Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.07.2024 - 14:57:59 satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu


Vyhledávání


Škola satelitního příjmu
Jak už z názvu našeho webu vyplývá, jde o odborně-populární web, kde by se měly setkávat různé skupiny užívatelů satelitní techniky. Naší ambicí je, aby si přišlo na své co nejširší spektrum čtenářů, počínaje odborníky, kteří se vyžívají v detailech, až po laiky, kteří potřebují jen zakoupit, zapnout a užívat. A protože už při vzniku tohoto webu jsme si pověděli, že nejvíce asi bude přibývat nováčků, rozhodli jsme se pro ně, a nejen pro ně, připravit jakéhosi průvodce satelitním příjmem. Dnes s potěšenim konstatujeme, že můžeme odstartovat první kapitolu jednoho z našich nejdůležitějších projektů - Školu satelitního příjmu. Víme, že každý, tak jako kdysi i my, musí jednou začínat od nuly a proto se budeme snažit držet populárně-naučného způsobu výkladu. Takže ...

Co se vyučuje v naší škole!

Projekt Škola satelitního příjmu má 3 stupně: Základní škola (vysvětlení základních pojmů a popisů komponentů), Škola mistrů (rozšíření vědomostí v oblasti dekódování, motorických natáčecích systémů, ...) a Bakalářská škola (nasazení teorie do praxe), přičemž každý obsahuje několik tříd a ty budeme postupně absolvovat.


 

1.třída (21.hodina)
Platená televízia: Deepam TV (India)
Verze pro tisk
 Úvodní stránka Škola mistrů:

Názov paketu: Deepam TV
Pozícia: Hot Bird 4 (13 st. vých.)
Krajina: India
Kódovací systém: Viaccess 2

Obr.1 - Deepam TV
Televízna stanica Deepam TV začala vysielať 12. júna 2000 pre televíznych divákov ovládajúcich tamilštinu v Európe, na Blízkom východe a v severnej Afrike. Stanica vysiela 24 hodín/denne zábavné relácie, spravodajstvo, šport, vysielanie pre deti, dokumenty, relácie o umení, kultúre, varení, cestovaní, zdraví a móde.

Deepam TV vysiela prostredníctvom družice Hot Bird 4 (13 st. vých.), ktorá signálom pokrýva Európu, Blízky východ a časť severnej Afriky. Vysielanie je kódované v systéme Viaccess, od roku 2003 sa používajú prístupové karty Viaccess 2.

Stanica má štúdio v budove Pyramid House v britskom Hounslow West odkiaľ je signál digitálne prenášaný na BT Tower do Londýna. Odtiaľ je komprimovaný signál prenášaný na uplink stanicu v Madley na západe Británie, z ktorej sa vysiela signál na transpondér číslo 4 družice Hot Bird 4.


Programová skladba paketu:
  fr. 10,722 GHz/H (SR 29995, FEC 3/4)
 • Deepam - všeobecný kanál
 • ® rádio stanica:
  ETBC Tamil Radio


Čo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom VIACCESS, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Viaccess 2 karty.
 • Prístupová karta.


 • Viaccess

  Poplatky:

  Predplatné zabezpečuje britská firma Tele Europe Ltd. Po uhradení polročného resp. ročného poplatku získa záujemca samostatnú prístupovú kartu, ktorá je automaticky aktívna. Predplatné sa dá získať aj prostredníctvom niektorých partnerov firmy Tele Europe Ltd., ktorých možno nájsť v 20tich krajinách Európy, Blízkeho východu i Afriky. Medzi nimi figuruje tiež Česká republika, kompletný zoznam štátov v ktorých má spoločnosť zástupcov je dostupný na oficiálnych www stránkach Deepam TV. S dodanou prístupovou kartou sa dá sledovať len táto jediná stanica.

  Predplatné
  • 6 mesiacovL 80.00 (115 Euro)
  • 12 mesiacovL 150.00 (215 Euro)


  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.deepamtv.com - oficiálne stránky stanice Deepam TV


  ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
  Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist