Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 20.07.2018 - 10:55:29     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Čtvrtý ročník Be2Can se představí v Kasárnách Karlín - aktualizováno

  Autor: Film Europe Media Company , e-mail: info@filmeurope.cz Přidané: 01.08.2017


Organizační novinky, dramaturgii a vizuál čtvrtého ročníku přehlídky festivalových filmů Be2Can 2017 představí pořadatelé v pondělí 21. srpna od 20.30 v pražských Kasárnách Karlín (aktualizováno: přesun z 10. na 21. srpna byl z důvodu předpovědi silných bouřek). Akci doprovodí projekce vítězného snímku festivalu Cannes 2013 Život Adéle. Přehlídka vítězných a dramaturgicky výrazných filmů z festivalů Berlinale, Benátek a Cannes se uskuteční od 4.–10. října v Praze v kině Lucerna, Evald a Světozor a od 12.–18. října v dalších městech po celé ČR.


“Be2Can se již viditelně etabloval na české kulturní scéně, čtvrtý ročník bezpochyby obhájí svou pozici mezi nejvýznamnějšími filmovými událostmi tohoto podzimu. Připravili jsme několik novinek, rozšířili program i kinosály,” říká výkonný ředitel přehlídky Jan Hladonik.

Ozdobou podzimní filmové události Be2Can budou vítězné tituly všech tří prestižních festivalů; snímek filipínského režiséra Lava Diaze Ta, která odešla (Benátky 2016), jateční romance Ildikó Enyedi O Těle a duši (Berlinale 2017) a vítězný snímek letošních Cannes Čtverec švédského režiséra Rubena Östlunda. Diváci se mohou těšit na odborné úvody a doprovodný program včetně přednášek a diskuzí ve festivalovém centru pražského kina Lucerna.

“Doprovodný program letos půjde do hloubky. Nejde jen o témata kulatých stolů, ale obecně i pohled do zákulisí festivalů. Chceme výrazněji zapojit odborníky i běžné diváky, ukázat jim, že současný festivalový film není elitářská záležitost, ale naopak příležitost vnímat svět kolem sebe otevřeněji,” prozradil umělecký ředitel Vít Schmarc.

Ve 20:30 představí organizátoři přehlídky novinky letošního ročníku, dramaturgii, vizuál a ukázky tří vítězných filmů z Benátek, Berlína a Cannes, které dominují letošnímu programu Be2Can. Diváky karlínských Kasáren následně čeká projekce úspěšného snímku Život Adéle, který si odnesl Zlatou palmu v Cannes 2013 a mnoho dalších ocenění. Snímek je komorním příběhem introvertní středoškolačky, která se zamiluje do svobodomyslné umělkyně Emmy a její život se tím navždy změní. Svým explicitním pojetím milostných scén vyvolal snímek řadu kontroverzí a stojí i za krátkodobým hypem krátkých modrých vlasů v Čechách.


Přehlídku Be2Can organizuje distribuční společnost Be2can Distribution. Její ústřední myšlenkou je víceúrovňová platforma prezentující nejlepší filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes na tématické přehlídce, v kinech, na DVD, VOD a v TV.

Event: http://bit.ly/Be2CanLaunch
Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/
Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/


Adéla Brabcová - PR & Marketing, Film Europe Media Company, aktualizováno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.08.2017 • Sériu jedinečných HÝBSA days uzavrie špeciálny event v Šamoríne!
04.08.2017 • Skupina Slovak Telekom pokračuje v 1. polroku 2017 v raste služieb pevnej siete, expanduje najmä digitálna TV
02.08.2017 • Skupina Markíza bola v júli 2017 silným celodenným lídrom!
01.08.2017 • Česká televize má nový tým Komunikace a PR
30.07.2017 • Vážený občan: cizinec v rodném městě
25.07.2017 • Zemřela první televizní programová hlasatelka Jarmila Šusterová-Horčičková

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist