Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.12.2018 - 10:33:08     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Vydejte se za poznáním s Prima ZOOM ve 3. týdnu

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 14.01.2018


Svět vám leží u nohou, nechte vplout oceán do vaší kuchyně, uvelebte se v obýváku u historie nebo hvězd, zažijte dobrodružství a tajemství ve vaší ložnici, vypusťte zvířátka do dětského pokoje, dopřejte návštěvě v pokoji pro hosty trochu cestování či válek. Dokumentární skvosty pro vás: vydáme se na velkou Cestu do Číny; jaké je Odhalené Pluto; vrátíme se Zpátky na počátek věků; poznáte Život s lavinou a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

15. 1., 21.00 – Cesta do Číny (Kořeny)

Ve vynikající třídílné mini sérii ověnčené prestižními oceněními se moderátorka Denise Keller vydává na hluboce osobní výpravu za poznáním. Čína je patřičně pyšná na to, že stojí na základech starověké civilizace a její kulturní odkaz pokračuje bez přerušení až do současnosti. Dnešní moderní podoba země je více než rozmanitá. Starověk, středověk i moderna tady neodmyslitelně patří k sobě. Cesta do Číny zachycuje všechny tváře země draka, a díky tomu je hotovou pastvou pro oči. Denise Keller se postupně dozvídá o bohatém čínském dědictví, bouřlivém rozvoji místní kultury i co si bere z jiných civilizací z různých koutů světa. Seriál zachycuje život v 10 provinciích napříč celou Čínou, různorodou krásu krajiny i jedinečnost místních etnických menšin a odhaluje, proč se tato země stala jednou z velkých světových mocností.


15. 1., 22.00 – Odhalené Pluto

Agentura NASA, její ambiciózní projekt New Horizons a s nimi i celý svět se před nedávnem dočkaly dramatického vyvrcholení velkolepé devítileté výpravy k poslední neprozkoumané planetě v naší sluneční soustavě: Plutu. Expedice hypermoderní sondy se neobešla bez rozporuplných reakcí ani nutnosti řešit obtížné technologické problémy. Cesta byla dlouhá téměř 5 biliónů kilometrů a vedla kolem Jupiteru, Saturnu a Neptunu až do daleké oblasti známé jako Kuiperův pás. Mise měla jednoznačný úspěch. Poprvé v historii lidstva se člověku podařilo dosáhnout k samotným hranicím sluneční soustavy. Přidejte se k týmu New Horizons, který zkoumá nejnovější údaje a záběry Pluta i jeho okolí. Stanete se svědky bouřlivé debaty o tom, jestli je, nebo není Pluto planetou, a zažijete těžkosti výpravy do dosud neprobádaných končin vesmíru. Ve filmu Odhalené Pluto se znovu odehrávají nejnapínavější momenty celé výpravy. Při pohledu na záhadnou novou planetu dokonce žasnou i přední světoví vědci. Pluto je svět, jaký jsme ještě neviděli.


15. 1., 23.00 – Zpátky na počátek věků

Jedinečný snímek Zpátky na počátek věcí zachycuje práci vědců, kterým se podařilo otevřít okna do hlubin vesmíru dokořán. Díky nejmodernějším dalekohledům vyrobeným špičkovými technologickými postupy nyní můžeme zachytit světlo z velkých kosmických dálek. Obrovské množství získaných údajů se převádí do superpočítačů, které umožňují lidstvu odhalit kosmické síly, jevy a dříve nedostupná tajemství. Podívejte se, co všechno se tak můžeme dozvědět o původu galaxií, jako je Mléčná dráha, a světech, jako je ten náš.


17. 1., 20.00 – Dobyvatelé (Bourovčík jižní)

Ostnatý krab, bourovčík jižní, perutýn a ohnivý mravenec. Těmto čtyřem druhům biologové přisuzují zodpovědnost za nejrychlejší zvířecí invaze několika posledních dekád. To z nich dělá zdaleka nejúspěšnější dobyvatele našeho světa. Ve svém vlastním přirozeném prostředí ničím nevybočují z přirozené ekologické rovnováhy. Ale když se díky zásahu člověka nečekaně dostanou do nových oblastí, začnou divoce bránit nově nabyté území, hubit ostatní druhy a stávají se velkou hrozbou pro celou místní přírodu. Co jsou tito nebojácní dobyvatelé zač? Odkud se vzali? Jak to, že se tak rychle množí? Jaké je tajemství jejich neobyčejného úspěchu a jednoznačné nadvlády? Vědci horečně hledají odpovědi na všechny tyto otázky, aby mohli lépe pochopit, jak vážnou hrozbu tyto invazivní druhy skutečně jsou. Kromě toho se snaží odhalit skryté možnosti jejich genetické modifikace, změn chování i reorganizace společenského uspořádání. Díky schopnosti přizpůsobit se ve všech ohledech jsou z invazivních druhů bezkonkurenční vládci nově dobytých území. Podaří se je včas zastavit?


21. 1., 23.00 – Život s lavinou

Díky extrémním radovánkám, jako je freeride, kitesurfing nebo lyžování mimo vyznačené sjezdovky, se úplně změnila dnešní podoba zimních sportů. Jejich účastníci se vystavují obrovskému riziku lavin. Vědci proto už přes 30 let studují vlastnosti sněhu. Tento film nás zavede do světa, kde je na každodenním pořádku snaha předejít horské tragédii a zachránit ohrožené životy.

Nejlepší poznávání najdete na Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


premiérové bloky    20.00 – 22.00 hod.       22.00 – 24.00 hod.
pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
úterý Po stopách historie Zvířata a my
středa Fascinující příroda Drsný svět
čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
sobota Úchvatná říše zvířat Odkazy dávných civilizací
neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení, 14. 1. 2018

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.01.2018 • Královský sjezd: Hahnenkamm na Eurosportu
12.01.2018 • Bezkonkurenční pokrytí Australian Open na Eurosportu
09.01.2018 • Semifinále Hokejové Ligy mistrů na Sport1 a Sport2: Bílí Tygři Liberec a Oceláři Třinec zabojují o ryze české finále
08.01.2018 • Život? Raz možno aj na inej planéte
07.01.2018 • Lednové dokumentární novinky na Prima ZOOM
04.01.2018 • Změny v programové nabídce Skylinku

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist