Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 12:14:35 satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu


Vyhledávání


Škola satelitního příjmu
Jak už z názvu našeho webu vyplývá, jde o odborně-populární web, kde by se měly setkávat různé skupiny užívatelů satelitní techniky. Naší ambicí je, aby si přišlo na své co nejširší spektrum čtenářů, počínaje odborníky, kteří se vyžívají v detailech, až po laiky, kteří potřebují jen zakoupit, zapnout a užívat. A protože už při vzniku tohoto webu jsme si pověděli, že nejvíce asi bude přibývat nováčků, rozhodli jsme se pro ně, a nejen pro ně, připravit jakéhosi průvodce satelitním příjmem. Dnes s potěšenim konstatujeme, že můžeme odstartovat první kapitolu jednoho z našich nejdůležitějších projektů - Školu satelitního příjmu. Víme, že každý, tak jako kdysi i my, musí jednou začínat od nuly a proto se budeme snažit držet populárně-naučného způsobu výkladu. Takže ...

Co se vyučuje v naší škole!

Projekt Škola satelitního příjmu má 3 stupně: Základní škola (vysvětlení základních pojmů a popisů komponentů), Škola mistrů (rozšíření vědomostí v oblasti dekódování, motorických natáčecích systémů, ...) a Bakalářská škola (nasazení teorie do praxe), přičemž každý obsahuje několik tříd a ty budeme postupně absolvovat.


 

1.třída (20.hodina)
Platená televízia: Zee Network (India)
Verze pro tisk
 Úvodní stránka Škola mistrů:

Názov paketu: Zee Network
Pozícia: Hot Bird (13 st. vých.)
Krajina: India
Kódovací systém: Irdeto 2

Obr.1 - Zee TV
Spoločnosť Zee Network začala vo februári 1995 produkovať vo Veľkej Británii svoju prvú stanicu pod názvom Zee TV, ktorej cieľom bolo osloviť divákov v Európe ovládajúcich hindštinu. Išlo predovšetkým o divákov, ktorí prišli do Európy z južnej Ázie. Stanica sa hneď stala obľúbenou a to bol prvý krok k vzniku ďalších tv staníc, ktoré dnes Zee Network produkuje. Pre európsky trh produkuje štyri stanice: Zee TV, Zee Music, Zee Cinema a Alpha Punjabi. Medzi ďalšie stanice, ktoré ešte spoločnosť produkuje (predovšetkým pre ázijský trh) patria: Zee News, Alpha Bangla, Alpha Bangla a ďalšie. Časť týchto staníc je dostupná v platených paketoch Sky Digital (Veľká Británia) a ADD (Egypt). Okrem toho je z pozície Hot Bird (13 st. vých.) vysielaný paket pozostávajúci zatiaľ z dvoch kanálov Zee TV a Zee Cinema, na ktoré vydáva spoločnosť ročné predplatné.

Zee TV je televíznou stanicou rodinného zamerania. Vysielacia štruktúra ponúka programy pre všetky vekové skupiny. I keď postupne prišli na európsky trh ďalšie ázijské tv stanice, Zee TV si drží medzi nimi v sledovanosti bezpochyby prvenstvo. V roku 1998 získala stanica ocenenie EMMA za najlepšiu digitálnu / satelitnú etnickú stanicu vo Veľkej Británii.

Obr.2 - Zee Cinema
Zee Cinema je favoritom u divákov obľubujúcich klasické i komediálne filmy Bollywoodu. Vo vysielaní tiež nechýbajú filmy Punjabi a Gujarati. Mimo samotných filmov stanica prináša informácie o nových filmoch, informácie zo zákulisia Bollywoodu, rozhovory so slávnymi osobnosťami a pod. Stanica Zee Cinema začala vysielať v roku 1995 a stala sa prvou platenou televíznou stanicou prinášajúcou filmy v hindštine. Stanica vysiela 24 hodín denne a v jej archíve sa nachádza vyše 3 000 titulov. Ázijská verzia tejto stanice sa pripravuje v Singapúre, európska verzia zase v Londýne.


Programová skladba paketu:
  fr. 12,476 GHz/H (SR 27500, FEC 3/4)
 • Zee TV - všeobecný/zábavný kanál
 • Zee Cinema - filmový kanálČo je potrebné k príjmu:

 • Prijímacia parabola o priemere 60 - 90 cm.
 • Digitálny satelitný prijímač so zabudovaným CAS systémom IRDETO, alebo digitálny prijímač s voľným CI slotom a CAM modulom čítajúcim Irdeto 2 karty.
      Tento prijímač je možné získať priamo od Zee Network (viď. nižšie uvedené poplatky).
 • Prístupová karta.


 • Irdeto 2

  Poplatky:

  Nové predplatné
  • ročné predplatné bez digitálneho prijímača250 Euro
  • ročné predplatné s digitálnym prijímačom ART Digital399 Euro
  Predĺženie predplatného
  • ročné predplatné pokiaľ to predchádzajúce práve skončilo alebo je ešte platné220 Euro
  • ročné predplatné pokiaľ to predchádzajúce už skončilo250 Euro  Ďalšie informácie:

  Platená televízia - prehľad európskych kódovaných digitálnych paketov
  www.zeetelevision.com - oficiálne stránky Zee Network


  ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
  Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist