Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 23.04.2024 - 06:53:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Česká televize představí ve Varech místo, kde jsou filmy doma

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 02.05.2014


Česká televize se v letošním roce podílí na pětadvaceti koprodukčních hraných i dokumentárních filmech. Své novinky představí spolu s tvůrci tam, kde jsou filmy doma, v Domě České televize na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Vedle interaktivního programu pro návštěvníky zprostředkuje Česká televize dění z Karlových Varů i televizním divákům.


„Díky novému kanálu ČT art a kulturnímu zpravodajství se letos bude moci Česká televize věnovat filmovému festivalu ještě intenzivněji než v předchozích letech,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák. K dennímu zpravodajství, Festivalovým vteřinám s Markem Ebenem či přenosu závěrečného ceremoniálu tak budou moci diváci sledovat novinky z Karlových Varů například i v Událostech v kultuře. Přímo z Karlových Varů pak bude vysílat svůj pořad také Václav Moravec.

Hlavní pozornost v rámci doprovodného programu zaměří Česká televize na filmovou tvorbu. „Před dvěma lety Česká televize díky založení Filmového centra proměnila svoji roli z pasivního vysílatele koprodukčních filmů v aktivního spolutvůrce filmových projektů,“ říká Petr Dvořák. „Po jediném roce fungování náš nový přístup dokázal, že vede nejen k větší pestrosti a originalitě snímků, na kterých se Česká televize podílí, ale ruku v ruce s tím i ke zvyšování jejich kvality,“ doplňuje Petr Dvořák s tím, že do loňského ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl zařazen rekordní počet koprodukčních filmů České televize a pět z nich si dokonce odneslo ocenění.

Filmy ovládnou i Dům České televize na Divadelním náměstí. „Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečnou příležitostí, jak interaktivně propojit veřejnost, profesionály z České televize a samotné tvůrce,“ doplňuje ředitelka Komunikace a marketingu České televize Daniela Němcová. „Chtěli bychom proto stejně jako v předchozích dvou letech vytvořit příjemné zázemí, ve kterém se budou návštěvníci osobně setkávat s významnými osobnostmi ze světa filmu. A jelikož stále více pronikají filmové postupy i do původní televizní tvorby, což je celosvětový trend, který Česká televize ve svých nových projektech reflektuje, nebude Dům České televize vyhrazen pouze koprodukčním snímkům, ale i našim vlastním projektům,“ slibuje Daniela Němcová.

Každodenní program Domu České televize na Divadelním náměstí, který loni navštívilo přes deset tisíc lidí, přinese vedle pravidelných Čajů o třetí s filmovými profesionály, Jolkou Krásnou a Petrem Koubkem řadu projekcí, interaktivních prezentací a workshopů.


Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/KMES44 Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.04.2014 • Představenstvo Českých Radiokomunikací má nového člena - Patricka Tillieux
15.04.2014 • Václav Mika bude odpovedať v online diskusii na facebooku RTVS
13.04.2014 • Středoevropské televize mají zájem o metodiku měření veřejné hodnoty České televize
28.03.2014 • Značka Telekom získala ocenenie Slovak Superbrands a Business Superbrands
25.03.2014 • Prezident Slovenskej republiky požiadal o vysielací priestor v RTVS
23.03.2014 • Česká televize se úžeji propojí s akademickou sférou

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist