Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 02.07.2022 - 01:29:57   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

RTVS odvysiela galavečer Slnko v sieti plný slovenských filmových hviezd

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 08.04.2022


Už v sobotu 9. apríla 2022 sa v historickej budove SND uskutoční slávnostné odovzdávanie Národných filmových cien Slnko v sieti, ktoré v priamom prenose o 20.30 h odvysiela RTVS na Jednotke. Počas galavečera budú odovzdané aj dve ceny Slnko v sieti za Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre a Divácka cena Slnko v sieti, o ktorej v internetovom hlasovaní rozhodla verejnosť.


Moderátormi slávnostného programu budú Adela Vinczeová a Branislav „Bruno“ Ciberej. Tohtoročné slávnostné vyhlásenie národných filmových cien Slnko v sieti pripomenie najlepšie slovenské filmy za posledné dva roky a taktiež oslávi 100 rokov slovenského filmu. Diváci sa môžu tešiť na množstvo slovenských hereckých hviezd a tiež na špeciálne hudobné vystúpenia v sprievode orchestra SND pod dirigentskou taktovkou Michaely Rózsa Růžičkovej. Zmes piesní známych zo slovenských seriálov si pripravili Štefan Štec, Tomáš Buranovský a Martin Mihalčín z kapely Heľenine oči a zmes piesní z úspešných slovenských filmov zaspievajú Sima Magušinová, Fefe, Lasky a Lucia Gibarty z kapely Hrdza. O krásny hudobný zážitok sa postará aj Zuzana Mikulcová.

Ocenenia Slnko v sieti laureátom odovzdajú významné osobnosti slovenskej kinematografie a kultúry – Kamila Magálová, Jozef Vajda, Karol Čálik, Stanislav Štepka, Ady Hajdu, Marián Miezga, Robert Roth, Dávid Hartl, Juraj Loj, Judit Bárdos, Kristína Kanátová, Ján Jackuliak, Jevgenij Libezňuk, Zuzana Porubjaková, Michal Kubovčík, Miro Noga, Sväťo Malachovský, Csongor Kassai, Natália Germáni, Noël Czuczor či Lukáš Latinák. Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre si tento rok počas galavečera prevezmú herečka Emília Vášáryová a filmová a literárna vedkyňa Jelena Paštéková.

RTVS ako najväčší koproducent filmov na Slovensku je hrdým partnerom Národnej filmovej ceny Slnko v sieti. „Mimoriadne sa teším, že takmer všetky filmy nominované na Slnko v sieti podporila RTVS. Uvedomujeme si našu dôležitú úlohu v slovenskej filmovej tvorbe a radi podporujeme všetkých tvorcov, pretože kvalitné audiovizuálne umenie je niečo, do čoho sa oplatí investovať a čo oceňujú početnými ohlasmi aj naši televízni diváci, ktorí si tieto filmové novinky nájdu zakaždým aj na našich obrazovkách,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, ktorý zároveň počas galavečera vyhlási a odovzdá Divácku cenu. RTVS po skončení galavečera Slnko v sieti odvysiela v premiére silne emotívny príbeh, nakrútený podľa skutočných udalostí z jednej zo ženských väzníc v ukrajinskej Odese Cenzorka.


Bratislava, 7. apríl 2022, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.04.2022 • RVR zverejnila výročnú správu za rok 2021
02.04.2022 • Oživení středovlnného vysílání u nás nehrozí...
28.03.2022 • Vychutnajte si jedinečný umelecký zážitok na koncerte Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu
25.03.2022 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 23. 3. 2022
25.03.2022 • Tisková zpráva z z 5. zasedání RRTV, konaného dne 22. 3. 2022
22.03.2022 • Telly spustila svou největší reklamní kampaň od rebrandingu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist