Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 14.06.2024 - 21:41:58   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Česká asociace elektronických komunikací o. s. připravuje kongres s mezinárodní účastí

  Autor: PR Press ČAEK , e-mail: cacc@cacc.cz Přidané: 21.02.2012Hlavním tématem výroční konference je „Svět sítí a služeb elektronických komunikací a vysílání“. Úvodní téma konferenční části kongresu se týká Digitálního Česka a reformy evropského předpisového rámce pro sítě a služby elektronických komunikací


Česká asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK) uspořádá 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích každoroční konferenci v rámci kongresu s mezinárodní účastí. Hlavním tématem výročního setkání ČAEK bude „Svět sítí a služeb elektronických komunikací a vysílání“.


Program konference je rozdělen do tematických bloků:

• Digitální Česko a reforma evropského předpisového rámce pro sítě a služby elektronických komunikací;
• Otázka „pirátských“ aktivit v prostředí Internetu;
• Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi;
• Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě.


Nad konferencí převzal záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc. Kongres ČAEK 2012 zahájí Fabio Colasanti, prezident International Institute of Communications (bývalý generální ředitel Generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise), a Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů. V úvodní besedě dále vystoupí Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu, Ladislav Mikuš, předseda Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky, Hynek Brom, I. místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a Jan Duben, ředitel sekce harmonizace a komunikačních služeb Ministerstva průmyslu a obchodu. Tito účastníci úvodní panelové diskuze budou besedovat o těchto otázkách:

Usnesení vlády České republiky ze dne 19. ledna 2011 č. 50, o Státní politice v elektronických komunikacích - Digitální Česko, kterým vláda schválila Státní politiku v elektronických komunikacích - Digitální Česko.

Rozvojová kritéria v přídělech rádiových kmitočtů v pásmu 790 - 862 MHz, ve smyslu bodu 6.2 Státní politiky v elektronických komunikacích.

Reforma předpisového rámce pro elektronické komunikace ve světle stanovisek EP, Rady a Komise a novely zákona o elektronických komunikacích

Sepětí a rozsah ochrany hospodářské soutěže v regulovaném prostředí elektronických komunikací
Ochrana soukromí a svět elektronických komunikací


„Jsme potěšeni, že naše pozvání k účasti v úvodu konference přijaly tak významné osobnosti,“ říká prezident ČAEK Zdeněk Vaníček. „Svědčí to kromě jiného o respektu, která si každoroční výroční setkání ČAEK získala u odborné veřejnosti, proto budeme i nadále v jejich organizování pokračovat, i přes dočasně nepříznivé ekonomické podmínky, s nimiž se naši členové vyrovnávají. Vítáme, že se besedy v úvodu konference zúčastní předsedové státních regulačních úřadů pro elektronické komunikace Pavel Dvořák a Ladislav Mikuš, kteří mají společně zásluhy za úspěšné dokončení přechodu na digitální televizní vysílání v České republice a na Slovensku,“ dodává Vaníček.

Petr Josefi, který je členem představenstva ČAEK a donedávna předsedou její dozorčí rady, uvádí: „K dnešnímu dni se na konferenci ČAEK zaregistrovalo přes 150 účastníků. Konferenci doplní výstava dodavatelů technologií a prezentace dodavatelů obsahu převzatého vysílání. To vše vytváří příznivé prostředí pro průběh kongresu, který ČAEK připravuje s maximální pečlivostí a pozorností.“


Veškeré informace ke kongresu naleznete na nově spuštěných webových stránkách http://www.caek.cz/kongres/. Tam také vždy naleznete aktuální program kongresu v online verzi i verzi ke stažení.

Zájemci o kongres se mohou registrovat na adrese www.cedupoint.cz/cz/Kongres_CAEK_2012_registrace.aspx


O asociaci ČAEK o. s.

Česká asociace elektronických komunikací o. s. sdružuje největší provozovatele převzatého vysílání, poskytovatele širokopásmových služeb a operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými a přidruženými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, RIO Media, SELF servis, SATT, Telefónica, dále AT&T Global Network Services Czech Republic, České Radiokomunikace, JD Production, NEMSAT, KT Klášterec nad Ohří, ELTRIS, Chello Central Europe, IKO Cable, Film Europe a Skylink. ČAEK dále sdružuje zahraniční dodavatele programů pro český trh kabelového vysílání.

ČAEK vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media (později Karneval Media, nyní součástí UPC ČR). Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAEK vystupovala do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací a do roku 2007 jako Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK).

ČAEK od svého založení aktivně spolupracuje s asociací CABLE EUROPE (Evropská asociace kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena již v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951. V letech 2001 až 2007 byla ČAEK členem (národní afilací) Evropské asociace kompetitivních telekomunikací.


Česká asociace elektronických komunikací o. s., 21. 2. 2012


Web satCentrum je jako každý rok mediálním partnerem kongresu a jednání se opět zúčastní.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.02.2012 • RTVS štartuje kampaň, v ktorej chce ľuďom poďakovať
09.02.2012 • Televize Nova končí svou analogovou éru, 12. února vypíná poslední vysílače
31.01.2012 • Towercom s novou satelitnou uplinkovou stanicou v Prahe [ 1 ]
26.01.2012 • Fishing and Hunting mediálním partnerem festivalů For Fishing a For Hunting 2012
16.01.2012 • Organizační změny satelitních platforem CS Link a Skylink
16.01.2012 • Eviso Czech Republic přebírá marketingové aktivity za CS Link a Skylink [ 2 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist