Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 29.11.2021 - 02:53:13   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Do súťaže Košický Zlatý poklad sa prihlásilo rekordných 220 piesní

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 22.08.2020


Do uzávierky aktuálneho ročníka súťaže Košický Zlatý poklad sa prihlásilo 220 súťažných piesní. Na základe kritérií súťaže vybrala v dňoch 17. a 18. augusta výberová komisia dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vybrala 6 piesní, ktoré priamo postupujú do finále súťaže. Do druhej skupiny vybrala 12 piesní, ktoré budú v semifinálovom kole prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť o postup do finále súťaže. Semifinálové kolo odvysiela Rádio Slovensko v sobotu 19. 9. o 19:05 hod. Z druhej skupiny postúpi do finále 6 piesní s najväčším počtom SMS hlasov, hlasovanie bude prebiehať od 19. do 27.septembra.


Začiatkom mája vyhlásilo košické štúdio Rozhlasu a televízie Slovenska už 36.ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, ktorého finálový koncert sa uskutoční 24. októbra.

Hlavným zámerom populárnej súťaže je prezentácia a propagácia mladých talentovaných autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby.

Výberová komisia, ktorá rozhodovala o postupujúcich piesňach pracovala v zložení: Peter Bič, Igor Timko a Zoli Sallai zo skupiny No Name,hudobný dramaturg Rádia Slovensko Rasťo Očenáš, programový riaditeľ rozhlasových programových služieb RTVS Michal Dzurjanin ariaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

„Som nesmierne rád, že aktuálny ročník súťaže oslovil taký veľký počet autorov a interpretov. Je to jasný signál o tom, že Košický zlatý poklad má vysoký kredit a dobré meno. Súťažiaci prvýkrát prihlasovali svoje skladby elektronicky, čo bolo určite bonusom navyše. Súťažné skladby boli žánrovo pestré - od folkovo ladených skladieb cez rockové piesne, až po deriváty etna, či elektronickej hudby. V textoch piesní dominovala večná téma lásky. Teším sa, že hudobníci a textári aj vďaka tejto súťaži RTVS môžu rozvíjať pôvodnú slovenskú populárnu hudbu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou našej kultúrnej identity" uviedol riaditeľ súťaže Ing. Juraj Hidvéghy.

Finálový koncert sa uskutoční 24. októbra o 19:00 v košickom Kulturparku. RTVS odvysiela priamy prenos v éteri Rádio Slovensko a televízny dokument z podujatia odvysiela Dvojka.


Autori a interpreti víťazných skladieb si odnesú finančné ceny:

miesto 1.000 EUR
miesto 750 EUR
miesto 500 EUR
Cena za najlepší text 200 EUR


„Do súťaže prišiel tento rok rekordný počet nahrávok. Teší nás, že reprezentatívne je zastúpenie nielen z pohľadu hudobných trendov, ale aj z pohľadu regiónov Slovenska. Výberová komisia to tento rok rozhodne nemala ľahké, finálový výber bude však naozaj kvalitný. Tento rok chceme premiérovo podporiť kvalitné texty, a to nielen formou sprievodných podujatí, ale aj prostredníctvom ceny za najlepší text. Udelíme ju prvý raz v dlhej histórii Košického zlatého pokladu" povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice PhDr. Jozef Puchala PhD.

Absolútny víťaz získa bezplatné poskytnutie nahrávacieho štúdia v Slovenskom rozhlase na realizáciu profesionálnej nahrávky víťaznej piesne.

Viac informácií o súťaži a zoznam postupujúcich piesní nájdete na adrese: https://reginavychod.rtvs.sk/kosicky-zlaty-poklad/223475/36-rocnik-pesnickovej-sutaze-kosicky-zlaty-poklad-2020


Bratislava 20. augusta 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.08.2020 • Grandfinále COOL HIGHJUMP TOUR tuto sobotu na Smíchovské náplavce! Kdo se stane COOL jumperem?
20.08.2020 • Tři koprodukční filmy ČT nominovány na Evropské filmové ceny
16.08.2020 • Prvý polrok 2020 v Telekome: tri mesiace Nekonečných dát, úspešný štart nových paušálov a míľnik 700 tisíc domácností pokrytých optikou
13.08.2020 • Tisková zpráva ze 14. zasedání RRTV, konaného dne 11. 8. 2020
12.08.2020 • Atmedia: Jaký televizní obsah sledují Češi nejvíce
10.08.2020 • Neopakovatelný koncert Magdaleny Kožené a Simona Rattlea z vily Tugendhat exkluzivně i ve vybraných kinech

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist