Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 09:11:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

V pražském Obecním domě se sešli ředitelé České televize a Českého rozhlasu

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 20.05.2023


V pátek 19. května se při příležitosti sedmdesáti let České televize a sto let Českého rozhlasu sešli jejich stávající i bývalí ředitelé. V rámci setkání v pražském Obecním domě diskutovala desítka šéfů obou institucí o stávající situaci televize a rozhlasu veřejné služby, o jejich počátcích i o dalším směřování.


„Jsem přesvědčený, že jak Česká televize, tak i Český rozhlas hrají v dnešním světě extrémně důležitou roli. V době, kdy k nám proudí informace z mnoha stran a ověřovat zdroje je mnohdy složité, je pro diváky a posluchače zvlášť důležité, aby obě instituce byly důvěryhodné, relevantní a přinášely takové informace, o které se mohou opřít,“ řekl na setkání generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Během dvouhodinové schůzky Petr Dvořák také poděkoval za práci svým předchůdcům – vyzdvihl například zřízení systému producentských skupin Ivo Mathém, digitální propojení s Evropskou vysílací unií v době vedení Jakuba Puchalského či spuštění tematických programů ČT24 a ČT sport Jiřím Janečkem.

„Úloha veřejnoprávních médií je nezastupitelná. Stěžejní je zejména v oblasti zpravodajství, publicistiky, ale stejně tak i v původní tvorbě. Přestože i komerční vysílatelé dnes již kladou na původní tvorbu větší důraz, tak ta kreativnější, umělečtější část by měla připadat České televizi,“ uvedl Jiří Janeček, který televizi vedl v letech 2003 až 2011.

„Máme za sebou krizi covidovou, řešíme ekonomické problémy, jsme svědky ruské agrese na Ukrajině. Dnešní doba více než kdy jindy ukazuje, jak jsou veřejnoprávní média důležitá. Jsou průvodcem i partnerem lidí, které nejen informují, ale snaží se jim věci také vysvětlovat a dávat do souvislostí,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, který dále zmínil i úspěšnou spolupráci obou médií například v oblasti zahraničního zpravodajství či dětského vysílání.

„Česká televize je tady sedmdesát let, Český rozhlas dokonce sto. Vzpomínám si, jak s nástupem televize bylo rozhlasové vysílání pohřbíváno, a nakonec se ukázalo, že to tak vůbec není, že má svou sílu. A platí to dodnes, ani novým platformám se nepodaří rozhlas a televizi vytlačit,“ prohlásil na setkání vůbec první ředitel České televize, Ivo Mathé.

Neformální setkání se uskutečnilo v pátek 19. května symbolicky k 70. výročí České televize a 100. výročí Českého rozhlasu. Kromě současných šéfů veřejnoprávních médií Petra Dvořáka a René Zavorala se zúčastnili bývalí ředitelé ČT Ivo Mathé, Jiří Janeček, Jiří Balvín a Jakub Puchalský a za ČRo Karel Zýka, Jiří Mejstřík, Richard Medek a Vlastimil Ježek.


Karolína Blinková, vedoucí externí a interní komunikace, tisková mluvčí, 19. 5. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.05.2023 • Čas odvekého súboja medzi temnotou a svetlom sa priblížil. Prvá pôvodná fantasy miniséria s názvom Vedma prichádza už v júni
20.05.2023 • MS v hokeji 2023: Zápas Slovenska so Švajčiarskom sledovalo na :Športe vyše 900-tisíc divákov
18.05.2023 • Jak vznikají filmy a seriály České televize? Příběhem pořadu provede od pátku nová výstava
13.05.2023 • Fajn rádio vysílalo z balonu
09.05.2023 • Skupina Markíza si v apríli 2023 medziročne výrazne polepšila
05.05.2023 • Tisková zpráva z 8. zasedání RRTV, konaného dne 2. 5. 2023

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist