Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 20:00:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Drony nad Kavčími horami - školní štáby se seznamovaly s novými technologiemi natáčení

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 14.04.2016


Již popáté se na Kavčích horách za účasti osmdesáti žáků základních a středních škol z celé republiky konal celodenní seminář Televize v televizi. Tentokrát mohli studenti nahlédnout do zákulisí příprav vysílání letní Olympiády, dozvěděli se praktické rady, jak nejlépe využívat pro natáčení mobilní telefony a vyzkoušeli si práci s drony.


Tématem letošního semináře Televize v televizi, určeného školním televizním týmům ze základních a středních škol, byly technologie a televizní technika. „Televizní technika je pro děti atraktivní částí mediální výchovy. Na profesionální úrovni je sice nákladná a vyžaduje odborné znalosti, ale na té uživatelské je dnes přístupná téměř každému, ať v domácích kamerách, foťácích nebo v mobilech a tabletech. Také proto od dubna otevíráme i divákům dětského zpravodajského pořadu Zprávičky možnost natáčet a zasílat jednoduchá videa prostřednictvím aplikace iReportér, která se pak mohou objevit ve zpravodajství České televize,“ říká editor pořadu Zprávičky Petr Kopecký.

Účastníci celodenního semináře si navíc mohli zblízka prohlédnout přenosovou techniku, kterou Česká televize využívá k zajištění přímých přenosů z významných sportovních a kulturních akcí. Ohlas vyvolaly i praktické ukázky natáčení pomocí profesionálních bezpilotních letounů, neboli dronů. „Mohli jsme se přesvědčit, že technika České televize zdaleka neznamená jen klasické velké profesionální kamery, ale také drony nebo třeba chytré telefony. Třešničkou na dortu byl pak přenosový vůz,“ říká šéfredaktor pražské Reflegs TV Matouš Ettler. Kromě reálné demonstrace dronů v areálu Kavčích hor se studenti seznámili i s legislativními aspekty natáčení ze vzduchu pomocí této technologie.

V pořadí pátého semináře Televize v televizi se zúčastnilo celkem dvanáct školních televizí z Litomyšle, Opavy, Zlína, Borohrádku, Příbrami, Jilemnice, Kolína, Prahy, Okříšků, Návsí a Brna, z nichž některé se seminářů účastní pravidelně. Česká televize je rovněž patronem dvoudenní akce pro školní štáby s názvem Jak se dělá televize s Českou televizí, jejíž poslední ročník se za účasti známých tváří České televize uskutečnil loni na podzim na Gymnázium Příbram.


Tiskové oddělení České televize, 14. 4. 2016


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.04.2016 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR dňa 12. 4. 2016
12.04.2016 • Ypsilon, echo boomers či sametové děti. Česká televize a Český rozhlas spouští Generation What?
11.04.2016 • Academia Film Olomouc 19. dubna zahájí 3D dokument Divoká Afrika: Spektakulární podívaná umocněná dabingem Elišky Balzerové
07.04.2016 • Radní RRTV vyhodnotili informování o migrační krizi v rozhlasovém a televizním vysílání
31.03.2016 • Nový hobby časopis Prima vychytávky míří do prodeje
30.03.2016 • iShorts speciál: Český lev - nejlepší studentské filmy 2016 už dnes v Bio Oko

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist