Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 27.10.2020 - 06:49:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS pripravila špeciálne vydanie relácie Moja diagnóza

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 11.06.2020


RTVS uvedie na obrazovkách Dvojky trojdielny špeciál MOJA DIAGNÓZA - Nový koronavírus na Slovensku, v ktorom sa diváci zoznámia s príbehmi ľudí stojacich za úspešným zvládnutím pandémie nového koronavírusu na Slovensku. Prvú časťodvysiela v piatok 12. júna o 20:10 na Dvojke.


Uplynulé mesiace sme boli svedkami, ako svet zachvátila pandémia a situácia sa dotkla každého z nás. Tvorcovia cyklu MOJA DIAGNÓZA sa rozhodli túto historickú etapu našej spoločnosti v oblasti zdravotníctva, medicíny, vedy a výskumu zachytiť a priniesť na obrazovky RTVS. „Špeciálne trojdielne vydanie vzdáva úctu a je poďakovaním výnimočným ľuďom, ktorí pomohli úspešne zvládnuť epidémiu koronavírusu na Slovensku", hovorí dramaturg RTVS Robert Valovič.

Úvodný diel dokumentu je viazaný na Bratislavský kraj a prezentuje úspešnú lokalizáciu, diagnostiku a izoláciu vírusu, ako aj prácu v oblasti vedy a výskumu a všetkých zložiek, ktoré sa podieľali na úspešnom zvládnutí situácie na Slovensku od prvej správy až do dnešných dní. K téme sa vyjadria okrem iných profesor Vladimír Krčméry, hlavný hygienik SR Ján Mikas, predstavia sa vedci a výskumníci z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied a Vedeckého parku Univerzity Komenského, ktorí vyvinuli unikátny diagnostický test výnimočný spomedzi všetkých v Európe.

Druhý diel trojcyklu zavedie divákov do Banskobystrického kraja a cez príbeh pacienta ohrozeného ochorením Covid - 19 zachytáva boj o jeho vyliečenie a náročnú prácu jeho lekárky a tímu odborníkov okolo primárky infektológie doktorky Diany Vološinovej vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta. Dokument tiež ukáže, ako bola zabezpečovaná bežná zdravotná starostlivosť a súčinnosť záchranných zložiek, operačných stredísk a krízového štábu Banskobystrického okresu pri ohrození zdravia obyvateľstva. Dvojka ho prinesie v premiére 19. júna o 20:10.

Posledná časť trojdielneho špeciálneho vydania relácie MOJA DIAGNÓZA - Nový koronavírus na Slovensku III. predstaví príbehy z východného Slovenska. Konštruktéri v Chirane Stará Turá vyvinuli a okamžite preniesli do výroby originálny slovenský prístroj na podpornú pľúcnu ventiláciu pacientov, o ktorý vďaka jeho unikátnej viacúrovňovej technológii prejavili záujem mnohé krajiny sveta. V dokumente sa tiež predstavia lekári z Košíc, ktorí sa podieľali na vývoji ventilácie a zvládnutí koronakrízy na východe krajiny a o svoj pohľad sa podelí aj prezident Slovenskej spoločnosti infektológov a pracovník Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UPJŠ LF a UNLP profesor Pavol Jarčuška. Finále trojdielneho cyklu odvysiela Dvojka 26. júna o 20:10.


Bratislava, 10. jún 2020, Radio a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
12.06.2020 • Neobyčejná esej o neobyčejné situaci - ČT odvysílá dokument Jaro v nouzi
12.06.2020 • Jak poznat hudební nálady? Poradí Marek Eben v nových dílech Zkoušky orchestru
11.06.2020 • TV Markíza a Slovenská sporiteľňa vyzbierali Spolu pre Slovensko krásnu finančnú sumu
10.06.2020 • Fenomény na Prima ZOOM
10.06.2020 • Živé športové prenosy sa opäť vracajú na obrazovky RTVS
09.06.2020 • JOJ Group bola včera večer lídrom trhu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist