Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 28.09.2020 - 07:36:06   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Slunečná vystavuje účet

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 30.06.2020


Oblíbený seriál Slunečná má za sebou půl roku vysílání a za tu dobu toho stihl docela dost. Rekvizitáři, maskéři, produkce… Ti všichni počítali a výsledky stojí opravdu za to. Můžete se přesvědčit: Za šest měsíců vysílání zanechal za sebou seriál Slunečná docela znatelnou stopu. 35 dílů se stihlo natočit za 138 natáčecích dnů a před kamerou se vystřídalo 291 herců. Z toho jich je 38 hlavních, kteří se v seriálu s železnou pravidelností objevují, a to v patnácti dekoracích.


Dokonce se v seriálu objevili i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a kapela Jelen. Zahráli si sami sebe a minimálně Zdeněk Pohlreich se v seriálu neobjevil naposledy.

V prvním patře se na chodbách ateliérů tísní stovky kostýmů, a každý má svého majitele. Hlavní hrdinka Týna Popelková v podání Evy Burešové má k dispozici pět flanelových košil a dalších deset různých variací kalhot, bot, trik a šátků. Speciální péči dostala herečka v den své svatby, i když z ní nakonec sešlo a Týna od oltáře utekla. Kostymérky si pro ni připravily jedny svatební šaty hned ve třech exemplářích. Šaty se hledaly na internetu, protože musely být v retro duchu. Týna se totiž chtěla vdávat v šatech po mamince. Svou chvilku si tak jedny šaty užily v okamžiku, kdy herečka čekala před kostelem, druhé provedení bylo zašpiněno ještě před svatbou v hospodě, když na nich nešťastně skončil guláš. Třetí pak oblékla Eva Burešová ve chvíli, kdy běžela po schodech od Štěpána, a dost se při jejím běhu zašpinily.

O něco chudší je v tomto ohledu Marek Lambora coby Janek Linhart, ten má na skladu pět obleků a víc jak deset kousků civilního oblečení. Zvláštní pozornost dostaly i zástěry, které nosí obsluha v hospodě. Jsou ušité z pravého denimu a logo Slunečné, které je zdobí se speciálně vyrábělo a nechalo na ně vyšít. Na své si přijdou i kaskadéři, kteří zaskakují za herce v náročnějších scénách – jako tomu byl trysk na koni Evy Burešové, nebo její kácení dříví v lese. Oblečení, které v tu chvíli měla Týna na sobě, tak muselo být ve dvojím provedení a identické. To druhé totiž dostala na sebe kaskadérka, která na chvíli Evu Burešovou zaskakovala.

Statek by se neobešel bez zvířecích herců, a tak diváci měli možnost vidět kozy, krávu Jitku, králíka Tondu, slepice, koně, psa Aragorna, štěňátko nebo statného kozla.

Herci se během natáčení mají šanci i dobře najíst. Na každý díl tak padne zhruba deset porcí jídla, které sní štamgasti v hospodě nebo obyvatelé statku v kuchyni. To všechno zapili třiceti sudy nealko piva, přesněji 1250 kousky.

V zákulisí maskérny měli všichni plné ruce práce a taky pěknou spotřebu materiálu. Maskérky v rámci péče o vlasy a tváře herců spotřebovaly 24 litrů laku na vlasy, 1,5 litru make-upu a přes půl litru řasenky. Za dobu natáčení padlo 0,7 kila pudru a 6 litrů dezinfekce na štětce. Herci také vypotřebovali 84 balení papírových kapesníků a 72 balení vlhčených ubrousků.

Seriál Slunečná se prozatím s diváky rozloučil ale na obrazovky se vrátí po letních prázdninách.

Přečtěte si též: Poslední předprázdninový díl Slunečné lámal rekordy


Josef Ducký, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 29. 6. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.07.2020 • Na telo pokračuje bez prestávky aj v lete, presúva sa však na web
30.06.2020 • Show Jana Krause – reprízy léto 2020
29.06.2020 • Poslední předprázdninový díl Slunečné lámal rekordy
26.06.2020 • Pivo změnilo svět!
26.06.2020 • RTVS hľadá producenta novej súťažnej šou v pečení
25.06.2020 • RTVS uvedie v televíznej premiére film Špina

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist