regina okrem debát z ôsmich krajských miest pripravilo 25 diskusií s kandidátmi na primátorov a starostov miest nad 25.000 obyvateľov. Celkovo Rádio Regina prinieslo 30 hodín špeciálneho rozhlasového vysielania ku komunálnym voľbám. Poslucháčom v ňom predstavilo napríklad okresné mestá nad 10.000 obyvateľov a v Kluboch komunálnej politiky priblížilo kompetencie samospráv.

„Rozhlas využil svoje jedinečné postavenie na trhu v priestore rádií a priniesol kontinuálne spravodajstvo aj po zatvorení volebných miestností v rámci hodinových správ počas celej povolebnej noci," konštatoval tímlíder odboru rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Prvý ucelený sumár výsledkov RTVS odvysielala v nedeľnom rannom Rádiožurnále, na ktorý plynulo nadviazalo povolebné štúdio. V ňom moderátori podrobne zhodnotili priebeh volieb a výsledky zo štúdií v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

RTVS priniesla mimoriadne správy a diskusie aj prostredníctvom svojich digitálnych kanálov. Okrem streamu na webe rtvs.sk ich vysielala tiež na Facebooku Správy RTVS, na ktorom si ich pozrelo viac ako 121.000 ľudí. „RTVS sa snaží streamovať na sociálnych sieťach čoraz viac obsahu. Uvedomuje si, že množstvo divákov sleduje dianie okolo akýchkoľvek volieb online, a preto im aj v budúcnosti chceme takýmto spôsobom ponúkať čo najviac informácií," poznamenal riaditeľ Sekcie nových médií Dušan Jančovič.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.11.2018 • Česko Slovensko má talent pomalu uzavírá castingová kola
14.11.2018 • Seriálové megahity Oteckovia a Susedia na čele diváckeho záujmu
14.11.2018 • Česká televize nabídne o Vánocích čtyři pohádkové novinky, Popelku i film Po strništi bos
13.11.2018 • Pražské derby i souboj Plzně s Realem Madrid se zařadily mezi nejsledovanější přenosy v historii O2 TV
13.11.2018 • Veľké finále šou Tvoja tvár znie povedome prekonávalo rekordy
12.11.2018 • Ano, šéfová! - rodinné duo Pagana poprvé zavítá do Černého kohouta

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist