Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 12.04.2024 - 19:41:23   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Stanice a vysílače | Články
 

Televízia JOJ predstaví už zajtra svoje nové spravodajské štúdiá

  Autor: TV JOJ , e-mail: info@joj.sk Přidané: 01.03.2024


Televízia JOJ pripravovala niekoľko mesiacov absolútne nové najmodernejšie spravodajské štúdiá. Prvýkrát v nich odvysiela relácie KRIMI a NOVINY TV JOJ už zajtra 2. marca 2024 od 19:00. Hlavným pilierom vysielania televízie JOJ je jej spravodajstvo. To po rokoch mení svoje štúdiá a jednotlivé spravodajské relácie dostanú aj novú grafiku.


Spravodajstvo televízie JOJ sa od marca bude nachádzať vo veľkom štúdiu, kde dostanú svoj priestor Ranné noviny, Noviny o 12, Topstar, Krimi, NOVINY TV JOJ, Šport i Najlepšie počasie. V ďalšom, vedľajšom, štúdiu bude vysielať spravodajská televízia JOJ 24.

Prvé plány a rozhovory o nových štúdiách pre spravodajstvo televízie JOJ i JOJ 24 vznikli vo februári 2023. Takmer rok trvala architektonická a technologická príprava a samotná realizácia. Aktuálne sú to najmodernejšie spravodajské štúdiá s úžasnými možnosťami, ktoré dokážu spravodajstvo zatraktívniť a informačne obohatiť.

„Po tom, ako sme spustili spravodajskú televíziu JOJ 24, sme začali s rozhovormi o úplne nových spravodajských štúdiách. Príprava aj realizácia boli precízne a dlhé, no v tejto chvíli môžem povedať, že od marca ponúkneme divákom aktuálne najmodernejšie spravodajské štúdiá na trhu. Verím, že ich diváci ocenia a dostanú tak ešte lepšie, atraktívnejšie a bohatšie informácie,“ hovorí šéf spravodajstva JOJ Group Roland Kubina.

Pozadie v štúdiách tvorí digitálny horizont, pred ním sa nachádzajú LED steny s vysokým rozlíšením. Za hlavným spravodajským pultom, odkiaľ budeme vysielať NOVINY TV JOJ, je najväčšia obrazovka, na ktorej je možné zobraziť naraz dva živé vstupy z dvoch rôznych miest.

Veľkou novinkou sú dva druhy robotických kamier. To znamená, že v štúdiu bude s moderátormi už len jediný kameraman, a to ten, ktorý je za žeriavom – Jimmy Jibom. Zvyšné kamery budeme riadiť z réžie, odkiaľ je možné ich programovanie, a tým aj presné komponovanie záberov.

Ovládanie čítačky pedálom pod spravodajským pultíkom nie je pre niektorých moderátorov novinkou. Tento spôsob ovládania čítačky už totiž moderátori spravodajskej televízie JOJ 24 poznajú a vysielajú tak už viac ako rok od jej spustenia. Znamená to, že moderátor si sám určuje tempo svojho prejavu.

K dvom štúdiám pribudli aj dve réžie, pričom z oboch je možné obsluhovať ktorékoľvek štúdio, v ktorom sa bude vyrábať relácia, alebo bude prebiehať živé vysielanie.

Štúdiá sú kvôli svetelným a zvukovým požiadavkám bez okien, teda bez prístupu denného svetla a možnosti vetrania. Preto sú vybavené modernou vzduchotechnikou, klimatizáciou a rekuperáciou, ktorá zabezpečuje čerstvý vzduch pri prevádzke štúdií. V našich štúdiách je ďalšie množstvo zaujímavostí a vychytávok ako dvojité podlahy, v ktorých sú umiestnené všetky káble, aby neprekážali v pohybe robotickým kamerám. Podlaha tlmí svetlo a zvuk, podobne ako špeciálna priečka oddeľujúca obe štúdiá, ktorá predstavuje dokonalú zvukovú bariéru. V oboch štúdiách a réžiách bolo pri ich výstavbe použitých viac ako desať kilometrov video káblov internetových je približne osem kilometrov.


S modernými štúdiami prichádzajú aj nové logá spravodajských relácií. Vznikali v kreatívnom tíme pod vedením Ondreja Garana Hutníka.

Nové štúdiá si môžete prvýkrát pozrieť v deň 22. narodenín televízie JOJ, 2. marca. Spravodajský tím verí, že aj vďaka nim vám v nasledujúcich rokoch prinesie kvalitnejšie, informačne bohaté a obrazovo atraktívne správy.


Redakcia TV JOJ, 1. 3. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.11.2023 • Komerční televize se spojily a představily společný televizní spot
15.10.2023 • RTVS rozširuje pokrytie digitálnym rozhlasovým vysielaním v štandarde DAB+
08.10.2023 • Televízia JOJ Šport oslavuje 2. narodeniny!
03.10.2023 • Televízia JOJ 24 oslavuje prvé narodeniny!
29.09.2023 • Nejvyšší stavba v Česku po letech opět ožila, z Liblic vysílá Country radio
05.09.2023 • Televize v létě: sledovanost klesá, diváci vyhledávají především filmy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist