Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 05.03.2021 - 23:43:14   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Seriál Slunečná odtočil 100. díl

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 11.02.2021


Jeden z aktuálně nejoblíbenějších seriálů na televizních obrazovkách právě oslavil krásné jubileum. Slunečná má za sebou rovnou stovku natočených dílů a romantický příběh Týny a Janka v podání Evy Burešové a Marka Lambory vstoupil do své druhé poloviny. Oba hlavní protagonisté přiznávají, že jim Slunečná změnila život, a nejen jim.


Stý díl se nesl v duchu oslav, kdy herci během krátké pauzy oslavili kulaté jubileum. Prozradili, kdy jim bylo při natáčení ouvej, a kdy se naopak nemohli dočkat, až se dostanou na plac. „Dnes jsme odtočili stovku a já si přesně vybavuji svůj první natáčecí den, který byl v Zápech na statku. Byl srpen a Týna právě odnášela sýry do pojízdné prodejny Konvičkové. Vím, že jsem absolutně netušila, jak mám tu postavu hrát, a neuvěřitelně jsem se styděla,“ vzpomíná na své začátky Eva Burešová, která stráví v průměru deset dní v měsíci na place jako Týna.

„Vzpomínám si i na natáčení, kdy všichni byli proti Týně a točily se hodně vypjaté emoční scény, to mi bylo hodně nepříjemné. Pokud máte zvládnout nějaký fyzický výkon, tak se to vždy nějak dá, ale ty emoční scény, kdy je zamilovaná do Janka, kdy není zamilovaná do Janka…“ přemýšlí herečka, která věří, že kdyby Týnu opravdu potkala, staly by se z nich asi kamarádky. „I když… Někdy mě i naštvala, že jednala přes čáru. Nikoho neposlouchala, jednou měla šílené období, kdy každého posílala někam… Julču, Janka, mrtvého tátu… Říkala jsem si, že tak se nechovám ani já ve svých nejhorších dnech. Neznám nikoho, kdo by se tak choval a byl tak strašně zabejčený! To byly chvíle, kdy se mi ani nechtělo na plac.“

O něco méně slunečných zářezů má na svém kontě Denisa Nesvačilová coby Karolína, která do Slunečné naskočila přesně v polovině natáčení. „Mám za sebou padesát dílů, jsem dnes takový pulčík. Nejvíc mi v paměti utkvěl den, kdy jsme točili karaoke. Bylo to jedno z nejlepších natáčení a mám spoustu videí, u kterých se dodnes směju. Seděli jsme tenkrát s Vladimírem Polívkou a úplně jsme se styděli si za ten den vzít honorář. Tak jsme si řekli, že ho pošleme na charitu.“ Prý to byl tak skvělý den, že se nedal považovat za práci.

Oslavy si nenechala ujít ani Jana Stryková coby Petra Slaninová a tomu, že má seriál za sebou stý díl, nechce věřit. „Točíme už rok a půl, a ani bych tomu nevěřila. Ten život utíká moc rychle, docela mě to udivilo, že už máme za sebou stý díl. Navíc mám špatnou paměť, co se čísel týče, takže kdybyste mi řekli, že točíme tři roky, tak to taky odsouhlasím,“ usmívá se herečka, pro kterou scenáristé připravili pár dramatických okamžiků.

A podobně je na tom i kolegyně Eva Decastelo. „Nejlepší natáčecí den byl pro mě úplně ten první. Po konci seriálu Ohnivý kuře jsem měla seriálovou pauzu a myslela jsem si, že už nezažiju tu atmosféru, která byla tam. Pak jsem se ale ocitla na Slunečné, a nejednou jsem měla pocit, že někam patřím – a to je super. Na seriál dostávám jen kladné reakce, a to mě moc těší. Občas mi někdo řekne, že nejsem taková kráva, jak vypadám. To je fajn,“ směje se Eva, která postává vedle usmívajícího se Marka Lambory.

„Janka mám rád a hraju ho rád. A jestli mi byl někdy proti srsti? Ne. Neřešil jsem, jak bych se třeba zrovna v dané situaci zachoval já. Nejvíc mě bavilo, když se točil zrod lásky Týny a Janka. Když se člověk zamiluje, začne vnímat jiné věci než sebe a byznys. Bylo moc hezky napsané, jak v něm vzplane láska – a najednou se dokáže změnit v něco, v co by ani nedoufal,“ prozrazuje Marek Lambora, který z paměti nevymaže, kdy s kolegy cestoval v rámci Slunečného léta žlutým autobusem do Litoměřic a fanoušci je tam obklopili ze všech stran. „Byli rádi, že nás vidí, fandili nám, svěřovali nám své emoce ze seriálu. I přesto, že jsme tam seděli přes sedm hodin a podepsali tisíc kartiček, tak to byl moc hezký zážitek.“ Co ale Janka čeká v dalších dílech, je hodně střežené tajemství, které divákovi ani Marek Lambora nevyzradí.

O něco výřečnější byl Václav Knopp, který coby Zdeněk Vacek baví a diriguje celou rodinu. „Děda Vacek přestal dělat vylomeniny, získal vilu zpět, ale za nehty mu asi nějaký ten peníz zbyl. Teď je takový tmelící rodinný prvek a čeká ho velmi zajímavá linka. Objeví se zlatokopka, která si na něj bude pomýšlet – a on se do ní zblázní. To můžu naťuknout…“ prozrazuje herec, který má na Slunečnou také jen krásné odezvy, a přiznává, že ho jeho postava moc baví.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 9. 2. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
12.02.2021 • Nový publicistický pořad Bilance: největší ekonomické výzvy současnosti pod drobnohledem reportérů ČT
12.02.2021 • Kamil Mikulčík a Ady Hajdu ako solúnski bratia Cyril a Metod už v nedeľu na Jednotke
10.02.2021 • ČT sport vysílá 15 let; po roce „bez sportu“ se chystá na extrémní sezonu
09.02.2021 • Televízne noviny ovládli rebríčky sledovanosti, nedeľné Na telo si pozrelo vyše pol milióna divákov
09.02.2021 • Dva sportovní fenomény v premiéře České televize
07.02.2021 • Oteckovia s tohtoročným rekordom, Najhorší týždeň môjho života si polepšil a opäť zvíťazil

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist