Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 15.07.2020 - 04:09:56   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Ceny Anděl budou rozdány už v sobotu - to nejlepší z domácí hudební scény v jednom programu

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 18.06.2020


Patnáct sošek Anděla najde své majitele již tuto sobotu 20. června od 21 hodin na ČT1. Moderátorské role při udílení v pořadí již 29. ročníku cen České hudební akademie se zhostí zpěvačka Ewa Farna. Ve speciálním pořadu vystoupí Chinaski, Mirai, Lenny, Vypsaná fiXa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, STEIN27, Lake Malawi, Renne Dang či Richard Krajčo.


„Dobrá hudba vždy patřila na obrazovky České televize a její žánrová pestrost se projeví i v sobotním předávání tradičních hudebních cen. Nové tváře uvidíte vedle legend a chybět nebude ani uvedení nového člena do Síně slávy. Jsem přesvědčena, že diváky překvapí svým skvělým výkonem moderátorka večera Ewa Farna,“ říká manažerka vývoje České televize Lucie Kapounová.

„Protože nejsem moderátorka, chtěla jsem se inspirovat zahraničním předáváním cen, ale nenašla jsem žádné takové, které by se tomu našemu letošnímu podobalo. Bude to rozhodně jedinečné, a i když mám trochu obavy, na tento zcela jiný a nový koncept se upřímně těším,“ potvrzuje výjimečnost Cen Anděl Coca-Cola 2019 Ewa Farna a dodává: „A jako zpěvačka si neodpustím ani zpívání, pro Anděly jsme napsali speciální úvodní číslo, které vzniklo hned ve dvou verzích – ta původní totiž přestala být aktuální, a tak vznikla druhá verze, reagující na současnou situaci.”

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební́ akademie, která́ je složena z odborníků, kritiků, producentů a dalších osobností tuzemské scény. Favoritem letošního ročníku se stal Vladimír Mišík. Akademiky zaujal deskou Jednou tě potkám. V prestižní kategorii Album proti ní stojí Chinaski s první nahrávkou v nové sestavě, které dali jméno 11, a předloňský objev Andělů Mirai s druhou vydanou deskou Arigató. Vladimír Mišík se s albem a singlem Jednou bude ucházet o vítězství v kategoriích Skladba, Sólový interpret, Videoklip a hned dvou žánrových kategoriích Folk a Rock. Tři nominace získal za svou desku Září hudební kolektiv Zvíře jménem podzim, po dvou nominacích mají Mirai, Vypsaná fixa a jejich Kvalita a Berenika Kohoutová s deskou Holka roku nebo Beata Hlavenková s albem Sně. Do výběru akademiků se posmrtně dostal i Karel Gott se svým posledním duetem s dcerou Charlotte Ellou Srdce nehasnou autorů Richarda Krajča a Petra Harazina. Novinkou letošních Andělů je zavedení kategorie pro Slovenské album, v níž jsou nominovaní Marián Čekovský, Sima Martausová a skupina Nocadeň.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 17. 6. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.06.2020 • RTVS pripravila premiérové osudy k výročiu odsúdenia Milady Horákovej
17.06.2020 • "Korona-kvartál“ televízie JOJ ukázal trendy a divácke správanie v čase mimoriadnej situácie
17.06.2020 • Prima slaví 27. narozeniny, divákům o prázdninách nabídne exkluzivní předpremiéry Slunečné
16.06.2020 • Show Jana Krause se po koronavirové pauze vrátila úspěšně na obrazovky, premiérové díly budou pokračovat i na podzim
15.06.2020 • Česko Slovensko má talent 2020 znovu otevírá svá castingová kola
15.06.2020 • Dokument o Martinovi Lutherovi Kingovi na obrazovkách RTVS

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist