Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 11:47:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

28. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2012

  Autor: PR Press RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 25.05.2012
Štúdio RTVS Košice vyhlásilo 28.ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, ktorej finálový večer sa uskutoční 20. októbra 2012.


Autori a interpreti, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, môžu zaslať svoje vlastné, po slovensky naspievané, doposiaľ mediálne nezverejnené skladby na adresu Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova 13, 043 07 Košice, heslo KZP. Z prihlásených skladieb vyberie výberová komisia maximálne 30 semifinálových, ktoré budú v priebehu troch týždňov odvysielané na Rádiu Slovensko pred termínom finálového koncertu.

Z nich následne vzíde finálová dvanástka a to tak, že šesť skladieb vyberú poslucháči Slovenského rozhlasu prostredníctvom sms hlasovania a šesť vyberú osobnosti slovenskej populárnej hudby. Na víťazov čakajú finančné ceny, videoklip a možnosť nahrávania v košickom štúdiu Rozhlasu a televízie Slovenska. Uzávierka súťaže je 31. júla 2012. Ďalšie informácie získajú záujemcovia na adrese www.rtvs.sk a www.rozhlas.sk/kzp

„Slovenská populárna hudba je dôležitou súčasťou našej kultúry a ja som veľmi rád, že Rozhlas a televízia Slovenska organizovaním súťaže Košický zlatý poklad výrazne napomáha k jej rozvoju a prezentácii. Verím, že aj tento ročník osloví mnohých autorov a interpretov a už teraz sa teším na nové súťažné piesne,“ povedal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Súťaž Košický zlatý poklad, ktorej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice, vznikla v roku 1980 a má za sebou úspešnú históriu. Vo svojich začiatkoch oslovovala autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby predovšetkým z východného Slovenska, od deväťdesiatych rokov má celoslovenský záber. O jej opodstatnenosti a vysokom kredite svedčí aj každoročne stúpajúci počet prihlásených súťažných piesní. Na minulom ročníku ich bolo zaregistrovaných rekordných 302 a víťazstvo si odniesla skupina Six&Kristy s pesničkou Už nikdy viac.

Mnohé z tých piesní, ktoré v súťaži uspeli, sú súčasťou hudobnej ponuky rozhlasových programových služieb RTVS a tento fakt je pre ďalších potenciálnych súťažiacich veľkou motiváciou, aby sa tiež prihlásili. K najznámejším súťažiacim, ktorí odštartovali na Košickom zlatom poklade svoju kariéru, patria Peter Nagy, Beáta Dubasová, Marián Čekovský, Maduar, Peter Cmorík, Nocadeň, Mukatado, Tomáš Buranovský či No Name.


Mgr. Richard Šümeghy, Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska, Sekcia komunikácie RTVS


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.05.2012 • Česká televize opět aktivně podpoří dětský Zlín Film Festival
14.05.2012 • Art direktor ČT24 a ČT4 Alan Záruba odchází z České televize
03.05.2012 • Den s Óčkem v pražské ZOO
30.04.2012 • Tiskové prohlášení ČT: Otakar Černý nebyl vyhozen z České televize
26.04.2012 • Bezmála čtvrt milionu fanoušků Óčka vybírá nejzaláskovanější klip
21.04.2012 • Soutěž: Báječný dort pro Prima love

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist