Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.10.2018 - 19:50:43     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Listopadová nabídka artových filmů na Cinemax 2

  Autor: HBO Europe/satCentrum , e-mail: info@hbo.cz Přidané: 24.10.2017


Na filmovém artovém kanálu Cinemax 2 můžeme v listopadu sledovat např. klasické filmové drama podle nejslavnější divadelní hry Arthura Millera SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO, mysteriózní dobrodružné drama ORNITOLOG či road movie ze cvokárny ŠÍLENĚ ŠŤASTNÁ.SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO (Death of a Salesman)

Je libo klasiku? V roce 1984 Dustin Hoffman exceloval v hlavní roli obnovené broadwayské premiéry nejslavnější divadelní hry Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího, o rok později Hoffman i většina dalších členů hereckého obsazení zazářili v této filmové verzi. Hoffman hraje Willyho Lomana, stárnoucího obchodního cestujícího, který kvůli nastupující senilitě přijde o práci a žije z almužen od kamaráda Charleyho (Charles Durning). Willyho celoživotní iluze, že úspěch a sláva čekají na něj i jeho rodinu za rohem, je nenávratně otřesena a on přemítá o svém životě i promarněných příležitostech synů Biffa (John Malkovich) a Happyho (Stephen Lang). Uvažuje o sebevraždě…

1985 | 130 minut | 12 | drama
Režie: Volker Schlöndorff
Hrají: Dustin Hoffman, Kate Reid, John Malkovich, Stephen Lang, Charles Durning

Pondělí 6. listopadu 2017 ve 20:30 hod.ORNITOLOG (O Ornitólogo)

Samotářský ornitolog Fernando se vydává do vzdálených koutů severního Portugalska, aby vyhledal ohrožený druh černých čápů. Při plavbě po řece je však jeho kajak stržen peřejemi a cesta nabere zcela jiný směr. Záchrana dvěma čínskými poutnicemi se náhle stává pastí a prostředí hlubokých lesů se proměňuje v místo setkávání s postavami, které ztraceného muže provedou transformací... Snímek natočený v portugalsko-francouzsko-brazilské koprodukci patří k těm, které vás zavedou do dosud neprobádaných území: tohle jste v kinematografii nejspíš ještě neviděli.

2016 | 117 minut | 18 | mysteriózní dobrodružné drama
Režie: João Pedro Rodrigues
Hrají: Paul Hamy, Xelo Cagiao, João Pedro Rodrigues, Han Wen, Chan Suan

Sobota 11. listopadu 2017 ve 20:30 hod.ŠÍLENĚ ŠŤASTNÁ (La pazza gioia)

Festivalový hit ověnčený mnoha cenami, road movie ze cvokárny, komická tragédie… Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) je bájivá lhářka a samozvaná miliardářka, která ráda věří tomu, že se zná se všemi důležitými lidmi. Donatella (Micaela Ramazzotti) je oproti tomu potetovaná zamlklá introvertka s tíživým tajemstvím. Obě jsou pacientkami v moderní, ale střežené psychiatrické klinice a postupně se spřátelí. Nový snímek Paola Virzìho vypráví příběh nepředvídatelného a dojemného pouta, které se mezi ženami vytvoří, když posléze z léčebny utečou a snaží se ve světě venku najít štěstí, které ztratily.

2016 | 111 minut | 12 | komediální drama
Režie: Paolo Virzì
Hrají: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Tommaso Ragno, Bob Messini

Sobota 18. listopadu 2017 ve 20:30 hod.Cinemax 2 se jako artový program oproti hlavnímu kanálu zaměřuje na evropské i mezinárodní tituly od nezávislých studií, festivalové snímky, artové počiny, inspirativní i emotivní příběhy. Své místo zde mají také romantické filmy založené na skutečných příbězích, filmy o výjimečných osobnostech, filmy o vztazích s důrazem na detail i hloubku. Mezi hlavní premiérové bloky patří neděle večer, kde diváci najdou nejlepší nezávislé snímky z mezinárodní produkce, dále sobota, která nabídne hlavní filmovou premiéru týdne, nebo pondělí, které se zaměří na oceňované klasiky.

Oficiální stránka Cinemaxu: www.cinemaxtv.cz.
Facebook: Cinemax CZSK
Twitter: HBO_CZSK
Youtube: HBO CZSK.

Placený filmový kanál Cinemax 2 vysílá v kabelových sítích v ČR a SR a také v satelitních platformách Flix TV, freeSAT a Magio TV na satelitech Eutelsat W16 na orbitální pozici 16,0 st. východně a Thor 5/Thor 10-02 na pozici 0,8/1,0 st. západně. Úplné měsíční programové přehledy - Guide, Synopse a Premiéry kanálu Cinemax 2 si můžete stáhnout na našem webu v sekci TV program.


S využitím programových tipů Pavly Brožkové, PR & Marketing Coordinator - HBO Europe, připravila redakce satCentrum, 24. 10. 2017, foto archiv HBO Europe, po kliknutí na obrázek se zvětší.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.10.2017 • Newyorský maraton na Eurosportu
23.10.2017 • Listopadové filmové lahůdky na Cinemaxu
22.10.2017 • Fascinující svět jako na dlani nabízí Prima ZOOM ve 43. týdnu
19.10.2017 • National Geographic uvede minisérii Dlouhá cesta domů
18.10.2017 • Na Eurosportu již brzy odstartuje MLS play-off
15.10.2017 • Pojďte dokumentárně řádit na Prima ZOOM ve 42. týdnu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist