Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 15.06.2021 - 01:59:42   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Národní divadlo zažije 27. února největší koncert v dějinách

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 17.02.2021Národní divadlo se na jeden den promění na festival české kultury. Stane se tak v rámci unikátního koncertu Národ sobě – kultura tobě, iniciovaného pořadateli hudební akce Metronome Prague. Odehraje se v sobotu 27. února, kdy se na jeho prknech objeví více než 200 různých účinkujících.


V rámci tříapůlhodinového maratonu živé hudby vystoupí kapely Chinaski, Lucie, Jelen, Mig 21, Monkey Business, P.S.H., The Atavists, Wohnout, DJ Roxtar a mnoho dalších. Zazpívat přijdou i legendy Michal Prokop, Ivan Hlas nebo třeba Jana Kratochvílová. Lucie vystoupí s Orchestrem Národního divadla a diváci se mohou těšit na spoustu dalších netradičních spoluprací interpretů napříč žánry i generacemi. Kromě zpěváků a kapel vystoupí také herci a balet Národního divadla, Laterny Magiky, zapojí se například i Signal festival. Přímý přenos koncertu Národ sobě – kultura tobě uvede ČT art, zahájení diváci uvidí i na ČT1.

"Česká televize na pandemii zareagovala téměř ihned. Za necelý rok od vypuknutí koronavirové krize jsme odvysílali více než sto přímých přenosů divadel, koncertů a tanečních i hudebních vystoupení. Koncert Národ sobě - kultura tobě je dalším příspěvkem. A je unikátní v tom, že jsme se jako organizátoři spojili s dalšími významnými hráči na kulturní scéně a podařilo se nám vytvořit projekt, který na obrazovkách nemá obdoby. Tolik českých umělců pohromadě se totiž jen tak nevidí ani na těch největších tuzemských festivalech," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

V současné chvíli jsou již přípravy v plném proudu. Celkem se síly rozhodlo spojit více než 200 účinkujících, kteří se poslední únorovou sobotu objeví ve 40 různých, nejen hudebních, uskupeních na šesti improvizovaných pódiích v historické budově Národního divadla. Dokáží tak, že i v těchto těžkých časech chtějí tvořit, a především bavit své diváky. Ti se mohou těšit na tříapůlhodinový maraton kvalitní zábavy, jež bude připomínat multižánrový hudební festival. Tomu, že půjde o opravdový unikát, naznačuje i fakt, že řada umělců vystoupí v opravdu netradičních spojeních. Jasným důkazem bude například parta raperů PSH, kterou doprovodí balet Národního divadla nebo třeba zpěvák Michal Prokop po boku alternativní zpěvačky Never Sol.

„Všichni, kteří koncert Národ sobě - kultura tobě nebo vlastně festival připravujeme, se těšíme na publikum naživo. Ještě to nejde, tak zveme na živý koncert, kterým potěšíme diváky v přímém přenosu v televizi. Přichystali jsme hudebně ale i pohledově naprosto unikátní koncert, jaký se v prostorách historické budovy Národního divadla ještě neodehrál. Velký dík za tříapůlhodinový maratón patří všem, kteří se do přípravy zapojili. Rychlá koprodukční dohoda s Českou televizí a následně i jasné rozhodnutí ze strany Generali České pojišťovny o podpoře umožnily divákům i účinkujícím zkrátit pauzu, kterou kulturní scéna zažívá. Poděkování patří i hlavnímu partnerovi koncertu České spořitelně, která nadále zůstává podporovatelem kulturních aktivit, režiséru Vítu Bělohradskému, který připravuje výslednou show a Petru Blažkovi, se kterým spolupracujeme na hudebním programu a všech překvapivých i mezioborových spolupracích, které v premiéře diváci uslyší a uvidí na ČT art v sobotu dvacátého sedmého února. Zapojeno je spoustu skvělých lidí, kteří poslední dva měsíce na akci pracují,“ vysvětlují David Gaydečka a Martin Voňka, pořadatelé z festivalu Metronome. „Věřím, že česká kultura vyjde z koronakrize posílena a před své diváky se vrátí v nejrůznějších formátech v nejlepší formě," dodává ředitel Národního divadla Jan Burian.

Za měsíc od prvotní myšlenky se tvůrcům podařilo oslovit desítky umělců, kterým současná doba nedovoluje vystoupit naživo a vytvořili tak unikátní program, jenž spojí umělce napříč žánry i profesí. Večerem provedou Ondřej Cihlář a Petr Prokop z divadla VOSTO5. V koncertní pódium se promění nejen hlavní jeviště, ale i foyer divadla, balkón nebo maskérna. Po boku zpěváků a kapel vystoupí také herci a balet Národního divadla, Laterny Magiky, zapojí se například i Signal festival.

Generálním partnerem koncertu Národ sobě – kultura tobě je Generali Česká pojišťovna. „Naše pojišťovna je s kulturním děním spjata již od svého vzniku v devatenáctém století, kdy Česká vzájemná pojišťovna, přímý předchůdce naší pojišťovny, vyplatila na obnovu Národního divadla po požáru téměř tři sta tisíc zlatých. To, že se koncert na podporu české kultury koná právě v Národním divadle, je tak pro nás více než symbolické. V Generali České pojišťovně máme velkou radost, že můžeme podpořit tak významnou, a především skutečně v dnešní době potřebnou kulturní akci. Posláním naší pojišťovny je pomáhat v těžkých situacích a být celoživotním partnerem našich klientů. To jsme dodržovali v minulosti a dodržujeme to i nyní," uzavírá generální ředitel a předseda představenstva Generali České pojišťovny Roman Juráš.

Hlavním partnerem koncertu je Česká spořitelna. „Česká spořitelna dlouhodobě podporuje českou kulturu a pomáhá jí i v této složité době. Mezi naše partnery patří festival Metronome, který je zároveň organizátorem koncertu Národ sobě, kultura tobě. Po boku Colours of Ostrava stojíme již od jeho vzniku. Důležitá je pro nás i hudba klasická, v této oblasti jsme partnerem České filharmonie či jednoho z největších hudebních festivalů klasické hudby Smetanova Litomyšl. Své partnery podporujeme v dobách dobrých i zlých. Proto si velmi vážíme možnosti podpořit také českou kulturu jako celek,“ říká Tomáš Salomon, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Kromě již dříve zmíněných jmen v přímém přenosu diváci uvidí kapelu Lucie, která vystoupí s orchestrem Národního divadla. Mig 21 spojí své síly se sólistkou baletu ND Nikolou Márovou a orchestrem Národního divadla. S nimi se spojí i skupiny Chinaski a Jelen, Kapitán Demo, Klára Vytisková s Erikou Stárkovou, Michal Šupák se Signal festivalem a jiní. Dalšími interprety budou D.Y.K., Ondřej Ruml s Ondřejem Brzobohatým, Bára Poláková s Danem Bártou, Lenkou Krobotovou, Petrou Nesvačilovou a dalšími kolegyněmi z klipu Nafrněná. Hostem bude i Vladimír Javorský s triem, Poletíme? společně s Davidem Vávrou nebo skupina Noisy Pots s tanečníky z Laterny Magiky. Letošní reprezentant České republiky na Eurovision Song Contest Ben Cristovao vystoupí akusticky s Karolem Komendou.

Kompletní program koncertu je k dispozici na webu www.kulturatobe.cz. Přímý přenos vysílá v sobotu 27. února od 20:10 program ČT art, zahájení koncertu živě odvysílá i program ČT1.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 17. 2. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.02.2021 • Jak se staví sen v novém kabátě = Postav si sen!
17.02.2021 • TV JOJ bola v druhom februárovom týždni lídrom trhu
15.02.2021 • Televízny program RTVS ovládol sobotný večer - šou Záhady tela s najvyššou sledovanosťou od roku 2017
14.02.2021 • Show Jana Krause – 17. 2. 2021
12.02.2021 • Nový publicistický pořad Bilance: největší ekonomické výzvy současnosti pod drobnohledem reportérů ČT
12.02.2021 • Kamil Mikulčík a Ady Hajdu ako solúnski bratia Cyril a Metod už v nedeľu na Jednotke

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist