Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 05.08.2020 - 20:50:04   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Ze světa | Články
 

RTVS s ďalším medzinárodným ocenením

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 15.09.2016


Na 18. ročníku medzinárodného festivalu Môj rodný kraj v rozhlasovej aj TV kategórii súťažilo vyše 110 prác z 9 krajín, okrem slovenských zástupcov RTVS, ktorým sa podarilo uspieť až trikrát, sa zúčastnili súťažiaci z Ukrajiny, Maďarska, Rumunska, Srbska, Čiernej Hory, Veľkej Británie a Rakúska. Do súťažného kola sa prihlásilo 68 televíznych a 45 rozhlasových relácií.


Dokument Kým je život, ostáva nádej z produkcie televízneho štúdia RTVS Košice získal uplynulý víkend prvú cenu na Medzinárodnom festivale televíznych a rozhlasových programov pre národnostné menšiny Môj rodný kraj na Ukrajine.

Autormi oceneného programu z cyklu Orientácie sú režisérka Silvia Košťová a kameraman Milan Rezníček. Medzinárodná televízna porota vysoko ocenila emocionálne posolstvo životných príbehov 25 rodín, program zároveň odkrýva ich strach pred vojnou a prenasledovaním, ponúka pohľad na ich život v utečeneckých táboroch až po príchod a život na Slovensku.

Na 18. ročníku tohto medzinárodného festivalu v rozhlasovej aj televíznej kategórii súťažilo vyše 110 prác z 9 krajín, okrem slovenských zástupcov sa ho zúčastnili súťažiaci z Ukrajiny, Maďarska, Rumunska, Srbska, Čiernej Hory, Veľkej Británie a Rakúska. Do súťažného kola sa prihlásilo 68 televíznych a 45 rozhlasových relácií.


Samostatné rozhlasové a televízne poroty okrem hlavnej ceny udelili aj zvláštne ocenenia. V kategórii televízna tvorba si RTVS odniesla špeciálnu cenu za dielo z cyklu (Ne)celebrity - profil speváčky, dirigentky, pedagogičky a propagátorky rusínskych a ukrajinských ľudových piesní Anny Derevjanikovej. Autorkou tohto televízneho profilu je opäť Silvia Košťová z košického televízneho štúdia.

V kategórii rozhlasovej tvorby odborná porota rozhodla o tom, že špeciálnu cenu získala autorka programu z cyklu Korene s názvom 30 rokov zboru Karpaty Ľudmila Garjanská z redakcie Národnostno-etnického vysielania Rádia Patria v Košiciach.


RTVS mala na tomto ročníku výrazné zastúpenie. Medzi hosťami podujatia bol aj slovenský akademik, folklorista, etnograf, historik a ukrajinista Mikuláš Mušinka, o rozhlasovom národnostnom vysielaní v RTVS hovoril programový riaditeľ rozhlasových služieb RTVS Vincent Štofaník.

Dokument si môžete pozrieť v archíve na webe RTVS. Link http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10802/98028#1226


Rozhlas a televízia Slovenska<(/i>


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.07.2016 • Stanice AMC si v USA připsala celkem 24 nominací na ceny EMMY®
21.04.2016 • Český restaurovaný film poprvé na festivalu v Cannes! Sekce Cannes Classics promítne legendární Ikarii XB 1
07.04.2016 • Hong Kong ocenil dokument V paprscích slunce
16.03.2016 • Skupina Nova získala zlato za set design pro pěveckou show SuperStar v prestižní soutěži Promax BDA Europe Awards
21.02.2016 • 66. ročník prestižního filmového festivalu Berlinále zná své vítěze
12.02.2016 • Barrandov Studio a.s. – oficiálním partnerem českého zastoupení na EFM Berlin 2016

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist