Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 13.07.2024 - 20:39:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Česká televize odvysílá z fotbalového Eura všech 51 utkání v přímém přenosu

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 14.06.2024


Mistrovství Evropy ve fotbale startuje už dnes. Češi první zápas odehrají 18. 6., kdy v Lipsku nastoupí proti Portugalsku. Na zbylá dvě skupinová klání, která proběhnou 22. 6. proti Gruzii a 26. 6. proti Turecku, se český tým přesune do Hamburku. Na programech ČT sport, ČT2 a ČT sport Plus poběží všech 51 utkání v přímém přenosu. Další obsah nabídne nová HbbTV aplikace a web ctsport.cz. Zápasy doprovodí tradiční Studio ME.


„Studio otevřeme ke všem zápasům. Přímo v Německu budeme mít štáby po celou dobu účasti české reprezentace na turnaji. Reportérsky ale pokryjeme i řadu dalších zápasů v ostatních skupinách. Ve dnech kolem utkání našeho týmu otevře fotbalová asociace Český dům, z něhož budeme pořizovat přímé vstupy,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Zápasy odkomentují Jaromír Bosák, Vlastimil Vlášek, Jiří Štěpán a Ondřej Prokop se spolukomentátory. Z turnajové základny české reprezentace v Hamburku se do studia ME s aktuálními informacemi, rozhovory, zajímavostmi a příspěvky cílenými nejen na českou reprezentaci přihlásí David Kozohorský a David Kalous.

Vůbec poprvé se mohou fotbaloví příznivci v rámci Eura těšit na výrazné propojení televizního vysílání s ČT sport Plus, tedy webem, mobilní aplikací a HbbTV. „Diváci tak mohou sledovat tiskové konference, tréninky jednotlivých týmů a další zajímavé záběry ze zákulisí. Na ČT sport Plus je budeme vysílat souběžně s hlavním programem,“ láká ke sledování vedoucí fotbalového vysílání a garant projektu Euro 2024 David Kozohorský.

Ani samotné přenosy ze zápasů ale letos nebudou omezené jen na hlavní vysílání. „Máme k dispozici trasy, které se budou věnovat speciálně danému týmu, sledovat hráče během zápasu a podobně. Diváci si sami mohou mezi jednotlivými záběry přepínat. Další novou službou je data feed, který umožňuje práci s pokročilými daty. Využívá GPS senzory, které monitorují veškeré události na hřišti v reálném čase. Těmito údaji pak podpoříme program ve studiu,“ vysvětluje David Kozohorský.

Ke každému utkání nabídne ČT sport Plus dva exkluzivní streamy s předzápasovým programem, pohledem na hru z kamer za brankami, pozápasovými rozhovory a tiskovou konferencí. U českých zápasů bude možné navíc sledovat stream zaměřený jen na český tým a v průběhu utkání také dva streamy s fokusem na konkrétního hráče českého týmu a vybranou hvězdu soupeře.

Po jarním MS v ledním hokeji ani k fotbalovému Euru nechybí HbbTV aplikace. Na programu ČT sport je tato aplikace rychle dostupná prostřednictvím modrého tlačítka. „Aplikace opět zahrnuje všechny přímé přenosy, další videoobsah a podrobný textový on-line servis ze všech zápasů. Ve videoarchivu diváci najdou veškeré záznamy, sestřihy a různá krátká zajímavá videa ze zápasů i ze zákulisí šampionátu,“ říká produktový manažer TV platforem Jan Zeman. V dalších rubrikách jsou přehledy všech zápasů, včetně on-line informací z každého zápasu. „Nechybí tabulky a soupisky jednotlivých účastníků mistrovství Evropy. Kromě týmových statistik najdou diváci v aplikaci i individuální statistiky hráčů, jako je tabulka střelců, obdržené žluté a červené karty a podobně,“ dodává Jan Zeman.

Web ctsport.cz přinese ze šampionátu nejbohatší videoobsah v Česku. Divák si bude moci pustit každý gól, nepřijde o žádný důležitý moment nebo ohlas. Kromě toho se fotbaloví fanoušci mohou těšit na novinky nejen z českého týmu a také sérii aktuálních podcastů s analýzami či názory expertů.

A jaké jsou další novinky? „Kromě stálého týmu našich spolupracovníků se budou větší měrou podílet na vysílání bývalí reprezentanti Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši a Michal Kadlec a členka národního týmu Kateřina Svitková. Michal Kadlec bude součástí našeho týmu přímo v Hamburku, kde se pokusíme přiblížit každodenní rutinu reprezentace. Poborský, Ujfaluši i Svitková se také zapojí do komentování zápasů. Účast ve studiích přislíbili i další hráči a trenéři s velkým významem pro český fotbal. Ale přijdou i ti, kteří jsou úzce spjati se zeměmi, které se na turnaji představí. Součástí našeho programu se znovu stanou i zahraniční reportéři České televize, kteří přispívají jiným pojetím, netradičním úhlem pohledu na věc a tím, že jsou schopni fotbal zasadit do širšího – než jen čistě sportovního – kontextu,“ pokračuje David Kozohorský.

Ten, až na jednu výjimku v roce 2016, zažil všechna Eura přímo na místě. „Vždy jsem žasl nad atmosférou, kterou čeští fanoušci dokázali udělat, i když šlo třeba o daleké Portugalsko. Vrcholem bylo Euro v Polsku, kde se zápasy hrály ve Vratislavi. Teď jsou v dostupném Lipsku a Hamburku, a tak čekám, že se tam vydají znovu tisíce lidí,“ těší se David Kozohorský, kterého samozřejmě zajímá také to, jak se náš tým popasuje s konkurencí: „Delší turnaje mají své kouzlo, výkony ovlivňuje řada okolností a prakticky vždy dojde k překvapení. To, že jsme v roce 2021 hráli čtvrtfinále, také nikdo nečekal.“


Tiskové oddělení České televize, 13. 6. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.06.2024 • Show Jana Krause – 19. 6. 2024
14.06.2024 • Kde sledovat ME ve fotbale
14.06.2024 • RTVS prinesie poslucháčom Rádia Slovensko fascinujúcu atmosféru z dejiska Majstrovstiev Európy vo futbale
09.06.2024 • Show Jana Krause – 12. 6. 2024
08.06.2024 • Futbalový šampionát UEFA EURO 2024 štartuje už o týždeň. Prinášame vám kompletný rozpis zápasov
05.06.2024 • Zlatá labuť se loučí! Kdo se stane hlavním hrdinou dojemného finále?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist