Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 26.11.2020 - 07:33:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Ranné vysielanie Rádia Slovensko sa od pondelka zmení

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 19.09.2020Už v pondelok 21. septembra sa poslucháči Rádia Slovensko môžu tešiť na novú podobu relácie Dobré ráno, Slovensko! V rannom vysielaní nastane niekoľko zmien, ktoré prinesú viac interaktivity a dynamiky.


Ranné vysielanie Rádia Slovensko otvorí v čase od 4:30 do 6:00 Budíček Rádia Slovensko, ktorý budú striedavo moderovať Ivana Ilgová a Juraj Šimko. V čase od 6:00 do 9:00 sa poslucháči môžu tešiť na reláciu Dobré ráno, Slovensko s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom. Vynovený formát bude zložený z informačných a hudobných blokov, ktoré sa budú prelínať so spravodajstvom, informáciami o doprave, počasí a aktuálnych udalostiach.

Obľúbený moderátor ranného vysielania Rádia Slovensko Roman Bomboš sa v rozhlasovom éteri bude objavovať popoludní. Je to nový impulz nielen pre samotného moderátora, ale aj pre poslucháčov popoludňajšieho vysielania.

„Ťažisko nového konceptu ranného vysielania bude postavené na silných moderátoroch, mapovaní dynamického vývoja života u nás a priamej interakcii s poslucháčmi prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho budeme pravidelne prinášať aj živé vystúpenia slovenských interpretov a rozhovory so zaujímavými hosťami. Veríme, že relácia Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom prinesie moderné spracovanie ranného vysielania," hovorí Milan Urbaník, intendant Rádia Slovensko.

So zmenou vo vysielaní bolo potrebné upraviť aj vysielacie priestory v budove Slovenského rozhlasu RTVS. Nové priestory na vysielanie a prípravu programu Rádia Slovensko pozostávajú z troch sektorov. Prvý je určený na celodenné prúdové vysielanie, druhý na vysielanie spravodajských relácií a diskusií. „Novinkou je priestor na vysielanie s väčším počtom hostí, predovšetkým hudobných skupín, ale aj predvolebných debát," dopĺňa Milan Urbaník.

Štúdiá sú vybavené najmodernejšou technológiou Audio Over IP a poskytujú maximálny komfort a variabilitu pri rôznych typoch vysielania. „Pozitívom umiestnenia nového štúdia na 9. poschodí obrátenej pyramídy je v neposlednom rade aj zjednodušenie prístupu pre redaktorov a moderátorov, ktorí majú svoje pracoviská v jeho blízkosti," dodáva programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

Nové štúdio vzniklo v priestoroch bývalej fonotéky a práce na jeho vybudovaní trvali necelý rok. „V RTVS sa snažíme o obsahovo aj technologicky moderné televízne a rozhlasové vysielanie, čo si vyžaduje aj investície do rekonštrukcie a modernizácie vysielacích priestorov ako v Mlynskej doline, tak i v obrátenej pyramíde Slovenského rozhlasu. Som hrdý na to, že sa nám postupne darí pokračovať v rekonštrukciách a verím, že vynovené vysielacie priestory Rádia Slovensko prinesú radosť nielen našim kolegom v rozhlase, ale kvalitatívne sa odrazia aj v samotnom vysielaní," hovorí generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.


Bratislava, 17. september 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.09.2020 • Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty
19.09.2020 • TV Markíza: Na telo s europoslankyňami M. Beňovou a L. Ďuriš Nicholsonovou
18.09.2020 • Osudy čtyř rodin bojující se zákeřnou nemocí - ČT uvede Život s Alzheimerem
17.09.2020 • Sestričky výrazne posilnili a opäť ovládli utorkový večer
16.09.2020 • Premiérové díly Máme rádi Česko startují již tento pátek!
16.09.2020 • Road show ENYAQ YOU FEST přiveze novou ŠKODU ENYAQ i Mikolase Josefa!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist