Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 05.08.2020 - 21:24:10   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Ze světa | Články
 

Riaditeľa Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu zvolili v Bruseli za podpredsedu ERGA

  Autor: RVR , e-mail: info@rvr.sk Přidané: 01.12.2016JUDr. Ľuboš Kukliš, PhD., riaditeľ Kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu bol 29. 11. 2016 na plenárnom zasadnutí ERGA (The European Regulators Group for Audiovisual Media Services) v Bruseli zvolený za podpredsedu ERGA.


„Výsledok voľby považujem za ocenenie našej dlhoročnej práce, prejav dôvery spolupracovníkov a veľký úspech Slovenska, ale predovšetkým ho vnímam ako zodpovednú úlohu pokračovať v našich medzinárodných aktivitách,“ zhodnotil Ľ. Kukliš. Zástupcovia slovenského regulátora sú v európskom priestore dlhodobo lídrom v problematike ochrany maloletých pred nežiaducimi mediálnymi účinkami.

V roku 2016 bol riaditeľ Kancelárie Rady poverený vedením medzinárodného tímu pracovnej skupiny ERGA zriadeného s cieľom sumarizovať a vyhodnocovať poznatky o ochrane maloletých v celoeurópskom kontexte. „Zvolenie za podpredsedu pre mňa znamená vyjadrenie spokojnosti predstaviteľov ERGA s našim doterajším pôsobením a záväzok ďalej ho skvalitňovať,“ doplnil Ľ. Kukliš.

ERGA je poradným orgánom Európskej komisie pre oblasť audiovizuálnych médií, ktorý združuje vrcholných predstaviteľov regulačných orgánov zo všetkých členských štátov EÚ. Európskej komisii radí ERGA najmä v otázkach súvisiacich s implementáciou smernice o audiovizuálnych mediálnych službách (AVMS), ktorá prechádza procesom revízie, ale aj v iných témach z oblasti AVMS v rozsahu kompetencií Európskej komisie. Zároveň vytvára platformu pre vzájomnú spoluprácu európskych mediálnych regulátorov a výmenu ich pozitívnych skúseností a poznatkov z regulačnej praxe.

Na plenárnom zasadnutí 29. 11. 2016 si ERGA zvolila tiež nového predsedu, ktorým sa opätovne stala predsedníčka holandského regulačného orgánu (Commissariaat voor de Media) Madeleine de Cock Buning. Na pozíciu podpredsedu bol popri riaditeľovi Kancelárie slovenskej Rady pre vysielanie a retransmisiu zvolený aj podpredseda chorvátskeho regulačného úradu (Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti) Damir Hajduk.

Viac informácií o postavení a činnosti ERGA je dostupných na webových stránkach: http://erga-online.eu/, https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/audiovisual-regulators.


Mgr. Lucia Jelčová, PhD., hovorkyňa, Rada pre vysielanie a retransmisiu


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.12.2016 • V Německu oslaví Štědrý večer s českou pohádkou Dvanáct měsíčků
31.10.2016 • Česká televize z Cannes veze 14 nových seriálů, o remake Rapla se zajímají Spojené státy
08.10.2016 • Ceny pro Korunního prince a Jogínky
15.09.2016 • RTVS s ďalším medzinárodným ocenením
20.07.2016 • Stanice AMC si v USA připsala celkem 24 nominací na ceny EMMY®
21.04.2016 • Český restaurovaný film poprvé na festivalu v Cannes! Sekce Cannes Classics promítne legendární Ikarii XB 1

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist