Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 16.06.2021 - 02:24:47   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

TYRAN, ZBABĚLEC, OBĚŤ: PŘÍBĚH ROYE COHNA, intimní pohled na nechvalně známou postavu

  Autor: HBO Europe , e-mail: info@hbo.com Přidané: 25.06.2020TYRAN, ZBABĚLEC, OBĚŤ: PŘÍBĚH ROYE COHNA dokument, který je k dispozici od 20. ČERVNA na HBO GO, odvážným způsobem vypráví o životě a smrti nechvalně proslulého právníka Roye Cohna, který vešel ve známost případem Julia a Ethel Rosenbergových, známým rovněž jako případ “atomových špionů”.


Dokumentární film se opírá o rozsáhlý, dosud nezveřejněný materiál poskytující ucelený pohled na osobu Roye Cohna. Režisérka Ivy Meeropol (Indian Point, Dědička popravených: Příběh vnučky) je skutečnou vnučkou Julia a Ethel Rosenbergových, čímž se snímku dostává naprosto jedinečného rozměru, neboť Meeropol strávila velkou část života s pocitem jak odporu, tak fascinace mužem, který se podílel na odsouzení jejích prarodičů - jejich obvinění před federálním soudem a následném trvání na jejich popravě.


TYRAN, ZBABĚLEC, OBĚŤ: PŘÍBĚH ROYE COHNA měl světovou premiéru v roce 2019 na New York Film Festival.

Sugestivní snímek sleduje Cohnův život od konce padesátých let, kdy působil jako hlavní kancléř senátora Josepha McCarthyho, a kde se poprvé dostal k politické moci. V 80. letech byl miláčkem Bílého domu, který zrovna obýval Reagan, a poté proslul jako fanatický odpůrce homosexuálů a politický mentor Donalda J. Trumpa, až do své smrti (na AIDS) v roce 1986.

Ve filmu je použit fascinující, předtím nezveřejněný materiál, včetně teprve nedávno objevených audionahrávek delikátních diskuzí mezi Cohnem a novinářem Peterem Mansem natočených na vrcholu Cohnovy kariéry, kdy byl znám jako mocný obchodník na burze uprostřed drsného a nemilosrdného New Yorku, plného ambiciózních byznysmenů a politiků. Dokument ale sleduje i jeho rodinu, přátele, zaměstnance, milence a milenky, jakož i ty, kteří se stali Cohnovým terčem, k čemuž jim kolikrát stačilo, aby mu pouze zkřížili cestu. Film se soustředí na klíčové momenty Cohnova života - univerzitních studií na Princetownu, kdy byl ve věci své sexuality mnohem otevřenější než později. Jeho spolubydlícími byli novinář Peter Manso a spisovatel Norman Mailer.

Dokument obsahuje četné rozhovory, v nichž odpovídají John Waters, Cindy Adams, Alan Dershowitz, Nathan Lane a Tony Kushner, v jehož slavné hře Andělé v Americe, za kterou získal Pulitzera i cenu Tony, hrál Nathan Lane práve Cohna. Herec nabízí zajímavý náhled na to, jak nebezpečný Roy Cohn ve skutečnosti dokázal být a jak se urážkami a intrikami dostával k moci.


“Roy Cohn získal jméno tím, že odsoudil a nechal popravit mé prarodiče Ethel a Julia Rosenbergovi, říká Meeropol. “Později se stal právníkem, mentorem a blízkým přítelem Donalda Trumpa. Jestliže existuje čas na reflexi toho, jak a kam se Cohn ve své kariéře dostal, nastal právě teď. Jsem vděčná za možnost uvést film právě před publikem HBO.”


BULLY. COWARD. VICTIM. THE STORY OF ROY COHN vznikl v produkci Motto Pictures a Red 50 Production pro HBO Documentary Films; režie: Ivy Meeropol; producenti: Julie Goldman, Christopher Clements, Ivy Meeropol, Carolyn Hepburn ve spolupráci s producentem Juanem Danielem Torresem; koproducenti: Marissa Ericson, Peter Manso; producent - konzultant: Frank Rich; kamera: Daniel B. Gold; střih: Anne Alvergue a Adam Kurnitz; hudba: Nathan Halpern, Chris Ruggiero. Producentky za HBO: Nancy Abraham a Lisy Heller.


Pavla Brožková, PR HBO Europe, 24. 6. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.06.2020 • Mistrovské pečení na TV Paprika
17.06.2020 • Anglická Premier League se vrací. Sledujte na Telly TV
14.06.2020 • Červen plný dokumentů na Prima ZOOM
13.06.2020 • Tenis na Eurosportu opět ŽIVĚ: Adria Tour
12.06.2020 • Discovery Channel uvede speciální dvouhodinový dokument ze zákulisí NASA a SpaceX
11.06.2020 • Legendární turnaj Coppa Italia zpět na obrazovkách Sport1

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist