Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 23.11.2020 - 23:13:53   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Změny parametrů | Články
 

Flotila družíc Eutelsatu sa neustále rozrastá

  Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 26.01.2002


Spoločnosť Eutelsat pôsobí v súčasnosti na 13-tich geostacionárnych pozíciach na ktorých má spolu umiestnené dve desiatky družíc. Tie sa v tomto roku rozšíria o ďalšie štyri: Atlantic Bird 1, Hot Bird 6, Hot Bird 7, e-BIRD a v nasledujúcom roku o dve: W3A a Express AM1, ktoré budú určené prevažne k multimediálnym a internetovým prenosom.

ATLANTIC BIRD™ 1
Začiatkom roku 2002 poputuje na orbitálnu pozíciu 12,5° západne družica ATLANTIC BIRD™ 1. Na tejto pozícii sa dnes nachádza družica EUTELSAT II-F2 zabezpečujúca prenos signálu (video, audio i dátového) medzi Európou a Amerikou. Misia novej družice bude totožná, avšak pokrytie z nej bude výraznejšie. Pokrytá bude ako severná tak aj južná časť Ameriky, centrálna Európa, Blízky východ a Afrika.

HOT BIRD™ 6 a 7
V druhom štvrťroku 2002 budú na strategickú pozíciu 13° východne dopravené družice HOT BIRD™ 6 a 7. Hot Bird 6 bude podporovať mnohonásobné video a dátové toky z uplinkov umiestnených v rôznych lokalitách, čím sa otvorí cesta pre mikro-televíznych vysielateľov, pre ktorých je za súčasného stavu drahý prenájom celého alebo polovice transpondéru. Družice budú operovať taktiež v Ka pásme určenom prevažne pre distribučné ale i komerčné účely.

e-BIRD™
Družica optimalizovaná pre sprostredkovávanie širokopásmového pripojenia do siete internetu s prihliadnutím na asymetrický charakter internetových spojení. Taká bude družica e-BIRD so štyrmi vyžarovacími zväzkami pokrývajúcimi Európu. K vypusteniu družice by malo dôjsť v druhej polovici roku 2002 s pozíciou na orbite 25,5° východne.

W3A
Jedna z najmodernejších družíc Eutelsatu pracujúca ako v pásme Ku tak aj v pásme Ka, ktorá sama zabezpečuje multiplexovanie (SKYPLEX) bude vypustená v prvej polovici roku 2003 na orbitálnu pozíciu 7° východne. Na uvedenej pozícii sa dnes nachádza družica W3 s ktorou bude spoločne zabezpečovať servis pre Európu, Afriku a Blízky východ.

Express AM1
Spolu s Russian Satellite Communications Company sa pripravuje táto 12 Ku-transpondérová družica, ktorá by mala byť vypustená do vesmíru začiatkom roku 2003. Jej orbitálna pozícia bude 40° východne a jej cieľom bude zabezpečovať servis v južnej časti Ázie čo dnes vykonáva z rovnakej pozície družica SESAT.


Ďalšie dnešné aktivity Eutelsatu smerujú k upevneniu si pozície v španielskom HISPASATe, kde by mal Eutelsat už čoskoro získať minimálne 27 percetný podiel. HISPASAT je španielský satelitný operátor prevádzkujúci tri družice na pozícii 30° západne, z ktorých sa zabezpečuje DTH servis pre Španielsko a Portugalsko.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.01.2002 • Nová platforma Wizja TV/Cyfra + bude od 1.3. na Hotbirdu [ 2 ]
05.12.2001 • Jednou větou 11/01
02.12.2001 • Zahraniční vysílání v češtině a slovenštině ze satelitů
05.11.2001 • Jednou větou 10/2001 [ 2 ]
30.10.2001 • Ďalší športový kanál opustí paket UPC Direct [ 3 ]
28.09.2001 • Jak si vedou exoti, aneb co také ulovíte v Ku pásmu při příjmu digitálních programů - 2.část [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist