Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2024 - 18:24:13   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS si vo vysielaní pripomenie udalosti okupácie niekdajšej ČSSR

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 19.08.2022


Jednotka odvysiela 21. augusta o 20.30 h romantický muzikál Rebelové, ktorý je popri láskavej zápletke mementom okupačných dní. Nasledovať bude snímka Jan Palach. Príbeh študenta, ktorý sa v roku 1969 na protest invázie sovietskych vojsk do Československa upálil, ponúkne divákom Jednotka o 22.30 h.


Dvojka v sobotu, 20. augusta o 20.10 h, prinesie reprízu talkshow Anjeli strážni, ktorej hostkou bude Dana Herrmannová, legendárna hlásateľka ČST, ktorej tvár a hlas sa stali svedomím národa. O 20.40 h Dvojka odvysiela v premiére dokument 1968 Rekonštrukcia okupácie, v ktorom útržky pamäte jednotlivých postáv predstavia obraz okupácie.

V nedeľu si môžu diváci Dvojky o 8.30 h pozrieť dokument o obsadení Československého rozhlasu a vysielanie počas prvého dňa okupácie pod názvom Vlny slobody. O 9.00 h bude nasledovať dokument o významnej redaktorke Slovenského rozhlasu Ote Plávkovej s názvom Nezlomená. O 13.30 h divákov poteší koncertné prevedenie legendárneho štúdiového albumu autorskej trojice Jaro Filip, Milan Lasica a Július Satinský Bolo nás jedenásť. Neskôr prídu na rad dokumenty Vycestovacia doložka pre Dubčekao 15.25 h, Spýtaj sa vašich o 18.30 h a Okupácia o 22.45 h.


Trojka odvysiela 20. augusta o 22.15 h film Balada o siedmich obesených. Ide o viacerými zahraničnými festivalmi ocenenú psychologickú sondu do pocitov na smrť odsúdených ľudí v réžii Martina Hollého. Tri nedele popoludní budú môcť diváci spoznávať osobnosť Alexandra Dubčeka v medailóne Blízky človek. Dokument Svedectvo obrazovky bude spomienkou na dni ilegálneho vysielania Slovenskej televízie počas tragických augustových dní, ktorým sa budú venovať aj dokumentárne reminiscencie Slnečné dni ako zlý sen. Oba dokumenty si môžu diváci pozrieť 21. augusta od 22.55 h.


Rádio Regina Stred si udalosti okupácie pripomenie v relácii Nedeľné ráno s Rádiom Regina Stred, kde v Historickom kalendári - Almanach stredného Slovenska ponúkne poslucháčom spomienky pamätníkov na prvé chvíle okupácie našej krajiny.


Rádio Devín tému pokryje naprieč svojím celodenným vysielaním. Už o 6.00 h sa jej bude venovať Katarína Hrabčáková v relácii Tvárou v tvár ničote. O 10.00 h nasleduje Denník novinára, ktorý sa, okrem iného, dotkne aj ilegálneho rozhlasového vysielania vtedajšieho Československého rozhlasu.

O 15.30 h v relácii Hrá SOSR si budú môcť diváci vypočuť hudbu inšpirovanú inváziami v podobe vojny, atómovej bomby či invázie vojsk bratských krajín.


Bratislava, 19. august 2022, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.08.2022 • Česko Slovensko má talent hledá vítěze už po desáté
23.08.2022 • Volby 2022: Česká televize nabídne tři diskuze z metropolí i Superdebatu
21.08.2022 • Anna Polívková chtěla být chlap - bláznivá komedie Po čem muži touží 2 míří z kin rovnou na Voyo
18.08.2022 • Stará parta, nové případy. Vyšetřovatelé z pražské mordparty se vrací v premiérové řadě Případů 1. oddělení
16.08.2022 • Podzima na tematických kanálech TV Nova: filmové premiéry i klasika s hvězdným obsazením
15.08.2022 • Nedeľné večery na Markíze budú patriť fantastickým premenám vo veľkolepej zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist