Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 09.03.2021 - 01:45:26   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Diváci byli loni nejspokojenější s programem České televize

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 27.01.2021Zaujaly projekty vzniklé v době pandemie i seriálová tvorba. Nejvíce vzrostla spokojenost s ČT u mileniálů. Česká televize získala v loňském roce od diváků v hodnocení spokojenosti 8,5 bodu. Navýšení zaznamenala zejména u mladších pětatřiceti let.


Mezi pořady s nejvyšší spokojeností patřily minisérie Marie Terezie a Stockholmský syndrom a také pořady vzniklé v době pandemie: vzdělávací UčíTelka, Pohybovky Pavla Kříže nebo magazín Život na třetí. ČT se loni dařilo také v mezinárodním srovnání. Stanice ČT24 se osmým rokem po sobě stala nejsledovanějším zpravodajským veřejnoprávním programem v Evropě, navíc s nejvyšším meziročním nárůstem podílu na publiku.

Divácká spokojenost rostla v loňském roce především specializovaným programům. Navýšení zaznamenala nejen zpravodajská ČT24, ale i kulturní kanál ČT art. Ten se stal, společně s novým programem ČT3, i nejlépe hodnoceným (shodně 8,8). Stejnou míru divácké spokojenosti jako v předchozím roce si zachovala Jednička České televize (8,5) i ČT jako televizní skupina (8,5).

Nárůst pozitivního hodnocení zaznamenala Česká televize u diváků mladších 35 let a ve skupině od 45 do 64 let. V dramatické tvorbě se nejvyššího kvalitativního hodnocení dostalo minisériím Marie Terezie (9,0), Stockholmský syndrom (8,8) a Vysoká hra (8,7). Zaujaly ale i zahraniční počiny, které ČT získala pro diváky Dvojky, a to zejména série Viktorie (8,9) či Medicejové (8,7). Úspěšná byla programová nabídka ČT2 také v parametrech originality a zaujetí, kde dosáhla 66 %, respektive 84 %.

Diváci vysoce hodnotili také tradiční pořady Na plovárně (9,1), Toulavou kameru nebo Všechnopárty. Vysoká míra spokojenosti panovala u pořadů, které v době pandemie napomáhaly konkrétním diváckým skupinám, patřily mezi ně Pohybovky Pavla Kříže (9,2), Taneční hodiny Zdeňka Chlopčíka, magazín Život na třetí nebo UčíTelka (8,8).

Na stanici ČT art diváci zejména oceňovali živé vysílání koncertů České filharmonie, na ČT sport pak přenosy alpského lyžování, biatlonu a rychlobruslení a na ČT24 kontinuální denní zpravodajství a pořady vědecké redakce Věda 24 a Hyde Park Civilizace. Dlouhodobě roste i hodnocení Událostí v regionech (8,8).


Rekordní ČT24 zůstává nejsledovanější v Evropě

České televizi se v loňském roce významně dařilo také v mezinárodním srovnání. Program ČT24 se osmým rokem v řadě stal nejsledovanějším ryze zpravodajským veřejnoprávním kanálem v Evropě, navíc s nejvyšším meziročním nárůstem podílu na publiku (z 3,9 % na 5,5 %), čímž dosáhl na nejlepší výsledek v historii svého vysílání.

Historicky rekordní sledovanost vykázal také kanál ČT art. V celkovém žebříčku tematických programů si tak polepšil a zařadil se například před prestižní evropský kulturní program BBC 4. Pravidelně se v evropském srovnání daří rovněž Déčku. S celkovým podílem na publiku 26,7 % v cílové skupině 4-12 let se již po sedmé v řadě umístilo v první trojici nejsledovanějších kanálů určených dětskému publiku. Přes absenci významných sportovních událostí se v roce 2020 stal znovu druhým nejsledovanějším sportovním programem v Evropě i ČT sport.

(Zdroj dat: DKV ČT; ATO – Nielsen Admosphere, TV živě + TS0-3 a jednotlivé země EBU / GEAR)


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 27. 1. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.01.2021 • Trojice detektivů Plesl, Langmajer a Šafařík řeší Zločiny Velké Prahy - od neděle na ČT1
27.01.2021 • Mezi sporty vede v Česku fotbal a hokej
27.01.2021 • Víkendový televízny program RTVS sa tešil vysokej sledovanosti
24.01.2021 • Show Jana Krause – 27. 1. 2021
24.01.2021 • Jak se dostat k něčemu opravdu dobrému na zub? To vymyslí medvědi Miška a Nedvěd v novém večerníčku ČT
22.01.2021 • RTVS sa v minulom roku tešila nárastu sledovanosti

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist