Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.04.2024 - 20:08:09   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

České Radiokomunikace spustily pro stanici Óčko první komerční vysílání hybridní televize v ČR

  Autor: České Radiokomunikace , e-mail: info@radiokomunikace.cz Přidané: 20.01.2014


K prodeji hudby bude sloužit nová aplikace určená pro hybridní televize a set-top boxy (HbbTV). Divákům umožní procházení hudebního katalogu a prostřednictvím SMS také objednání hudebních CD a DVD nosičů. České Radiokomunikace plánují rozvoj dalších funkcionalit, jako jsou například QR kódy nebo propojení s vysílaným obsahem.


Aplikaci lze při sledování programu vyvolat stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači televizních přijímačů a set-top boxů podporujících technologii HbbTV. Pilotní vysílání hybridní televize v pozemním vysílání multiplexu 3 na televizních kanálech Óčko a Óčko Gold zahájily České Radiokomunikace ve spolupráci se společností Mautilus.

„Spuštěním hybridní televize plníme naše sliby, že budeme pozemní vysílání neustále rozvíjet a rozšiřovat nabídku služeb. Pro poskytovatele televizního vysílání je hybridní televize jednou z cest, jak získávat nové příjmy a divákovi nabídnout novou moderní službu,“ říká Michal Čupa, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

„Jsem potěšen, že jsme součástí projektu spuštění první komerční hybridní televize v České republice a diváci Óčka mohou nyní využít službu, která je běžná v řadě evropských zemí,“ komentuje Štěpán Wolde, generální ředitel televize Óčko.

„Vývoj HbbTV aplikací se od běžného vývoje pro chytré televize liší. Je sice postaven na podobných webových technologiích, ale rozdílná je filozofie aplikace, která v mnoha případech pouze překrývá část vysílání a může s vysílaným obsahem spolupracovat a různě jej doplňovat,“ vysvětluje Petr Mazanec, technický ředitel společnosti Mautilus.

HbbTV vysílání bylo uvedeno do pilotního provozu 20. ledna 2014 pro stanici Óčko a Óčko Gold v celoplošném DVB-T multiplexu 3. HbbTV využívají již více než rok všechny veřejnoprávní kanály ČT a také řada evropských pozemních i satelitních vysílání.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 50 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také komplexní portfolio telekomunikačních a ICT služeb prostřednictvím vlastní infrastruktury pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Mautilus je jedinou firmou v České republice, která vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení: mobilní telefony, tablety, web, chytré televize a set-top boxy. V současné době řeší zakázky klientů z České republiky, Rakouska, Německa, Velké Británie, USA, Saúdské Arábie a Spojených Arabských Emirátů. Společně se společností Internet Info Mautilus organizoval první českou konferenci zaměřenou na využití chytrých televizí TVCON 2013 (www.tvcon.tv). Společnost Mautilus poskytuje softwarová řešení na zakázku pro společnosti, jakými jsou například Continental, ABB, CME nebo Siemens. Společnost vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo mezi výrobci aplikací pro chytré televize v regionu střední a východní Evropy.


Kamil Chalupa, Account Director, Ogilvy Public Relations


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/W3vi2b Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.12.2013 • Česká televize spustila službu Panorama pro televize s podporou HbbTV
05.12.2013 • Novinka u Skylinku - neomezený přístup k filmům s HBO GO
29.11.2013 • Ukončení možnosti registrace dekódovacích karet Skylink starého typu
22.11.2013 • Odpojování programů od systémů CryptoWorks! [ 1 ]
12.11.2013 • Nabídka HBO GO dostupná i abonentům platformy Skylink
05.11.2013 • Skylink spúšťa plnohodnotnú ponuku pre maďarsky hovoriacich divákov [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist