Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.12.2018 - 10:42:13     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Miřejovský za Řezníčka, Vostal do Londýna - ČT obměnila síť zahraničních zpravodajů

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 06.01.2018Česká televize obměnila a rozšířila svou síť zahraničních zpravodajů. V pondělí 1. ledna začal fungovat nový post v Londýně. U jeho zrodu stojí dosavadní bruselský zpravodaj, Bohumil Vostal.


„Cílem mého působení v Londýně bude ukázat divákům České televize život Velké Británie v historické době, kdy jako první země odchází z Evropské unie. Po pěti letech strávených v Bruselu tak budu moct využít znalostí o fungování unie ke zpravodajskému pokrytí dopadů brexitu na Spojené království, ale i české občany žijící na ostrovech či české ekonomické a politické zájmy," popisuje Bohumil Vostal, jehož na postu zahraničního zpravodaje v Belgii vystřídal reportér a moderátor pořadu Události, komentáře Lukáš Dolanský.

Kromě otevření zcela nového postu v Londýně, obměnila Česká televize na začátku ledna také tři zahraniční zpravodaje - v Rusku, Polsku a ve Spojených státech. „Post zpravodaje v USA beru jako velkou výzvu. Působil jsem už čtyři roky jako zahraniční zpravodaj České televize v Bratislavě a rok a půl v Moskvě. Post ve Washingtonu je ale přeci jen jiný, než oba předchozí. Navíc laťka nastavená mými předchůdci Michalem Kubalem a Martinem Řezníčkem je opravdu velmi vysoko,“ říká David Miřejovský, který ve Washingtonu střídá právě Martina Řezníčka, jenž se vrací do Prahy. „Mým cílem vždy bylo ukázat Spojené státy jako nesmírně barvitou zemi plnou nejrůznějších kultur, zvyků a mentalit a možná se pokusit i vyvrátit nějaké stereotypy, které se k této zemi mezi lidmi bez hlubší znalosti tamních reálií vážou. Po pěti letech končí jedna etapa mého novinářského života a já se těším na další práci v pražské redakci zpravodajství,“ dodává Martin Řezníček.

Na druhou stranu zeměkoule, do Moskvy, se pak vrací jeden z nejzkušenějších zahraničních zpravodajů Miroslav Karas. „Návrat do Moskvy pro mě znamená nejen splněné novinářské přání, ale především možnost více zemi poznat. Připravím se na prezidentské volby, na Dálném východě chci zjistit, kam pokročilo jeho osídlování, a chci si prohlédnout, jak se změnilo Soči od zimní olympiády před čtyřmi roky,“ vysvětluje Miroslav Karas, který na konci prosince opustil post varšavského zpravodaje.

Na něj nastoupila z Prahy reportérka a moderátorka Dana Zlatohlávková, kterou diváci dosud vídali v pořadu Horizont ČT24. „Polsko vždy bylo naším důležitým sousedem a v poslední době je kvůli mnoha překotným změnám ještě zajímavější sledovat, jak se politicky i společensky rozdělená země vyvíjí. Vezměme jen poslední týdny, před Vánocemi převzal vládu nový premiér a Evropská komise aktivovala kvůli reformě soudního systému článek sedm lisabonské smlouvy. Důsledky obojího by se mohly projevit hned začátkem roku,“ komentuje Dana Zlatohlávková.

Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Německu, Číně, Izraeli, ve Francii a na Slovensku.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.01.2018 • Prevádzka v Telekome na Silvestra - popularita MMS rastie
27.12.2017 • RVR posúdila žiadosti o výnimky na uplatňovanie kvóty pre slovenskú hudbu
26.12.2017 • Prevádzka v Telekome na Štedrý deň 2017 - MMS trhajú rekordy
23.12.2017 • Tlačová informácia zo zasadnutí RVR dňa 20. 12. 2017
23.12.2017 • freeSAT prináša radosť počas celého roka
23.12.2017 • Tisková zpráva z 22. zasedání RRTV, konaného dne 19. 12. 2017

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist