Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 18.04.2024 - 13:07:53   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

PREMIERE WORLD - placená televize u našich západních sousedů

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@Redakce.cz Přidané: 30.11.2001


Krátce po 1.říjnu 1999, tedy data vzniku německého digitálního paketu placených TV - PREMIERE WORLD, který nahradil úspěšné pakety DF1 a PREMIERE, položil známý satelitní odborník Stefan Hagedorn na své internetovské stránce otázku: Co říkáte této nabídce? A jaké obdržel odpovědi: - Je to velmi dobrý program a servis je skvělý (10%), - Je to dobrý program, ale dřívější býval lepší (13%), - Jsem s programem spokojený, ale servis je špatný (19%), - V zásadě je dobrý, ale chybí mi hudební pořady MTV, VH-1 či MCE (až 42% !), - Chci tento paket odhlásit (16%)…

Jaký je vlastně tento paket, oblíbený i pomlouvaný, podobně jako u nás UPC Direct? Dnes díky dostupnosti receiverů i přístupových modulů s dekodérem Irdeto již máme možnost celou bohatou nabídku pro zhýčkaného německého diváka sami sledovat. A tak v diskusích na specializovaných satelitních webech občas zazní právě přirovnávání s naším paketem digitálních placených programů s dovětkem – taková nabídka a za takové dostupné ceny by měla být i pro nás. A je tomu tak skutečně?

Odmysleme si nyní nemožnost přímého přepočítání abonentních poplatků, vzhledem k rozdílné příjmové úrovni našich a německých občanů a také velikosti trhu (počtu obyvatel). Spíše se zaměřme na to, co za své peníze naši západní sousedé obdrží „za muziku“. Během své dovolené jsem se byl podívat v Německu a samozřejmě jsem sledoval, co je u našich sousedů nového na satelitní scéně. Zaujala mne tam masivní kampaň, vedená se snahou získat další abonenty paketu PREMIERE WORLD, označovaná jako PREMIERE WORLD - Your Personal TV. Jedná se o nabídku programů, sestavovaných na základě přání diváka, který chce mít možnost sledovat živé sportovní přenosy, nové filmy, erotiku i starší filmy a seriály. Příjem PREMIERE WORLD je placený a je možné si jej objednat v SRN i Rakousku. Pro ty, co dosud nevlastní digitální receiver, lze jej také pronajmout, v obchodních domech, supermarketech i specializovaných obchodech jsou však též k dostání „akční“ sestavy digitálních receiverů s vestavěným dekodérem Irdeto/Betacrypt a parabolou a konvertorem v cenách již od € 150 - € 200 (což je ve „starých“ markách cena v rozpětí zhruba 300 až 400 marek). Německý divák je však dosti šetrný a často se ptá, proč by měl vyměnit svůj dosavadní analog za digitální, když v něm má ještě dosti širokou nabídku televizí v jeho mateřštině. A také nezapomeňme na velký rozsah kabelizace, kdy televizní přípojka některé sítě končí takřka v každém bytě i v malých městech či městečkách. A tak i na něj se nezapomíná speciálními promo akcemi „Wechseln zu Digital“. Ale začněme po pořádku.

Základní nabídka se jmenuje „Basic Paket“ a stojí € 15 (DM 29,34) měsíčně při abonenci na 12 či 24 měsíců a zahrnuje programy takřka pro celou rodinu – tedy dokumenty, události, starší filmy, večer erotiku, 3 kanály pro děti, 21 specializovaných audio kanálů Music Choice a v neděli zápasy 1.Bundesligy v kopané. Pokud se orientujete v názvech stanic, jsou to konkrétně kanály Premiere One, Studio Universal, 13th Street, Sunset (nahrazující dřívější Herz & Co), Krimi & Co, Junior, K-TOON, Fox Kids, Discovery Channel, Planet, Heimat Kanal, Filmpalast, Classica, Goldstar TV, Liberty.TV, N24, Sky News, Fox News, Fox Türk a Music Choice.

Pro náročnějšího filmového fanouška je tu nabídka balíku „Movie Paket“, přinášející kromě Basic paketu také TOP filmy, které zde běží zhruba 14 měsíců před uvedením na volných komerčních televizích za € 25 (DM 48,90) při abonenci na 24 měsíců. Každý měsíc je na 30 premiér high lightts filmů všech žánrů - akční, sci-fi, komedie, erotika, romantika a také dětský kanál. Konkrétně se jedná o stanice Premiere Movie 1, Premiere Movie 2, Premiere Movie 3, Premiere Star, Disney Channel, Premiere Comedy, Premiere Sci-Fi, Premiere Action, Premiere X Action a Beate-Ushe TV.

Pro sportovní fanoušky lze doporučit „Sport Paket“ (dodávaný opět společně s Basic paketem) za € 30 (DM 58,67) při dvouroční abonenci. Zde jsou specializované kanály PREMIERE Sport 1, 2 a 3 (v budoucnu i PREMIERE Sport 4 a 5). Na živé sportovní přenosy může být vyčleněno až 13 kanálů, například 6 kanálů pro závod Formule 1 (na výběr je pohled 6ti různých kamer), 4 kanály např. pro Wimbledon a 2 pro fotbal. Nasmlouvané jsou přenosy utkání 1. a 2. Bundesligy a některé zahraniční ligy v kopané. Souhrnně lze říci, že ze sportů je preferována zejména Formule 1, box, golf, lední hokej, tenis a americké sporty.

Další možností je předplatit si „Super Paket“, zahrnující balíky Basic, Movie, Sport a dále všechny přenosy šampionátu v kopané, ligy mistrů a specializovaného kanálu Konfrenz. Cena je pro dvouletou abonenci € 35 (DM 68,45) měsíčně.

Pro nejnáročnějšího diváka je připravena nabídka „All In Paket“ za € 55 (DM 107,57) na měsíc při 24 měsíčním závazku, zahrnující všechny 3 předchozí pakety, tedy Basic, Movie i Sport a navíc speciální „Select Paket“. To je nabídka Pay-per-view kanálů, tedy „filmů na vyžádání“ - jedná se o filmové kanály Cinedom, Cinedom de Luxe, Superdom a erotický Blue Movie.

Pro všechny uvedené pakety - kromě Basic paketu, si musí divák, pokud se rozhodne pro zkrácenou roční abonenci, dále připlatit € 5 (DM 9,78) měsíčně.

Pro váhavé či nerozhodné diváky PREMIERE WORLD nabízí během roku různé „akční“ promo nabídky, nyní například lze získat předplatné na 1 rok paketu Basic za € 170 (DM 332,49) anebo „Vánoční“ paket za € 299 (DM 584,79), zahrnující roční abonenci paketů Movie a Basic, plus paket Sport do 24.3.2002.

Bohužel v nabídce chybí programy MTV, VH-1, NBC/GIGA TV, CNBC či BBC PRIME, které šlo sledovat u „dřívějšího” balíku DF 1. Dále možná některým „neautorizovaným“, tedy slušně řečeno neplatícím divákům v neněmeckých oblastech bude vadit, že všechny filmy, tedy i ty vysílané na Pay-per-view kanálech, jsou dabované do němčiny a není možné zvolit originální původní zvuk, jak to lze u některých španělských, italských či francouzských filmových kanálů.

Přesto se dá říci, že je nabídka PREMIERE WORLD rozmanitá a zajímavá a může oslovit řadu německých a rakouských diváků. Pokud máte i vy možnost příjmu a trochu ovládáte němčinu, můžete se přesvědčit sami a porovnat neporovnatelné – nabídku u našich západních sousedů s našimi možnostmi abonence digitální placené televize.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 3   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.11.2001 • V Poľsku povolili fúziu - čo s UPC Direct v ostatných krajinách? [ 3 ]
28.10.2001 • Fúzia Cyfra+ s Wizja TV [ 2 ]
15.10.2001 • TV hra Denki Block! populárnejšia ako Tetris
09.04.2001 • Spolupráce SES (Astra) a Eutelsatu na pozici 28.stupně východně

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Měl bych jeden dotaz 

07.12.2001 00:18 • Goro
Dá se nějakým způsobem sledovat na Premiere Sport víc kanálů, než jeden na každém ze tří programů (mám na mysli Sport 1,2,3) na normálním digitálním satelitním přijímači??? (kromě originálního německého d-boxu). Díky moc za odpovědi.
 
 
  Môj príspevok 

04.12.2001 14:52 • Marian
Prijimam PW a mozem povedat len jedno. V porovnani s UPC Direct za tu istu cenu 10x viac muziky (aj ked tie hudobne kanaly tam mozno chybaju). Preco ste nepolozili aj do pomeru UPC direkt predplatne k zarobkom na Slovensku (resp. Cesku) a pomer PW k zarobkom v nemecku? UPC direkt by som nebol nikdy ochotny platit!!!!!!!!
 
 
  PREMIERE WORLD 

01.12.2001 22:25 • FERO
JE TO SUPER BALIK PROGRAMOV.
 
 
Celkový počet komentářů: 3 / zobrazují se: 1 ... 3

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist